Skocz do zawartości

panzinternetu

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez panzinternetu

  1. kupiłem plafon (bo żyrandole mi się nie widziały, a lampy tylko kierunkowe w okolicznym sklepie) i 2 osramy kompaktowe 20W. Dużo jaśniej :) Lampka biurkowa rozprasza światło monitora i jest fajnie. Początkowo myślałem, że 20w wygląda blado, ale jest akurat. Dzięki za pomoc!

  2. Jeśli 3x45W nie robi wystarczającej jasności w pokoju, to dalsza walka w tym jest bez sensu. Lepiej użyć jakiegoś światła kierunkowego i oświetlać jedynie okolice biurka - w końcu na nim stoi komputer.

    Właśnie mam światło kierunkowe i zupełnie nie raje rady, w pokoju jest ciemno... światło skierowane na komputer jest zbyt małe. Bardziej chodzi mi o zniwelowanie działania monitora bo na klawiaturę prawie nie patrzę.

     

    Lampka na USB może być ciekawym rozwiązaniem. Obecnie postawiłem biurkową, ale jest zbyt duża.

     

     

    U mnie w pokoju ponad 16m o podobnej wysokości co Twój, sprawę załatwiły 2x20W Osram (świetlówki kompaktowe)

    Świetny pomysł! Czy takie świetlówki mogę wkręcić w zwykłe lampy czy też powinienem kupić specjalne dla nich? Jestem laikiem w tej sprawie.

     

     

    Takie świetlówki będą dobre?

    http://sklep.elektromag.pl/OSRAM-SWIETLOWKA-CIRCOLUX-24W-E27(66,26543,7949).aspx

    http://sklep.elektromag.pl/OSRAM-SWIETLOWKA-DINT-LL-22W-825-E27(66,26543,46519).aspx

     

    Ja mam model lamp podobny do:

    Plafon TURBO 3 x 60 W SPOT-LIGHT - Reflektorki żarowe, Oświetlenie ścienne i sufitowe, Oświetlenie w sklepach Leroy Merlin

     

    Jeśli gwint ten sam to będzie działać czy szukać specjalnego plafonu? Patrzeć będę za rozpraszającymi światło.

  3. świetny program, już zainstalowałem i trochę lepiej jest.

     

    Wracając jednak do kwestii oświetlenia, to problemem jest to, że monitor jest jedynym źródłem światła.

    Aby rozwiązać ten problem wystarczy ustawić gdzieś w pokoju drugie źródło światła. Przy czym nie może ono świecić tak, abyśmy je widzieli - tzn musimy widzieć światło odbite lub rozproszone.

    Mam lampy punktowe 3x45 wat, ale może źle zrozumiałem wypowiedź.

     

     

    Taka lampka wpięta w listwę komputera i schowana za obudową powinna dawać wystarczającą ilość światła (o ile nie mamy ciemnych ścian w pokoju) i być bardzo oszczędna

    ciekawa podpowiedź. Ostatnio coś podobnego w pewnym sklepie mi proponowali, ale mówili o lampie 20x droższej ;) Może to być świetna alternatywa. Będzie kolejne źródło światła, które rozproszy to monitora.

     

    Spróbuję taką znaleźć, ale dalej myślę o zmianie lamp na suficie bo w pokoju ciemno jest. Jakie światła polecacie?

  4. Zastanawiam się, czy temat umieszczam w dobrym dziale, ale lampy to też sprzęt

     

    Myślę o zmianie oświetlenia w moim pokoju. W nocy jest ciemno i praca z komputerem jest strasznie męcząca. Mam pokój 12m2, wysokość około 2,75m i lampy punktowe 3x45 wat. Jakie polecicie? Zastanawiam się nad 4x50 wat lub 4x75 wat. Może halogeny? Czy to nie będzie zbyt jasno? Jak oświetlacie swoje stanowiska pracy?

  5. Paradoksalnie to na TN jest taki rozrzut jakościowy + zmiany barw w pionie, że tworzenie czegokolwiek związanego z grafiką to jest praca na oślep. Jak zrobisz coś na swoim TN i wyświetlisz na innym TN to będzie to wyglądało "podwójnie inaczej" ... a nie podobnie.

    więc bez sensu jest robić grafikę webową na matrycach IPS, xVA jeśli 80-90% internautów zobaczy zupełnie co innego niż ja. Dotyczy to również zleceniodawcy. Jeśli nie robię zleceń za duże pieniądze to po co przepłacać? Znajomy mówił nawet o sytuacji, gdy projektowali stronkę na monitorze o dobrej matrycy, a Pan Klient Prezes twierdził, że jest tragiczna. Okazało się, że na TN w jego biurze wyglądało to zupełnie inaczej. Stronka była za całkiem ładne pieniądze....

     

    Pracując na TN webdesigner otrzyma wynik bliższy temu co zobaczy klient. Tak jest też w moim wypadku zwłaszcza, że jeszcze nie robię dużych zleceń.

     

     

    Zauważyłem, że w Polsce jest kult ceny. Dotyczy to wielu sfer, gdzie są drastyczne różnice cenowe między poszczególnymi klasami sprzętu. Pewnie bierze się to z niskich zarobków, tego że każdy wydatek ma być jak najlepszy i starczyć na lata. Czasem jednak nie ma po co przepłacać. Jeśli będę robić joby za poważne pieniądze to i zacznę pracować na poważnym sprzęcie.

     

    Teraz rozglądam się za nowym TN bo stary ma 8 lat :)

     

    Jakies propozycje, opinie o BXach?

  6. Mi przeszkadzałaby charakterystyka kątowa matryc TN przy wykorzystaniu do m.in. tworzenia stron www (i ogólny rozjazd barw). Radzę porozglądać się za jakimś xVA/IPS

    paradoksalnie przy tworzeniu www może to być zaleta. Dzięki temu można zobaczyć stronę w sposób jaki będzie ją oglądać 80-90% użytkowników internetu. Dzięki temu można tak ją przygotować by ich monitory poprawie ją wyświetlały, np. zrobić dobre gradienty, a nie na IPS, xVA wyglądające super a na TN skokowo.

     

     

    przynajmniej coś typu DELL 2209WA

    Widziałem już tego della, czytać się na nim nie da więc pracować nad kodem www tym bardziej.

     

    Szukam przyzwoitego TN. BX2335 i BX2350 ostatnio widziałem, ale podstawki mają lipne. BX2350 do tego ma HDMI - w moim wypadku zbędne.

     

    BX2340 parametry ma ok, ale nie da rady go zobaczyć. Ma na pewno inną matrycę - starszą - ale jestem ciekaw czy porównywalną z BX2335 i BX2350. Oba widziałem i są całkiem ok, trochę zbyt ciepłe, ale wystarczy.

     

    Dzwoniłem wczoraj do Samsunga i "nie mogli" mi udzielić informacji na temat matryc i różnic w nich oraz dat wprowadzenia na rynek. Niby tajemnice handlowe, a mi się wydaję, że nie chcą się przyznać od kogo biorą matryce jak im zabraknie. Od LG jak Dell???

  7. Bardzo zaciekawiły mnie monitory LED Samsunga BX2335, BX2340 lub ewentualnie BX2350. Nowego LCD potrzebuję głównie do internetu, pracy nad tekstem i robienia www. BX2340 najbardziej mi odpowiada (wejścia, podstawa z privot), ale ma chyba starszą matrycę niż dwa pozostałe (5ms reakcji, pozostałe 2ms)? Trudno się doszukać w necie informacji o nim.

     

    Wiecie czy BX2335 i BX2350 mają tą samą matrycę, a jeśli nie to która

    jest nowszej produkcji? A może różnią się tylko obudową i wejściami? Powiem szczerze, że nie potrzebuję HDMI, a nie lubię płacić za rzeczy, których nie używam.

     

    Wiecie które z wymienionych monitorów są jeszcze w produkcji i jakie były

    ich daty wprowadzenia na rynek międzynarodowy?

     

    Jak oceniacia jakość tych monitorów w ich kategoriach cenowych?

  8. podepnę się do tematu bo mam podobny problem. Szukam jednak monitora 23" w granicach 600-850zł dobrego do pracy wieczorem. Zastanawiam się jakie podświetlenie jest lepsze, LED czy CCFL?

     

    Znalazłem LG W2353V-PF i E2350T-PN, które mają fajny system automatycznej zmiany jasności względem oświetlenia. Oba są dość zbliżone parametrami. Zastanawiam się tylko, które podświetlanie mniej męczy wzrok? LEDowy E2350T-PN ma niby 250 cd/m2 a CCFLowy już 300 cd/m2. Słyszałem jednak, że LEDy są bywają jaśniejsze. Jak to jest?

     

    A może lepszy jest Samsung SyncMaster BX2350 droższy o 200zł od E2350T-PN?

    LG ma zbyt niebieskie kolory, Samsung zbyt ciepłe. Z tego co wyczytełem tanie TN nie mają dobrych mechanizmów do regulacji lamp i stąd są "żarówkami". Może macie inne propozycje?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...