Skocz do zawartości

roolf01

Użytkownik
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia roolf01

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Czy ktoś mógłby mi pomóc w moim problemie przedstawionym na poprzedniej stronie w poście #2422 bardzo byłbym wdzięczny!
  2. Osobiśćie nie robiłem OC ani nawet vmoda ale poprzedni właściciel tak. Początkowo komputer chodził normalnie z tą mocniejszą grafiką (choć wydajność była dość niska) i po pojawieniu się tych objawów myślałem że to jest wina zasilacza ale część osób stwierdzila że to może być wina płyty. Jeżeli możecie powiedzieć jak sprawdzić czy czy nadal jest vmod i jak go zdjąć to bardzo bym prosił. Odnośnie samej płyty czy też u was występuje taka sytuacja że po przejściu w stan uśpienia wiatraki nadal chodzą?
  3. Z góry przepraszam za błędy ort. i merytoryczne :wink: ale jestem trochę zielony. Mam tą płytę już jakiś czas kupiłem ją na allegro (niech ten dzień będzie przeklęty).Po złożeniu wydawało się że wszystko gra ale po jakimś miesiącu komputer miał problemy z włączeniem trwało to czasami 10 minut (wiatraki chodziły napędy i dyski też ale ekran monitora był czarny) po tym okresie nagle uruchamiał się i następnie pojawiała się informacja że kilkakrotnie nie udało się załadować biosu, ale komputer sie włączał i normalnie chodził pod obciążeniem (gry i programy) nawet po restartach i krótkich wyłączeniach uruchamiał się bez problemu ale po dłuższym odłączeniu sytuacja powtarzała się. Jednak któregoś „pięknego” dnia nie uruchomił się. Zamieniłem, więc k. graficzną ( radeon gecube x1950 pro agp) na radlona x1600pro pro włączył się bez problemu. Znajomy przetestował napięcia na płycie i powiedział że prawdopodobnie płyta jest uwalona i jednym z objawów jest to że przy włączeniu zasilacza z 0 na 1 wiatraki i diody uruchamiają się na sekundę. Kondensatory wydają się być nienaruszone. Czy płyta jest do uratowania? Czy przyczyną takiego zachowania może być nieumiejętne zrobienie v moda (sprzedawca płyt wspominał, że się w to bawił) i czy da się go jakoś zdjąć i czy to pomoże? Czy przyczyną może być złe podłączenie włączników i diod obudowy do płyt? Proszę o pomoc. Konfiguracja: Athlon64 San Diego 3700+ 2200 MHz, ASRock 939Dual-SATA2, RAM: 2x256 2x512 MB(dual DDR)GOODRAM, GeCube x1950pro GDDR3 256 RAM AGP Dysk twardy Seagate 40GB, 250 GB 7200.10 (8MB, Serial ATA II), LG DVD-ROM, LITE-ON DVDRW SHW-16H5S, Creative SB X-Fi XtremeMusic, Zasilacz Mode Com Feel 400 W :(
  4. Nic to nie pomogło zresztą było ustawione na auto ale właczyłem i moge powiedziec że wyniki jeszcze gorsze :mur:
  5. Niedawno kupilem płytę główną Asrock Dual Sata2 do tego Athlona64 3700+ San Diego i zamontowałem pozostałe części (2x512 DDR 400 goodram, 2x 256 DDR 400 goodram , kartę graficzną Gecube x1950 pro 256 agp, X-Fi Xtremiusic, dyk Sata2 250 GB Segate, 40 GB Segate, nagrywakę dvd i napęd dvd zasilacz Modecom Feel 400W) Zainstaloewałem sterowniki jak w instukcji (czyli najpierw sterowniki od AGp a następnie od karty graficznej) do dysku Sata2 zainstalowałem najnowsze sterowniki z pod windozy bo niemam napędu dyskietek i nie było żadnych problemów a jedynie nie działał smart wiec zainstalowałem starsze sterowniki i już jest wszystko wpożądku. Pamięci pracują w dualu i nic nie jest podkręcane. Pomimo że wszystko wygląda jakby działało sprawnie to wydajnośc w grach jest słaba a jedyną rozdzielczośc jaką sie posługuję to 1024X768 w 3demarku 06 osiągam 3400 gdzie powinno byc oklo 4000 i więcej i w grach jest podobnie. Co jest nie tak? Moge dodac że nie mogłem właczyc fast write pomimo że próbowalem wszystkich sposobów włącznie z odinstalowaniem sterowników (w biosie jest właczone). Sterowniki o płyty głownej ze strony uli najnowsze ( nie jestem pewny ale chyba 2.2) Czy to wina płyty czy sterowników, Karty graficznej? Proszę o odpowiedź.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...