Skocz do zawartości

rwatbg

Użytkownik
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez rwatbg

  1. rwatbg

    Dfi Ca64 Tc/tn

    Dzięki wszystkima za rady. Płyta ma jednak wadę. Zmieniłem kompa na nowy a ten z tą jakoś chodzi.
  2. rwatbg

    Dfi Ca64 Tc/tn

    Wielka porażka z tym pentiumem 1266. Wymieniłem u sprzedawcy na inny, ale nadal nie chce startować. Wygląda mi na to że płyta nie chce iść na FSB 133 MHz. Podkręcanie celerona kończy się na 115 MHz z poziomu windowsa, potem brak startu. Wymieniane miałem wcześniej parę kondensatorów i czyżby któryś byłby źle wlutowany ? Pamięć również podmieniałem ( 3 x 256 MB), bios resetowany do ustawień optymalnych i nadal brak startu!!!
  3. rwatbg

    Dfi Ca64 Tc/tn

    Chyba nic z tego PIII nie wyjdzie bo albo on walnięty albo coś na płycie nie tak. Wystartował dobrze ustawił sobie 9,5 x 133 i nawet dobrze chodził, ale miał gorsze parametry niż celeron 1200 podniesiony na 1320. Wszystko skończyło sie po 1 wyłączeniu bo zastrajkował i nie ruszył. Po pewnym czasie znowu ruszył i tak w kratkę 1 raz na 10 uruchomień. podejrzewam że procek jest walnięty ( kupiony został na aukcji ) Może ktoś miał już podobny przypadek to prosze o radę.
  4. rwatbg

    Dfi Ca64 Tc/tn

    Czyli powinienem włożyć procka i zmienić tylko FSB ze 100 na 133, ale po co są te zworki na płycie. W instrukcji płyt DFI CA 64 TC oraz TN układ zworek dla każdego procka jest pokazany ale nie zgadza się to z moimi ustawieniami dla Celerona 1200 na płycie TC/TN. Są 3 rodzaje płyt DFI CA64 do 2 są instrukcje a do połączonej czyli TC/TN nie znalazłem. Każda płyta ma inny wygląd i ustawienia dlatego szukam właściciela takiej właśnie płyty, chyba że zrobię to na chybił trafił ale mam obawy co do procesora czy wytrzyma jak źle ustawię mnożnik.
  5. rwatbg

    Dfi Ca64 Tc/tn

    Posiadam płytę DFI CA64 TC/TN z procesorem Celeron 1200 MHz (podkręconym na 1320 MHz). Problem jednak w tym, że takiej płyty producent nie umieszcza na swojej stronie, są owszem CA64 ale z TC albo z TN , brak jest właśnie takiej łamanej TC/TN. Do tej pory nie przeszkadzało mi to ale do czasu zakupu procesora P III TUALATIN 1266/512/133/1.45V. Z danych płyt TC oraz TN wyczytałem że obsługują one takiego procka z tym że nie wiem jak ustawić zworki MNOŻNIKA. Płytę ze 100 MHz na 133 MHz wiem jak ustawić bo jest to w instrukcji, a zworki mnoznika tego procka co posiadam Celeron 1200 są ustawione inaczej niż w instrukcji ale jest to x 12. SZUKAM użytkowników płyt TC/TN z PIII 1266, lub namiarów na takie ustawienia. Czy ustawianie zworek mnoznika na ślepo może spowodować jakieś szkody ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...