Jump to content

Raison

Użytkownik
 • Posts

  4
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Raison

 1. Nie wiem, czy ktoś się tego pozbył :? Padały juz takie pytania, jednak nie wiem czy komuś udało się to rozwiązać :sad: Jak już pisałem, to jakaś loteria bo u mnie coś takiego nie występuje.

  Udało mi się pokonać problem z dyskiem Z:) Dysk Z nie pojawia się gdy każdą czynność w programie Partition Magic robimy pojedynczo tj, tak jak w moim przypadku zmniejszyłem partycję c:, potem reset laptopa i stworzenie nowej partycji. Zrobiłem w ten sposób i wszystko gra. Wczesniej gdy robiłem wszystie operacje "za jednym zamachem" pojawiał się dysk Z. Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za pomoc;)

 2. Nie, nie powinno, chociaż niektórym po podziale dostępnej przestrzeni pojawiał się jakiś "dodatkowy dysk Z" - to jakaś loteria jest :-/ bo u mnie na przykład nic takiego nie wystąpiło.

  Podzieliłem partycję C: programem Partition Magic i faktycznie oprócz nowej partycji pojawił się dodatkowy dysk Z :). Cofnąłem całą operację tj. połączyłem partycje, znowu podzieliłem i dalej pojawia się ten dysk Z. Pomóżcie prosze, jak się tego pozbyć? :cry:

 3. To już zależy od twojego widzimisię ;) Ja akurat mam podzielone na dwie partycje i narazie zostawiłem recovery. Jak będzie potrzebna mi dodatkowa przestrzeń to się usunie :) Generalnie jeśli zostawisz recovery to w razie odzyskiwania systemu nie będziesz potrzebował żadnych płytek a sam proces przebiegnie dużo szybciej

  Recovery jest właśnie czymś podobnym, tyle że przywraca do stanu "fabrycznego" Można jednak sobie utworzyć jeszcze własny punkt przywracania z wprowadzionymi zmianami(pisze o tym w dołączonej książeczce)

  Dzięki za informację:) Przymierzam się do podziału partycji programem Partition Magic 8.0. Nie posypie mi się nic na laptpopie po podziale?. Jeśli mogą sie pojawić później jakieś problemy to jak się do nich przygotować?

 4. Witam. Kilka dni temu kupiłem laptopa HP Compaq NX7400. Po pierwszym uruchomieniu zainstalowałem Windows XP Home Edition. Później wykonałem kopie partycji na płytkach DVD. Pływam w temacie laptopów, nie chcę zrobić jakiegoś bubla i dlatego bardzo proszę Was o pomoc. Docelowo chciałbym laptopa skonfigurować w następujący sposób:

  1. Podzielić twardy dysk na partycje (aktualnie na dysku są dwie partycje, pierwsza ma ok. 48 GB, druga recovery 8 GB). Proszę o radę czy korzystnie będzie przy takiej pojemności podzielić twardy dysk na 2 lub 3 partycje; czy trzymać recovery czy ją usunąć?,

  2. przygotować instalkę windowsa aby w razie potrzeby szybko go postawić (coś na zasadzie Ghosta).

   

  Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość dla zielonego. Za dodatkowe uwagi również będę wdzięcznyJ.

×
×
 • Create New...