Skocz do zawartości

mimit

Użytkownik
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia mimit

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. :oops: Ups rzeczywiście zapędziłem się z tym tłumaczeniem. Znacie może powód zamknięcia link.? Czy można gdzieś sprawdzić, czy egzemplarz o danym numerze seryjnym jest zaliczany do wadliwych?
  2. Witam! Posiadam oto taki dysk (jest to POSERWISOWY egzemplarz ST3500320AS naprawiany przez Seagate'a): Przez 600h użytkowania nie miałem z nim żadnych problemów. Dziś jednak przeczytałem sobie newsa o masowych awariach tych dysków. Myślę sobie "mnie to nie dotyczy", przecież mój dysk został już "naprawiony" przez update firmware do SD15. Czytam jednak dalej... Okazuje się, że "felerne" są również firmware SD15. W tym momencie zacząłem się bać o swoje dane. Z informacji jakie udało mi się zdobyć wynikało, że SEAGATE udostępnił nowy firmware SD1A, który podobno naprawia wszystkie "niedogodności". Zachęcony tą wiadomością postanowiłem dokonać aktualizacji. Czytam jednak dalej... "Nowy firmware SD1A powoduje uszkodzenie dysków ST3500320AS". W tym momencie zgłupiałem. Dopiero dzisiaj sytuacja się wyjaśniła. Wyszedł poprawny FW do ST3500320AS SD1A-2D dostępny pod link. Jest to poprawka (SD1A) poprawki (SD15) poprawki (SD14 i starszych). Jej działanie przedstawiam poniżej. Zgodnie z przewidywaniami dysk nie zmienił swojej wydajności: Aktualizacja nie spowodowała zresetowania S.M.A.R.T'a: HDTune Info: Ponieważ nie zauważyłem nigdy zacinania się dysku, nie jestem w stanie stwierdzić, czy nowy SD1A-2D rozwiązuje ten problem. Podsumowując jedynym plusem nowego firmware jest "zapewnienie" producenta o jego prawidłowym działaniu. Używając SD15 teoretycznie byłem zagrożony zwiększonym ryzykiem utraty danych. Teraz TEORETYCZNIE nie jestem. Jak będzie naprawdę czas pokaże. Niestety zaufanie do SEAGATE'a straciłem już chyba na dobre.
  3. Moim zdaniem BIOS F8 zmienił troszkę napięcia na procesorze na większe. Przy tym samym ustawieniu co w F7 proc uzyskuje większe FSB ale również mocniej się grzeje (ta sama częstotliwość oczywiście). Mimo wszystko uważam, iż F8 pracuje stabilniej i ma większy potencjał O/C. Poniżej mały przykład: - BIOS F7 e2160@3.0GHz przy 1.325V (BIOS) przy 90% uruchomień komp bootował się dopiero za DRUGIM razem - BIOS F8 e2160@3.0GHz przy 1.300V (BIOS) przy 90% uruchomień komp bootuje się za PIERWSZYM razem Podwójne bootowanie objawia się np. dwoma startami dysku na przestrzeni 3s i nie jest w zasadzie bardzo uciążliwe poza kilku sekundową stratą czasu. Płytę DS3L posiadam od dwóch tygodni. Ani razu nie zdarzył mi się żaden restart. Sprzętu używam około 10h dziennie więc trochę czasu na testy było. Moim zdaniem restarty u innych spowodowane są niestabilnością procesora lub słabym zasilaczem. DO SIEGO ROKU! Pozdrawiam Michael
  4. Witam! Postanowiłem wtrącić swoje 3 grosze do rozmowy na temat temperatury. Proc ustawiony na 3.0GHz przy 1.264V poniżej temperatury: BOX: idle 46*C; stres 82*C; temperatura coolera mierzona miernikiem 48*C (stres) Freezer 7 PRO!: idle 39; stres 58; temperatura coolera na oko nie więcej niż 30*C. W budzie zamontowany wyciąg powietrza. Wyniki według Core Temp (zaniżone o kilkanaście stopni). Taktowanie w Idle 2.0GHz (możnik 6x333MHz). Cała ta sprawa z temperaturami wydaje się mocno dziwna. Zastanawiam mnie tylko czy Intel specjalnie namieszał coś z czujnikiem temperatury, czy może jest to niezamierzony efekt ich procesu technologicznego. Najdziwniejszy jest w tym wszystkim skok temperatury. W moim przypadku temperatura z 58*C na 39*C spada po 5 SEKUNDACH od wyłączenia Orthosa. Z początku myślałem, iż winna za to jest czapka. Na szczęście w porę Taipan uświadomił mnie, że te procesory tak już mają. Pozostaje tylko poczekać na Penryna i mieć nadzieję, że będzie bardziej "normalny". PS Jeśli o mnie chodzi na chwilę obecną przestałem przejmować się temperaturą, ważne jest aby nie przekraczała 100*C.
  5. Dzięki za odpowiedź. Przekonałeś mnie do pozostawienia mojej czapeczki. W końcu idzie zima i trzeba "dbać" o dobro procesora. Wolę już spalić procek i oddać go na gwarę, niż ryzykować uszkodzenie mechaniczne. pozdrawiam Michael PS. Wychodzi na to, iż intel ma naprawdę duży rozrzut jakości pomiędzy CPU. Ciekawe jak będzie z nadchodzącymi Penrynami.
  6. Witam! Właśnie jestem po testach mojego nowego nabytku. Oto wstępne wyniki: Na wstępie kilka słów o temperaturze, bo to z nią są właśnie największe problemy. Procesor wstaje bez problemu na 3.4GHz@1.45V jednak jego temperatura w Idlu wynosi 96*C. Jestem niemal pewien, iż winę za to ponosi krzywo nałożona czapka ponieważ przy temperaturze procka 78*C radiator nagrzewa się do 45*C (mierzone miernikiem z sondą). Mój stary AthlonXP przy 1.7V i 2.2GHz się tak nie grzał, a przy temperaturze proca (Stres) 58*C radiator (Arctic Silent 2 TC) miał 48*C. Jutro najprawdopodobniej będę zdejmował IHS'a, jednak przed tą operacją mam pytanie do doświadczonych w tej kwestii: Jak poradziliście sobie z dociskiem Coolera do proca? Myślałem, żeby zamiast standardowych kołków umieścić śrubki, zyskujemy wtedy większą możliwość regulacji. Takie rozwiązanie ma jednak dwie podstawowe wady: po pierwsze zwiększa się prawdopodobieństwo ukruszenia rdzenia, po drugie aby zdjąć chłodzenie musimy wyciągać całą płytę z obudowy. Czy są może jakieś inne patenty na prawidłowe dociśniecie chłodzenia do CPU? Jeszcze jedno pytanko w sprawie IHS. Czy po jego zdjęciu dalej macie taki skok temperatury po włączeniu Orthosa. U mnie po 1 min z 48*C robi się 78*C. Ewidentnie uwidacznia to problem z odprowadzaniem ciepła. Zastanawia mnie tylko na którym etapie on występuje. Środek rdzenia -> zewnętrzna powierzchnia rdzenia czy może zewnętrzna powierzchnia rdzenia -> IHS? Jeśli czujnik temperatury nie jest wbudowany w CPU poprawcie mnie (to mój pierwszy INTEL) Druga kwestia jaka mnie niezwykle zainteresowała to VID mojego proca wynoszący 1.1375V. Domyślne napięcie przy niepodkręconym procku to 1.088V (według CPU-z). Zastanawiam się czy takie VID jest realne, czy może jest to błąd programu/płyty, co o tym sądzicie? Ciekawi mnie również zależność pomiędzy minimalnym VID, a temperaturą. Dając powiedzmy 1.45V przyrost napięcia jest prawie 50%. Może stąd tak wysoka temperatura. Bardzo proszę o skomentowanie tego parametru. PS. Radiator na 100% dobrze przylega do procka. Sprawdzałem dwa razy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...