Skocz do zawartości

kaztek

Stały użytkownik
  • Postów

    21
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia kaztek

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. A jak przedstawia się różnica (oczywiście mniej więcej) na korzyść chłodzenia bezpośrednio samego rdzenia w porównaniu do chłodzenia poprzez ihs?
  2. Wydaje mi się, że od młotka bo wcześniej przy odkręcaniu bloku pasta była dokładnie na nim rozprowadzona. Szlifowanie ihs'a pokazało jak nierównomiernie materiał był zbierany z różnych miejsc czapki. Dodatkowo jak kładłem blok na nieoszlifowanym ihs'ie po deliddingu to wręcz miałem wrażenie jakby czapka miała dwie różne ścianki pod różnymi kątami - stawiam, że czapka się wybrzuszyła w jakiś sposób. Na pewno warte zastanowienia jest użycie jakiegoś liquida. Ile to może dać stopni mniej biorąc pod uwagę użycie ihs'a? Gdzieś koło 5C uda się utargować?
  3. Postanowiłem najpierw przeszlifować ihs'a i spróbować raz jeszcze wszystko uruchomić. Był BARDZO krzywy, to było przyczyną niestykania się bloku z prockiem - chyba młotek mu trochę zaszkodził ;) Teraz temperatury są niższe o około 10C w porównaniu do temperatur przed całą operacją - dochodzi kwestia odpowietrzenia całkowitego układu i wygrzania pasty, więc może będzie jeszcze lepiej. Myślę, że gdybym użył porządnej pasty to rezultaty byłyby jeszcze bardziej zadowalające, na razie zastosowałem to co miałem (CoolerMaster E1)
  4. Zrobiłem nawet test, wziąłem kawałek płaskiego przezroczystego plexi i przejechałem krawędzią po całym koszyku, ledwo co zebrałem jakieś śladowe ilości pasty z ihs'a. Co masz na myśli pisząc "odpowiedni dystans zapinek" ? W sensie docisk bloku powinien być czymś ograniczony od spodu jakimś elementem?
  5. No więc okazało się, że problemem jest niestykający się procesor z blokiem, pasta praktycznie w ogóle "nie pobrudziła" bloku jak go wyciągnąłem. IHS nie jest najwyżej położoną powierzchnią po delidzie, jest nią ta ramka którą dociska się procesor do socketa - to jest dosłownie 0,5 mm różnicy. Co z tym zrobić? Wyginać ramkę czy montować bezpośrednio na rdzeniu blok? Boję się, że ukruszę rdzeń przez zbyt mocny docisk.
  6. O nic sie nie opiera, wszystko naprawdę wygląda ok. Muszę go jeszcze raz rozłożyć i sprawdzić czy wszystko dobrze do siebie przylega. Dam znać.
  7. Blok to alphacool nexxxos hp pro
  8. Usunąłem wszystko dokładnie. Tak sobie myślę, że może skrzywiła się nieco czapka procka (używałem metody z młotkiem, nie było szans na spróbowanie żyletki - zero miejsca, żeby ją wcisnąć nawet). Musiałbym dla pewności pociągnąć papierem ściernym ihs'a.
  9. Zrobiłem delidding i efekt jest taki że...nie ma żadnej różnicy temperatur ;) Jest dokładnie tak samo...
  10. kokakoala - nie powiem, że nie przechodzą mnie ciarki jak czytam o waleniu młotkiem w procka (chyba, że masz na myśli żyletkę) :D Ale znając siebie to niedługo się skuszę, bo lubię ryzykować od czasu do czasu. Jak byś ocenił trudność tego zadania? Nie mam dwóch lewych rąk, ale tu pewnie najistotniejsze jest wyczucie. Dzięki za wszystkie podpowiedzi tak btw :)
  11. Gdyby lekko zaczął niedomagać, chociaż fakt te kilka procent mocy obliczeniowej niewiele da skoro sam już będzie przestarzały. Aktualnie trzymam go na 4.2Ghz bez zmiany napięcia, myślałem że polecę wyżej wraz z podniesieniem vcore ale przy takich temperaturach na stockowym napięciu będzie ciężko.
  12. No tylko, że myślałem, że sobie go podkręcę w przyszłości trochę (podniesienie napięcia itd. - w końcu mam chłodzenie wodne) - w tym wypadku to chyba odpada
  13. Czyli krótko mówiąc, nic się nie da z tym zrobić tak? Nawet oddać na gwarancję - procesor w końcu działa poprawnie
  14. Wiem o tym, jednak czy jest to możliwe, że procesor schładza się o 40 stopni w ciągu kliknięcia myszką ? ;) I czemu temperatura rdzeni w ciągu 0.5 sekundy skacze z 40 do 77 stopni a przez następne 20 minut stresu nie rośnie? W tym samym czasie temp cpu z podstawki rośnie powoli o kilkanaście stopni.
  15. Witam. Postaram się opisać dokładnie mój problem. Zastanawiają mnie bardzo wysokie temperatury rdzeni - 77-80C w stresie. Temperatura podawana z płyty głównej dla procesora osiąga swoje maksimum 53C. Może i nie byłoby w tym nic dziwnego, jednak: - temperatura rdzeni z 40C w spoczynku do 77-80C skacze dosłownie w ciągu 0.5 sekundy po odpaleniu IBT. - temperatura podawana z płyty głównej dla cpu z 38C do 53C bardzo powoli rośnie - w czasie gdy temperatura podawana z płyty dla cpu rośnie o około 15C temperatura rdzeni raczej się nie zmienia, może o dosłownie kilka stopni. - temperatura w UEFI podawana dla CPU wynosi 51C - płyta AsRock Z77 Extreme 4 - posiadam chłodzenie wodne od 10 lat więc raczej nie podejrzewałbym siebie o złe zamontowanie bloku, na wszelki wypadek zrobiłem reaplikację pasty (dodam, że pasta była mimo wszystko dobrze założona za pierwszym razem jak się okazało) - efektów brak. - po wyłączeniu IBT temperatura rdzeni spada z 80C do 40C w 0.5 sekundy (dla rdzeni) - po wyłączeniu IBT temperatura podawana przez płytę dla CPU spada powoli do wartoci spoczynkowej Dodam, że procesor ma ustawione domyślne napięcie zasilania. Czy fizycznie możliwe jest, by rdzeń schłodził się w ciągu 0.5 sekundy o 40 stopni ? Co o tym wszystkim sądzić? Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...