Skocz do zawartości

Konrad_PL

Użytkownik
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Konrad_PL

  1. Odpalałem w trybie awaryjnym (już mówiłem co się wtedy dzieje), i raczej nie jest to problem sprzętu, ponieważ Linux działa dobrze a Windows przez długi czas również działał dobrze. To po prostu się zaczęło dziać. Nie wiem dlaczego. O/C karty przeprowadziłem później, a zmian sprzętu między złożeniem komputera a początkiem problemów nie było. Everest nie widział problemów, memtest także. EDIT: Dodam jeszcze, że kiedyś system wieszał się podczas ładowania I/O, lecz po podmianie kilku plików konfiguracyjnych (z C:\WINDOWS\system32\config na te z C:\WINDOWs\repair) działało świetnie (mimo iż kilka programów nie działało).
  2. Witam ponownie. Posiadam Windowsa XP Professional, który działał długo (ok. pół roku) bez problemów. Po jakimś czasie komputer zaczął się wieszać przy ładowaniu (ładował się, i np. kiedy pojawiał się pasek ładowania lub po jego zniknięciu nagle się zawieszał, czasami restartował). Przez jakiś czas nie było to dla mnie problemem, lecz dziś nie mogłem uruchomić komputera. Ciągle się zawieszał lub restartował. W trybie awaryjnym Windows dochodzi do logowania, można się zalogować, lecz gdy wciśnie się enter komputer restartuje się. Dodam, że Linux chodzi sprawnie. Zrobiłem fixboot oraz fixmbr lecz nadal nic. Czy jest jakaś szansa na naprawienie tego bez reinstallu? Dodam tylko mój config: MOBO: IBM Netvista 6568 PAG (chyba ta wersja) CPU: Intel Celeron 1,1GHz RAM: 512mb, SDR, 133MHz (kiedy to się zaczęło miałem jeszcze 256mb, 133MHz) K. graficzna: HiTech ATI Radeon 9000 (128mb RAM, lekkie O/C) Dyski: WD 80GB, Samsung 40GB (Samsunga mam od kilku dni) Do tego jeden CD-ROM LG i DVD-ROM/CD-RW (nie nagrywa, coś nie działa ta funkcja) nieznanej firmy FDD: jakiś Samsung Karta sieciowa IBMu/Intela (nie pamiętam już) Karta dźwiękowa Creative SB Live! 5.1 Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
  3. Dzięki, jutro przejdę się do sklepu na zakupy.
  4. Procesor-Celeron (1.1GHz, na jądrze Coppermine'a) RAM-256mb (2x128mb), Kingstona 133ki Grafika-Hi-Tech ATI Radeon 9000 (128mb, kręcona) i Tseng ET6000 (2mb) HDD-WD, nie pamiętam jaki model, 80GB. I do tego Creative Live! 5.1 i jakaś IBMowska bodajże sieciówka. Ogólnie trudno cokolwiek znaleźć, ponieważ to stara płyta, typowo biurowa i wszystko co się tyczy tej płyty to tylko aukcje lub strony sklepów.
  5. Witam. Nie wiem czy to dobry dział na takie pytanie, ale jak ten nie jest dobry, to ja nie wiem gdzie miałbym pisać. Mam płytę główną IBM Netvista, wg. Everestu model 6568PAG, chociaż do tych Everestowych danych to ja wolę podchodzić z dystansem (jak on potrafi mi obudowę określić...). I mam pytanie-ile RAMu obsługuje ta płyta? Nigdzie w sieci nie znalazłem żadnych danych nt. tej płyty, a instrukcji nie mam. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  6. Jako że to mój pierwszy post tutaj, to witam. Jakiś czas temu kupiłem sobie kartę graficzną S3 ViRGE /DX (lub DX/GX) która ma coś między 2 a 4mb RAMu. Jako "główną" kartę graficzną mam Radka 9000 128mb RAM no a system to Windows XP (zwykle korzystam z Linuksa ale narazie mam troszkę do zrobienia na Windowsie). Bardzo potrzebne mi są dwa monitory. Znajomy sprzedał mi kartę, bo zmieniał komputer. Monitor stary leżał sobie na szafce (nie był potrzebny, bo kupiliśmy nowy) no ale działał. Wszystko podłączyłem dobrze, żadnych problemów nie było. Windows działał, działał i tak po miesiącu przestał dobrze działać. Podczas ładowania zacinał się (chyba podczas ładowania I/O) i trzeba było restartować komputer. Po kilku tygodniach zrobiło się to uciążliwe, zacząłem szukać sterowników. Niestety jedyne co się dowiedziałem to to, że S3 nie napisali sterownika dla Windowsa XP. W Win XP jest ponoć jest już sterownik na którym ta karta jakoś chodzi. Sterownik dla Win 2000 nie działał, instalacja innych sterowników nie miała sensu. Stwierdziłem że może być to wada systemu, więc dane poprzerzucałem na inną partycję i zainstalowałem XP od nowa. Niestety najpierw Windows nie potrafił rozpoznać urządzenia, a później (wyciągnięcie i włożenie) nie potrafił uruchomić urządzenia (kod: 10). W BIOSie mam możliwość ustawienia z której karty komputer ma startować. Jeżeli ustawię na ładowanie z Radka to "code: 10" i karta nie działa. Jeśli ustawię ładowanie z ViRGEa to wszystko działa, ale tylko raz (podczas następnego uruchomienia system wiesza się w czasie bootowania). Proszę o pomoc, to dla mnie ważne. W Google nic nie znalazłem, znajomi nic nie wiedzą. Na tym forum także nie znalazłem odpowiedzi na ten problem. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...