Skocz do zawartości

dzekoo

Użytkownik
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez dzekoo

  1. dzekoo

    Foxconn P35a / P35a-s

    Niestety nie, ustawiłem nawet na 0. Nikt nie ma takiego 9s opóźnienia przy bootowaniu i potem 2xbeep? Opóźnienie mi nie przeszkadza, tylko zastanawiam się co to jest. Pozdrawiam Jacek.
  2. dzekoo

    Foxconn P35a / P35a-s

    Tak, sprawdzałem przy 2V i nic. Tak, to zmieniałem Za każdym razem na świeży, na razie eksperymentuję. System mam oryginalny i nie chcę go na razie rejestrować w razie konieczności wymiany płyty [Vista OEM]. Może zostanę jednak przy XP. Myśle, że raczej nie. Tak to wygląda, poźniej 2x beep. http://www.szn.vectranet.pl/~dzekoo/img_9265_.jpg Czy ktoś ma tak samo, albo wie co to jest? ESC nie działa, można sobie wciskać, nie przyspieszy odliczania. Później 2xszybki beep (błąd?) i ta liczba po prawej stronie szybko sie zmienia na dwie inne. Potem system normalnie sie laduje. Podsumowując. Dziwne bootowanie - może jakiś błąd i niska wydajność Raid 0 mnie martwi. Mam też podwójny start mimo P36. Dziękuję i pozdrawiam Jacek
  3. dzekoo

    Foxconn P35a / P35a-s

    Witajcie, Bardzo wrażliwa ta płyta. Mam taki problem. Foxconn p35a-s, intel 2160, goodramy 2x1gb 800MHz, grafika na PCI (stara 2x8MB), 2x samsung hd250hj. zasilacz Topower spw-400W. Windows XP(sp2) nie chciał się wcale zainstalować. Obojętnie tryb IDE, czy Raid i dogrywane sterowniki. Kopiował pierwszą porcję plików i niebieski ekran, że wystąpił błąd, komputer może zostać uszkodzony. Stop. Odłącz dysk, kontroler itp. Vista instalowala się, ale nie przechodziła testu CPU (od razu po zainstalowaniu system sprawdza wydajność). Komputer wieszal się na amen. CPU niekręcone. Pożyczyłem od kolegi 2x1GB Twinmos 800MHz, test CPU w Viscie poszedł bez problemów. Włożyłem Goodramy, też przeszedł, ale na taktowaniu pamięci 667MHz, na 800 zwis. Te 800 płyta ustawia domyślnie dla tych pamięci. Nie wiem czemu nie chodzi, przecież powinno. Włożyłem kartę graficzną kolegi Radeon x1550 - Windows XP się zainstalował. Też dziwne, więc nie problem z dyskami. Ta stara karta na PCI miala być na przeczekanie, działa dobrze w innym komputerze i instaluje się na niej XP, na moim Foxconnie nie. W biosie zmienialem co moglem nie pomogło. Na XP (po zmianie karty graf i pamięci) sterowniki do chipsetu, muzyki itp się ładują, na Viscie instalator zawsze wywala jakiś błąd niezależnie, czy sterowniki z płyty foxconna, czy ściągane (strona foxconna i faq tego wątku). Na Viscie po instalacji prosi o sterownik Raid (to normalne?) ten sam sterownik raz mu pasuje a raz nie (najnowszy na stronie foxconna do tej płyty). Druga sprawa RAID 0. Dwa dyski 250 GB jednotalerzowe więc szybkie. HD tach odczyt średni na poziomie 86MB/s o ile pamiętam. Zaczyna się ok 100-110MB/s. Na moim starym komputerze (Athlon xp 2600+, via kt600) w Raid 0 średni odczyt 140MB/s, widać po wykresie, że kontroler sata1 nie wyrabia, bo dyski mogły by szybciej. Na Foxconnie ICH9R średni odczyt 107MB/s, niewiele lepiej niż z pojedyńczego dysku, co jest grane? Liczyłem na 200MB/s na początku, 160MB/s średni. Trzecia rzecz. Przy starcie gdy płyta pokazuje tabelkę z danymi (między innymi zainstalowane urządzenia, numery portów itp) następuje napis <ESC to boot> dalej odliczanie od 9 do zera i po prawej stronie 00A9. Po tych 9s następują 2 piknięcia (po prawej stronie zamiast 00A9 zmieniają się dwie inne liczby bardzo szybko pierwsza to chyba 60AC) i ładuje się system. Mi to wygląda na jakiś błąd, też tak macie? Mam to niezależnie od pamieci (Goodram, Twinmos, 1 dwie kości) i niezależnie od tych kart graficznych. Aha, bios najnowszy P36. Najchętniej płytę bym oddał, nie mineło 10 dni, ale odpakowałem woreczki z kablami, nie wiem jak podejdzie do sprawy Landcom. Myślałem że wszystko będzie cacy. Pozdrawiam Jacek.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...