-
Postów
66 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez Rysiek
-
Istna herezja. Nie ma takiego pojęcia naukowego jak "zdolność oddawania ciepła do otoczenia". Jednak jak do ciebie to nie przemawia, to wyobraź sobie rurę o średnicy 1m (duża przewodność) i drugą o średnicy 10cm (aluminum-mniejsza przewodność). Puść przez obie rury swobodnie 100 litrów wody i zobacz, która rura szybciej przepuści wodę do zbiornika (otoczenia). Czego oni was w tej szkole teraz uczą?
-
Co za bzdury. Jak to możliwe skoro miedź ma prawie dwukrotnie większą przewodność cieplną od aluminium? 401 W/(m*K) w przypadku miedzi i 237 W/(m*K) dla aluminium.
-
Jeśli monitor i karta są połączone przez kabel DVI nie ma mowy o utracie jakości obrazu między kartami opartymi o ten sam GPU. Przecież sygnał video przesyłany jest cyfrowo - chyba jest to jasne?
-
Mili Państwo pojawił się oficjalny bios w wersji 1.8 pod Abita IP35/IP35-E - LINK. Release information: 1. Fixed the Wake Up by WAKE# of PCIe function abnormality. 2. Fixed 45nm CPU compatibility and support CPU half multiplier. 3. Fixed system hang when used Intel PXE CPU series. 4. Fixed the power-on switch unable shut down when to set ˇ§Passwordˇ¨ to shut down. 5. BIOS compiled date: 05/30/2008.
-
Witam Czy ktoś montował na IP35-E Zalmana 9500 AT? Spodobał mi się, bo całkiem dobrze chłodzi, ma oryginalny wygląd, wykonanie i obsługuje PWM. Ewentualnie coś innego zaproponujcie co wejdzie na tą płytę główną i też ma PWM. Pozdrawiam.
-
Obie pozycje są ciekawe. Jednak Abit ma przewagę. Mianowicie: 1) zintegrowany kodek dźwiękowy jest zdecydowanie lepszej jakości w Abicie 2) w DFI jest plomba na radiatorze mostka północnego uniemożliwiająca jego wymianę w razie potrzeby 3) BloodIron ma wlutowany bios - w razie awarii przykładowo nie wyciągniesz go i nie pójdziesz przeprogramować w jakimś lokalnym serwisie Poza tym na obu płytach uzyskasz bardzo dobre OC (prędzej Ci się proc skonczy niż możliwości tych płyt), DFI ma bardziej rozbudowany BIOS i więcej opcji overclockerskich. Podwójny start występuje tylko po zmianie jakichś znaczących ustawień w BIOSie - np. timingów pamięci, FSB, napięcia itp.
-
Szanowni państwo, pojawił się BIOS 1.7 do IP35/IP35e: 1. Fixed C1E and EIST function. 2. Fixed the 7600GT Graphics card compatibility problem. 3. BIOS compiled date: 03/27/2008.
-
Faktycznie - ciężko to nawet nazwać face-liftingiem :) Wychodzi na to, że Abit się wziął za odcinanie kuponów.
-
Abit wyprodukował nową wersję IP35Pro pod nazwą IP35Pro XE: LINK. Za wiele nie zmieniono. Nowe chłodzenie, wsparcie dla FSB1600 i DDR2 1066. PCB chyba identyczne co w pierwotnej wersji.
-
Bierz bez wahania. Miałem tą płytę chyba jako jeden z pierwszych (lipiec '07) i do tej pory mnie nie zawiodła. Rozłożenie elementów bardzo dobre, OC bezproblemowe, BIOS prosty jak konstrukcja cepa, stabilność na najwyższym poziomie. Płyta jest po prostu taka jaką powinna być w moich odczuciach - bezproblemowa, stabilna, i umożliwieć konkretne OC! Najlepsza jaką do tej pory posiadałem. A miałem MSI, Gigabyty, Asusa i jeszcze jakieś inne z czasów przedpotopowych.
-
Produkuje się tyle, jakie jest zapotrzebowanie rynku. Zauważ, że nie tylko napędy optyczne, ale i dyski twarde korzystają z SATA. A dysków z nowszym złączem już jest dużo więcej w sprzedaży. Nigdy nie było i nie będzie czegoś takiego, że przestaje się nagle wspierać jakiś standard. Muszą być okresy przejściowe. Dalej dostępne są karty graficzne AGP, dalej płyty CD, a nawet dyskietki, wciąż korzysta się z systemów 32bit i dalej produkuje się klawiatury z wtyczką PS2. Całkowite odcięcie się od standardu i zatrzymanie produkcji sprzętu bez przyszłości za który ktoś jeszcze może zapłacić, byłoby wyjątkową głupotą.
-
Wygląda na troszkę ulepszony IP35V. Ma południowy mostek ICH9 (zamiast ICH7) i na nim dołożono radiator. Natomiast zawuazylem, ze w stosunku do IP35V jest o jeden kondziol mniej przy zasilaniu proca. Co do 3-fazówki, to sądzę, że te płyty kiepsko się nadają do obsługi Quadów, a już w ogóle nie do ich podkręcania. Ze zwykłymi dwurdzeniówkami nie powinno być wiekszych problemów.
-
Pojawił się finalny bios 1.6 do IP35/IP35-E na stronie station-drivers.com
-
Sprawdź w biosie czy masz USB Keyboard i Mouse support via BIOS
-
Być może nie lubi Patriotów w wersji LLK, ja mam te tańsze - SLK (niebieskie) i śmigają elegancko. Na 2.0V 4-4-4-12 800MHz bez błędów, podkręcają się też wystarczająco dobrze dla mojego proca, czyli FSB 470MHz. Jestem w 100% zadowolony. Pozdr.
-
Myślę, że raczej nie ma już z tym (Cold Bug) problemów. Musiała być jakaś kiepska seria płyt. Panowie z Egiełdy wzięli kilka płyt IP35-e z różnych sklepów i wszystkie były OK.
-
Ja najbardziej ufam Everestowi. Obsługuje wszystkie czujniki. Poza tym ma test stresu (obciążenia), na którym widac dokładnie jak CPU nabiera temperatury.
-
Pojawił się nowy BIOS. Coś poprawia z dźwiękiem zdaje się :) BIOS ID:15 Fixed Audio abnormality. BIOS compiled date: 01/11/2008. Nie instaluję na razie, bo od jakiegoś czasu używam SB Audigy.
-
Wyciągasz kostkę biosu z płyty i wysyłasz do kogoś kto Ci ją na nowo zaprogramuje. A na przyszłość fleszujesz z DOSa ;) Na allegro jest trochę ogłoszeń (kliknij).
-
Jedyny problem z bootowaniem z Pendrive miałem na biosie ver12. Na pozostałych bootuje bez problemów. Kilka postów temu pisałem jak to zrobić.
-
Zawsze po wyłączeniu kompa, odłączam listwę więc płyta prądu nie dostaje. Po włączeniu ponownie double boot nie występuje - tak dzieje się już od wersji 14beta5. W ogóle żadne dziwne rzeczy nie dzieją się.
-
Oczywiście, ze ver14 likwiduje double boota. Wydaje mi się, że wcześniej było o tym wspominane.
-
Spróbuj jeszcze raz, bo mi działa i przed chwilą ściągnąłem to dla sprawdzenia.
-
Tu jest opisanych kilka sposobów na zrobienie boota na Pendrive. Po krótce: 1. HP USB Disk Storage Format Tool stąd. 2. Ściągasz bootowe pliki, są tu. 3. Odpalasz program HP i formatujesz PEN'a z nagraniem plików systemowych, jak zapyta o ścięzkę, to podajesz miejsce rozpakowanego win98boot'a. 4. Dogrywasz pliki od Abita, które dołącza z BIOSEM :) 5. W BIOS'ie włączasz USB Legacy Support oraz w opcjach Bootowania przesuwasz Pendrive nad HDD. To tyle :)
-
Bios ściągnąłem z tej strony Abita. Oczywiście zawsze flasciach!e spod DOS'a z dyskietki zrobionej na PENDRIVE'e. Pozdr.