Skocz do zawartości

Morthal

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    50
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Morthal

  1. Witam,

    W sumie problem mojego kolegi, ale też mój. Karta graficzna Asus ATI Radeon X1650 Pro na AGP działa OK, póki jest bez sterowników. Po zainstalowaniu najnowszych Catalsytów do niej przeznaczonych ze strony ATI zaczyna wywalać pionowe migoczące paski. Karta była dwa razy wysyłana na gwarancję, za pierwszym razem była jakaś naprawa, za drugim nie stwierdzono usterki. Podobne problemy na komputerze moim i kumpla.

     

    Moja konfiguracja:

    Win XP Pro SP2

    AMD Athlon XP 2500+

    Płyta główna Asrock na nForce 400 Ultra

    512MB RAM

    Zasilacz Tracer Quiet 400W

     

    Jeżeli czegoś zabrakło, sorry :/

  2. Bo FL90 i IFL90 to to samo, różni je to:

    - FL90 jest z programu VBI (verified by Intel), który ceciach!e się dowolnym wyborem podzespołów i opcji, więc można zmieniać dyski/procesory/ram/wi-fi/bt/matryce/czytnik linii papilarnych/klawiatury/lapstickery, chyba o niczym nie zapomniałem

    - IFL90 to wersja FL90 przeznaczona dla takich second-handowych producentów notków jak np. California Access. Można w nich zmieniać wszystko podobnie jak w FL90. Jedną 100% różnicą jest inna pokrywa LCD (bez wgłebienia na lapsticker) oraz panel dotykowy nad klawiaturą, zamiast standardowych przycisków.

     

    Sprzedawcy mieszają te pojęcia, wychodzi to co jest.

  3. Niestety nie (jest standardowo zaznaczone i nie da się odznaczyć). Tak jest z wszystkimi nowymi sterownikami serii 16x.xx i 15x.xx. O/C działa tylko pod serią 101, jednak te są bardzo ubogie, szczególnie jeżeli chodzi o oszczędzanie energii i ogólną wydajność.

  4. Nie, ani on ani nTune nie zapamiętują ustawień, po prostu te sterowniki go blokują. Próbowałem programem nvidia driver tweak, dostępnym z driver geniusem, jednak jak zaznaczę opcję "ustawienia częstotliwości zegara", dam zastosuj itd. to się to ustawienie resetuje przy próbie o/c.

  5. Witam,

     

    Sterowniki kart mobilnych, czyli z notebooków, to naprawdę niezły bałagan. Jedne są wydajne, posiadają wszystkie bajery takie jak PowerMizer (np. 163.44), inne są mało wydajne, nie mają powermizera, ale zezwalają na o/c (np. 101.34). Moje pytanie jest więc, czy da się jakoś tak zedytować driver (np. ten 163.44) tak, aby zezwalał na o/c? Może jakiś plik podmienić ze 101.34?

     

    PS. Na początku miałem zamiar zamieścić ten post w "laptopach", jednak tam pewnie nie zaglądają "spece" od takich spraw.

  6. Nie można uogólniać opinii o całym Aristo, bo to nie jest producent pełną gębą tylko firma, która kupuje kadłubki od różnych firm (Mitac, Quanta, ASMobile) i sprzedaje je pod swoją marką, dlatego jeden model może być świetnie wykonany, drugi gorzej.

     

    Aristo 1700 to kadłubek ASMobile S96S, którego pod swoim szyldem sprzedaje też polski Incom (nie pamiętam numerku). Jak na razie jedyną jego wadą jest to, że wielu userów uskarża się na to, że piszczy, bodajże z pamięci.

  7. Witam,

    Niedawno kupiłem notebooka, więc aby wykorzystać jego mobilność, dokupiłem do PCta kartę wi-fi na PCI marki Edimax. Troszkę się pomęczyłem, ale udało mi się z pieca utworzyć access point dla notebooka (sieć osiedlowa udostępnia net na sieć wi-fi). Jednak zacząłem doświadczać pewne problemy. Połączenie jest często przerywane i wznawiane, mimo, iż sygnał jest bardzo mocny (tak melduje notebook). Z nieznanego mi powodu, na piecu pracującym jedynie dla udostępniania neta wyskakuje sobie nagle (w trakcie pracy na notku, w żadnym szczegolnym momencie) BSOD informujący, że komputer musi zostać wyłączony, aby zapobiec jego uszkodzeniu. Da się jakoś to usunać?

     

    Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź,

    Morthal

     

    PS. Na obu komputerach system win xp, jak działałem kablowo to problemów nie było.

  8. Hm, za poprawną pracę wiatraczka odpowiadają sterowniki, u mnie (najnowsze, oryginalne od Intela pod windows XP) nie zaobserwowałem takiego zjawiska, płynnie przechodzi na odpowiednie obroty, włączając się wtedy, kiedy potrzeba.

     

    Np. teraz po wyjściu z gry. W trakcie gry pracował na max obrotach, zaraz po wyłączeniu przeszedł na pośrednie, a w trakcie pisania na minimalne.

  9. Mało fotek?

    - http://tomekszm.fotosik.pl/albumy/216885.html

    - http://www.frazpc.pl/b/194985

    - http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Compal-FL90.4123.0.html

     

    Teraz wiatraczek nie pracuje w ogóle, włącza się dopiero podczas obciążenia, ale nie jest szczególnie głośny, nawet na najwyższych obrotach.

     

    Nagrzewanie się obudowy występuje podczas mocnego obciążenia grafiki, występuje po lewej stronie notebooka, w dość newralgicznym miejscu, bo tam, gdzie się trzyma lewy nadgarstek. Osobom bardziej wyczulonym może to przeszkadzać, mi osobiście, nie.

     

    Po szczegóły odsyłam do recenzji z notebookcheck, gdzie masz zmierzoną w db głośność laptopa oraz schemat z temperaturami poszczególnych miejsc.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...