Witam
Mój problem można ująć w bardzo prosty sposób - na Windows 7 nie działa mi tryb multiplayer w większości gier.
Dopóki nie mogłem pograć w sieci w jedną czy dwie gry, myślałem, że to problem związany z daną grą i machałem na to ręką. Ale teraz zauważyłem, że przynajmniej w przypadku 4 gier nie jestem w stanie uzyskać połączenia z internetem.
Symptomy są identyczne - wyszukiwarki publicznych serwerów po prostu nie wyświetlają żadnych pozycji. Próby połączenia z konkretnym IP również kończą się fiaskiem. To samo dzieje się, gdy to ja hostuję grę i ktoś próbuje podłączyć się do mnie - po prostu mnie nie widać.
Od razu zaznaczam, że oczywiste kroki już podjąłem. Próbowałem dodawać grę do wyjątków firewalla, a nawet gnoja wyłączać - nie przyniosło to żadnego skutku. Drugim pomysłem była zapora systemowa, ale ta jest wyłączona już od dawna.
Pozdrawiam i proszę o pomoc