Skocz do zawartości

neov6

Użytkownik
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez neov6

  1. Mam od kilku dni e8400 BOX + chłodzenie ThermalRight SilentTower, płyta Gigabyte GA-EP43P-DS3, RAM DDRII 2x2GB Patriot 800Mhz. Do 3,6 Ghz (9x400) potrzebuje 1,29 w biosie (realnie 1,24 - 1,26), tylko 10 min. Orthos testowałem - nie wiem czy full stable. Ale mam inny problem: nie mogę przekroczyć fsb 420 :blink: . Nawet przy mnożniku 6x (2,52 Ghz), vcore 1,3 ram 840 przy 2,1 i 5-6-6-15, MCH core 1,4 system po restarcie nie odpala. A na fsb 419 bez problemu odpala na defaultowym MCH core, 2,0V 5-5-5-12 ram i 3,77 Ghz. Co to moze być? :angry:
  2. Odesłałem swojego Acera AL 2623W do sklepu. Nie mogłem znieść tego szumu i buczenia. Każdy kto wchodził do pokoju zauważał od razu szum. Jak się ustawiło ucho nad monitorem to aż w ucho kuło syczenie. Wygląda na to że miałem pecha. A że norma głośności to chyba 30db to by w serwisie nie uznali za usterkę. Poczekam na samsunga 275T.
  3. Do posiadaczy Acera AL 2623W: Kupiłem Acera AL 2623W i owszem obraz rewelacyjny(mam jedynie zastrzeżenie do czerni że nie jest zupełnie czarna, ale jest o niebo lepsza niż na rocznym lcd LG i co ważne nie ma nierównomierności w podświetleniu). Jednak mam problem z emitowanym przez monitor dźwiękiem. :sad: Słychać dwa dźwięki: jeden to pisk z prawdopodobnie układu zasilającego (buczenie) znikający po ustawieniu jasności na ponad 95%. Drugi dźwięk to szum/skwierczenie - zostaje nawet po ustawieniu jasności na maxa. Mam komputer pasywnie chłodzony - uruchomionego komputera wcale nie słychać z odległości 1 m w środku nocy. A monitor słyszę bardzo dobrze z drugiego końca pokoju, a nawet z przedpokoju. Czy to co opisałem jest normalne czy kwalifikuje się do naprawy/wymiany gwarancyjnej. Pracowałem na wielu monitorach lcd i najgorsze przypadki były z dziesięć razy cichsze.
  4. Znalazłem coś na ten temat: http://forum.doom9.org/showthread.php?t=122449 Wychodzi na to że problem dotyczy wyświetlania innego niż overlay i jest od zawsze tylko że pod XP jest domyślnie overlay używany i jest dobrze. Dopiero Catalysty 7.1 usuwają problem pod XP z innymi niż overlay metodami wyświetlania, dla Visty jeszcze tego nie poprawili a nVidia wogóle tematu nie ruszyła :angry: . Problem sprowadza się do tego że obraz wideo na pc musi być przekonwertowany bo inny jest poziom czerni, dla overlay konwersja jest od zawsze a dla innych nie zrobili.
  5. Vista Codec Pack nie pomogło. :cry:
  6. A czy ktoś ma dobrą czerń w filmach pod Vistą (pomijając wymuszony Overlay mixer)?
  7. Mam GeForce 7600GT i po przesiadce na Vistę Home Premium x64 zauważyłem, że w filmach czerń jest szara :angry: , tzn. jak mam w Windows Media Playerze film gdzie pod XP było czarno, to pod Vistą jest szaro, jakby jasność była zwiększona tylko na obszarze wideo bo czarne pasy na dole i górze przy filmach panoramicznych są (na pełnym ekranie obszar poza filmem też jest szary). Jak włączę w Media Player Classic i ustawię Overlay Mixer to czerń jest OK, ale wyłącza się wtedy AeroGlass i nie chcę być ograniczony do Media Player Classic. Czy nikt tego nie zauważył u siebie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...