Skocz do zawartości

greku

Użytkownik
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia greku

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. greku

    Foxconn P35a / P35a-s

    Uff... W koncu wyszlo co bylo przyczyna czarnego ekranu. Napisze w nowym poscie bo przy okazji jezcze dopowiem na pytanie drivena dotyczace biosu P38 Otoz czarnym ekranom winna byla karta graficzna - poszla do reklamacji. Natomiast resety biosu spowodowane byly niepoprawnym wgraniem tegoz :) Po wgraniu P36 i powrocie na P37 resety ustawien zniknely :) Tych, ktorzy zastanawiaja sie nad P38 pragne poinformowac ze od kilku dni mam wgrany i nie zauwazylem zadnych problemow. Zarowno na ustawieniach domyslnych jak i po overclockingu. Nie wiem czy na lepsze zmienila sie obsluga procesorow wymienionych w changelogu gdyz posiadam E8200 :P
  2. greku

    Foxconn P35a / P35a-s

    Wydaje mi się że to wina biosu. Kiedyś już chyba mieli z tym problemy. Proponuję zgłosić się do Foxconna i zobaczyć czy coś odpiszą konkretnego :> Ja z kolei mam inne pytanie i problem. Robię właśnie downgrade do P36 i widzę na stronce, że jest dostępny P38. Czytałem wcześniej, że ludzie mieli z nim problemy bo prawdopodobnie jest dla P35A tylko przeznaczony. Jednak wiem, że w pewnym momencie plik biosu zniknął z suppotu Foxconna po czym pojawił się ponownie wraz z nowymi sterownikami i softwarem. Testował ktoś tego P38 powiedzmy w ciągu ostatnich 2 tygodni? :) Problem natomiast dotyczy oprogramowania Foxconna do upgradu biosu. Przed przystapieniem do jakichkolwiek modyfikacji zglosiło mi ono informację, że jest dostepna nowsza wersja, którą zaleca sie zainstalować. Kliknąłem OK, program się sciągną i przystąpił do updatu. Po chwili jednak wypluł błąd infromujący, że aplikacja nie może zostać odinstalowana. Postanowiłem ręcznie odinstalować i zainstalować nowszą wersję jednak w trakcie odinstalowywania pojawia się ten sam problem. Ktoś cos takiego miał? :D Zaczynam się czuć jak pracownik serwisu. Dziewczyna wyjchała na weekend więc zabrałem komputer do siebie. Dziala bez zająknięcia :| Żadnych zwiech, resetów biosu itp. Nawet oprogramowanie foxconna udało sie bez przeszkód przeinstalowac :> Dziwne to... Może jej nie lubi? :D P.s. Próbował ktoś tego P38? :)
  3. greku

    Foxconn P35a / P35a-s

    Witam. Od jakiegoś czasu śledzę to forum gdyz dwójce znajomych złozylem komputery oparte o płyte foxconna. Niestety z jednym zestawem są problemy, o których za chwilę npiszę. Mam nadzieje, że pomożecie ;) a ewentualnie komuś pomoże to co już ustaliłem :P W skład zestawu wchodza (na koncu podaje info o ustawieniach na jakich pracuja): - Zasilacz - Chieftec 560W - Procesor - Core 2 Duo E8200 - 2,6GHz, 1,12V - Pamięci - Kingston HyperX 2x1GB 1066MHz - 800MHz, 1,8V - Plyta - P35A-S - bios z numerkiem 37 - Grafika - Gigabyte GF 8800 GT 512MB Zalman rev. B - 2 dyski (IDE + SATA2) - Nagrywarka DVD A oto problem jaki się pojawia: - Po właczeniu przewija się POST płyty i zaczyna odpalać się Windows. W tym momencie ekran robi się bialy lub czarny lub zielony lub fioletowy i finito, pozostaje tylko reset. Zdaża się tak tylko przy pierwszym uruchomieniu komputera po nocy. Kolejne wyłaczenia i włączenia oraz restarty wyglądaja już normalnie. - Ostatnio dwukrotnie zdażyło się (w odstępie tygodnia), że ustawienia biosu związane z bootowaniem poprzestawiały się. Raz na pierwsz emiejsce wskoczyło Network,drugim razem CD-ROM (w międzyczsie ograniczyłem ilość urządzeń z których można bootować do HDD, CD-ROMu i FDD). W obu przypadkach kolejność dysków została zamieniona (na pierwsze miejsce wskoczyło SATA na drugie IDE na którym mam zainstalowany system) Co już zrobiłem: - Zwiększyłem napięcia na pamieciach - bez rezultatu - według Kingstona wystarczy im 1,8V nawet przy 1066MHz - Zwiększyłem napięcia na procesorze do 1,2V - bez rezultatu - Sprawdziłem wszystkie kable i podłączenia - bez rezultatu - Zmieniłem ram na "zwykłego" Kingstona 1GB - bez rezultatu - Zamieniłem grafike na GF 8600 (doczytałem ze z gigabytem jest problem z powodu zbyt mocnego podkręcenia pamięci) - ekran przestał robić się biały etc. i system ładnie statuje ale w trakcie tygodniowego testu nastąpił drugi reset biosu. Wnioski i pytania: - Jak widać problem z wieszaniem się Windowsa został prawdopodobnie rozwiązany (w tygodniu obniże takltowania grafiki i potestuję ją) nie wiem czy jest to ostateczne rozwiązanie gdyż pod obciążeniem w różnych grach nie zaobserwowałem żadnych problemów. Dam znać czy sytuacja się unormowała na dobre gdyby ktoś chciał łączyć tę grafikę z płytą :) - Problem ze zmieniającymi sie ustawieniami biosu jest dla mnie zagadka i tego głównie dotyczy moje pytanie :) Może ktoś z was ma pomysł co może być tego przyczyną? Nie miał miejsca żaden zanik napięcia który mógłby spowodować takie zachowanie. Także w nocy (do listwy podpieta jest wieża która w przypadku braku prądu resetuje zegar więc napewno bym wiedział :P ) Upgrade biosu do P37 dokonałem samodzielnie przy pomocy oprogramowania Foxconna. nie było żadnych problemów w trakcie tej operacji. Przez dłuższy czas nic sie nie działo. Myślicie że może to być przyczyną? Może spróbować jeszcze wrócić do P36 lub niżej? Dzięki za pomoc :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...