
Witq
Stały użytkownik-
Postów
29 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez Witq
-
Dzięki za odpowiedź. Zmiana BIOS'u to pierwsza rzecz jaką zrobiłem. Niestety nic to nie dało (wgrałem od razu tą wersję, którą podałeś). Nie wiem co jest, to jakaś totalna poraszka. Dlaczego w sumie dość nowa płyta z mnogością opcji do OC nie ma tak podstawowej rzeczy? Ktoś ma jakiś inny pomysł?
-
Witam. Albo jestem ślepy albo tego po prostu nie ma. Mój problem polega na braku w BIOS'ie ustawień związanych ze zmianą mnożnika lub częstotliwości szyny HT. Przekopałem cały BIOS i nic. Może płyta jest budżetowa i nie jest to żaden wyczynowy sprzęt. Dziwi mnie ta sytuacja bo BIOS zawiera wszystkie niezbędne funkcje przy OC poza tą jedną, jest nawet zmiana napięcia na chipsecie gdzie "moja stara" tego nie miała. Mój sprzęt to Asus M2N68-AM SE2, na tym siedzi Athlon X2 4200 oraz 2x2GB Corsair 800Mhz. Update BIOS'u nie pomógł. Naprawdę zależy mi na OC procesora, gdyż ostatnio bardzo niedomaga, jest dużo za słaby jak na moją kartę. Puki co max na jaki mogę sobie pozwolić to dodatkowe 7% poprzez funkcję "Overclocking Profiles". Bez zmiany HT wiele nie zdziałam, już przy HTT ustawionym na 220Mhz są problemy. Na "mojej starej" Asus M2N wyciągałem dużo więcej, mimo dość biednego BIOS'a ale z funkcją zmiany HT. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Sławomir
-
Wielkie dzięki za konkretną odpowiedź. W takim razie zastanowie się nad kupnem nowego CPU. A tak jeszcze przy okazji, czy jest sens instalować AMD Dual Core Optimizer oraz sterownik do procesora (nalazłem je na stronie producenta)?
-
Płyta to zwykła M2N z chipem nForce 430 MCP. Mój screen z CPU-Z: Z tym blokowaniem to głównie widać na przykładzie 3DMark2006, jak miałem GF 8600GT to wynik miałem taki jak w testach np. na egielda.com.pl a teraz z GF 8800GS mam przynajmniej o 2000pkt za mało (bez OC procka) w porównaniu do testów. Tak więc z tego co mi napisano na innym forum oraz na tym mam za słabego CPU. Jeśli to ma jakieś znaczenie to moja pamięć RAM mimo iż mam dwie kości nie chodzi w Dual'u, ponieważ kostki nie są takie same. I teraz jest dylemat, czy kupić lepszą/inna płytę główną aby móc wyżej wykręcić procesor. Czy moze szybszy procek ale jest szansa że taki Athlon X2 6000+ nie będzie działał za dobrze przez zbyt niskie napięcie jak dla niego. Czy moze olać AMD i przeżucić się na Intela (np. E7200 + OC na ok 3Ghz).
-
Witam. Jest taki problem i nie potrafię znaleźć rozwiązania. Mam procesor Athlon 64 X2 4200+ na płycie Asus M2N i 2x 1GB Kingston 667Mhz. Sprawa jest taka że procesor jaki mam jest za słaby do mojej karty graficznej GF 8800GS. Oczywistym jest że można go podkręcić (zakup nowego nie wchodzi narazie w grę). Na swojej płycie w biosie mogę ustawić max napięcie na procku na 1.3V. Na takim napięciu najwyższa stabilna częstotliowść jaką udało mi się osiągnąć to 2618Mhz a to jeszcze za mało jak na moją kartę (przydałoby się jeszcze 300-400Mhz). Problem polega na tym iż na wyższą częstotliwość procesora potrzebuję wyższe napięcie ale ogranicza mnie płyta. W innym wątku poradzili mi abym zastosował "drut moda", niestety to nie pomogło, napięcie wogóle nie wzrosło. I tu nasuwa się pytanie. Czy jest jakaś inna możliwość na przyspieszenie tego Athlona?
-
:grin: Wiesz, na tym forum przeglądam tylko ten jeden temat także się nie dziw.
-
Witam. Według tej tabelki http://www.pcarena.pl/uploads/myzia/geforc...0gt/tabelka.png karty 8800GS i 8800GT (a także 8800GTS) mają taką samą liczbę tranzystorów. Wynika z tego że karta (chyba) nie została fizycznie "wykastrowana" względem 8800GT (GTS). Więc jak to jest, da się odblokować te ukryte jednostki? A tak poza tym, ostatnio z nudów rozkręciłem układ chłodzenia z mego Gainward 8800GS. Po małych oględzinach stwierdzam że warto zmienić pastę termoprzewodzącą, oryginalna jest kiepska jednym słowem no i wyschła. Po nałożeniu nowej temperatura karty troszkę spadła, ogólnie polecam ten zabieg choć nie wiem jak ma się to w przypadku kart innych firm. Pozdro Witq Edit: Z tego co wyczytałem w sieci to można zmodować 9600GS/GSO na pełnego 8800GTS. Sami zobaczcie: http://forum.lowyat.net/topic/686415/+80 - najprawdopodobniej chodzi o podmianę biosu. Tylko czy da się to zrobić z 8800GS skoro to niby te same układy? Znalazłem jeszcze to: http://www.tomshardware.co.uk/forum/251371...packaged-8800gs http://www.ocforums.com/showthread.php?t=550926 Czekam na Wasze opinie. Z ostatniej chwili. Opis moddingu 9600GSO na 8800GTS: http://lly316.blogspot.com/2008/05/how-to-...to-8800gts.html
-
Tak, ja sprawdzałem. Nie polecam ogólnie, nie wiem jak będzie u was ale mi wszystko się sypało. Gry się nie uruchamiały. Przy włączeniu gry komp dostawał zamuły, gra się wyłączała, wyskakiwał jakiś komunikat że sterownik ekranu przestał działać prawidłowo oraz sypała się rozdziałka i kolory. Po kilku próbach na różnych grach szybko zainstalowałem normalne stery. Spróbuj może będzie inaczej u ciebie (was).
-
Ja jadę na 169.32, bez problemu wszystko chodzi. Na tych najnowszych 174.74 Beta miałem jakieś wały. Gry się kompletnie nie odpalały i rozdziałka na ekranie wraz z kolorami sie sypała.
-
Widzę że temat trochę ucichł. Więc takie pytanie, ktoś może podłączał już tą kartę pod TV? Pytam bo jak wiadomo ogólnie w seri GF8 ten bajer nie działał najlepiej a czasem nawet próba podłączecia karty pod TV kończyła się jej kompletnym zepsuciem. Jak to jest w tym przypadku? Chciało by się czasem obejżeć film na czymś większym jak 17" ale możliwość uszkodzenia karty trochę straszy.
-
Normalnie sie podłącza, tzn trzeba połączyć tak aby złączyć ze sobą przewody odpowiednich kolorów. Tylko że rozstaw pinów w końcówce od kabla z wentylatora karty jest minimalnie węższy niż rozstaw bolców w złączce 3-pin i wchodzi to trochę na chamca. Obczaj budowę jednej i drugiej końcówki, napewno jakoś to połączysz. Ja musiałem troszkę odgiąć bolce w złączce 3-pin, poza tym nie da się ich dokładnie złączyć, wtyczka od wentylatora trzyma się na końcówkach (1-2mm) tych bolców, nie wchodzi do końca.
-
Wielkie dzięki, musiałem to przegapić. Znalazłem prosty sposób na ten nieszczęsny wiatrak. Za pomocą przedłużki podpiołem wentylator z karty do gnizda 3-pin na płycie głównej. Teraz można regulować wentylator z poziomu systemu za pomocą programu SpeedFan. Problem w tym że nie widać obrotów wentylatora, w końcu brak trzeciego przewodu. Jedynym źródłem kontroli wydajności chłodzenia jest monitorowanie temperatury.
-
Jak to sie mówi wyjątek potwierdza regułę :-) Powtarzam pytanie, czy ktoś wie czemu w tym najnowszym Riva Tuner mam brak odczytu temp rdzenia? Tzn wykres jest ale linia jest ciągle na poziomie 0*. Co jest grane?
-
Wszystkie są na zielonym, zerknij na allegro.
-
Witam. Przeszukałem forum i nic konkretnego na ten temat nie znalazłem. Sprawa ma się tak. Posiadam płytę główną Asus M2N i procesor Athlon 64 X2 4200 Windsor. Procesor pracuje ze standardową częstotliowścią 2.2Ghz i napięciem 1.25V. Próbuje ostatnio go podkręcić ale bios umożliwia zmiane napięcia rdzenia tylko na 1.3V (to jest max) , przy takim napięciu max stabilna częstotliwość dla procka to 2.6Ghz (237Mhz X 11) a to za mało do mojej karty (8800GS) a wiem że te procki mogą wyciągnąć ok 3GHz. Tak więc czy da się z tym cokolwiek zrobić? Jakiś vmod? Zmiana biosa płyty na najnowszy nie pomogła, nadal 1.3V to max możliwe ustawienie. Ktoś może coś poradzić? Pozdrawiam Sławomir
-
Mówicie że ten nowy Riva Tuner pokazuje temp. karty? Ja mam jak zwykle wała i mi to nie działa :sad: Mam te cztery wykresy gdzie jest częstotliowść GPU, SPU, RAM i temp core. No i problem polega na tym że linia na wykresie z temp core jest na poziomie 0, przez cały czas. Pytanie brzmi: O co chodzi?
-
Tej mój procek Athlon X2 4200+ ma normalnie 2,2Ghz na rdzeń. Na tą chwilę stabilne 2530Mhz na rdzeń to max (trochę mało). Szybszy procek niewiele daje mi daje w 3Dmark06. Z tym zasilaczem, to jednak chyba on osłabia kartę. Kolega kiedyś kupił 8800GTS i na zasilaczu 350W miał słaby wynik, średnio 50% z karty wyciągał. Po kupnie zasilacza 450W karta śmiga pełna mocą. Tak więc myślę że mój procek nie jest za słaby tylko za mało mocy daje zasilacz. Na 8600GT miałem taki wynik jak trzeba, tzn było 200pkt różnicy (na moją niekorzyść) w porównaniu do C2D 3Ghz.
-
No cóż... Widze że nie ma wyjścia, dzięki chłopaki za pomoc. Powiedzcie mi jeszcze coś, czy za niska wydajność karty też może być efektem słabego zasilacza? Z tego co wiem karta wyciąga w 3DMark06 trochę ponad 9000pkt ( źródło: http://pclab.pl/art31226-4.html ), ja u siebie mam jakieś 7600pkt. Komp to Athlon 64 X2 4200 @ 2,2Ghz, mobo Asus M2N i 2x1GB Kingston 667Mhz. Tak wogóle możecie polecić jakiś dobry zasilacz do tej karty no i żebym też nie przepłacił. Z góry dziękuje za pomoc. :)
-
Mój zasilacz to FEEL III-350ATX, dostałem go razem z obudową jak kupowałem kompa. Jeśli chodzi o natężenia prądu na poszczególnych liniach to sprawa ma się tak: 3,3V - 20A, 5V - 14A, 12V - 14A. Nie wiem co jest grane z tym podkręcaniem, przy 660Mhz na GPU albo komp sie wiesza albo wyskakują od razu artefakty na całym ekranie i zaraz po tym też jest zwiecha. :sad: Mała poprawka, firma to chyba Mode Com.
-
Ghort jakim cudem udało ci się uzyskać 745Mhz na GPU? Zrobiłeś vmoda? Mój Gainward wysiada przy 660Mhz, tzn komp sie wiesza po chwili grania. Może mam za słaby zasilacz do tej karty (350W). Na jakim ty jedziesz?
-
Po co RivaTuner? Wystarczy pobrać sobie nTune i tam wszystko jest (poza osobnym suwakiem na częstotliwość SPU). GPU można dać max na 1150Mhz a RAM 1100Mhz, oczywiście jest to tylko max zakres regulacji, karta się nie podkręci na takiej częstotliwości. Jeśli chodzi o monitoring temp. to jest taka rzecz. Pewnie zauważyliście że karta ma bipera (speekera), wyczytałem gdzieś że jeśli temp. GPU przekroczy jakieś 70-80 *C to karta nas o tym poinformuje. Tak więc myślę że możemy być spokojni, poza tym karta chodzi na niskich napięciach i jest produkowana w technologi 65nm więc z założenia nie będzie się zbytnio grzać. A tak z innej beczki, osobiście uważam że karta jest godna uwagi i polecenia, oczywiście jak za ta kasę. Co do oryginalnego chłodzenia to jest dość głośne, praktycznie zagłusza ono dźwięk mojego boxowego coolera od Athlon 4200 X2. Ktoś gdzieś dobrze zauważył że chodzi jak suszarka do włosów ;-)
-
To to ja wiem. Tylko czemu mam takie akcje z tym? Napięcie i w ogóle...
-
Witam. Mam pewien problem, zabrałem się za Vmoda mojej karty Asus 8600GT 256MB. Robię to według tego opisu: http://forums.techpowerup.com/showthread.php?p=528242 (chodzi o zdjęcie z układem zasilania dla kart Palit i EVGA) Układ zasilania jest u mnie identyczny. Z tym że u mnie napięcie między nóżką tego układu scalonego a masą karty czy nawet obudową nie wynoś 1,2 czy 1,3V, czyli tyle ile powinno być normalnie. Jego wartość to równo 0,8V. Zaś napięcie ok 1,3V jest na nóżce po lewej stronie. Czyżby opis był błędny? Poza tym zmiana oporu rezystora nie jest możliwa, maże ołówkiem tak jak trzeba a on nie zmienia oporu. Jedyne co to udaje się zmniejszyć opór rezystora, który jest wyżej lecz to nie powoduje zmiany napięcia na żadnej z nóżek. Muszę przyznać że jestem skołowany. Kiedyś zajmowałem się trochę elektroniką i wydaje mi się że wszystko robię tak jak należy ale nie mogę pojąć co jest nie tak. Czy ktoś ma jakąś radę? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam Sławek