Skocz do zawartości

bartolb

Użytkownik
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia bartolb

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Też tak chciałem, ale jak to zrobić, kiedy nie mogę wejść do biosu?
  2. Nie mam gdzie sprawdzić czy sprawna, może mi w sklepie sprawdzą. Za pierwszym razem jak ją włożyłem komp uruchomił się i nie dawał obrazu, po kilkudziesięciu sekundach sam się wyłączył. Później już chodził cały czas, ale nie dało się wejść do biosu przez ten brak obrazu. Zresetowałem CMOS, ale to nic nie dało. Na tej płycie są 3 sloty białe (dla triple channel) i jeden niebieski (przy 4 kościach powinien działać jako single) i właśnie do tego niebieskiego ją włożyłem, żeby nie kłóciła się z kościami 2gb. Bios najnowszy FK.
  3. Hej, kupiłem do płyty gigabyte ex58ud3r pamięci kingston 4gb ddr3 1333 cl9 w jednej kości. Mam już zainstalowane 3 x 2gb geil ddr3 1333 cl9. Zastanawiałem się czy kupić 2 czy 4gb ze względu na kompatybilność i zaryzykowałem tę drugą opcję. Komp na nich nie daje obrazu i pewnie pika, że zła kość, ale nie wiem, bo nie mam speakera od biosu. Da się coś jeszcze z tym fantem zrobić, czy iść i wymienić na 2gb - tej samej marki? Zastanawiałem się też w jakim trybie będzie to działać na tej płycie z dosyć specyficzną konstrukcją - 4 sloty ram, a płyta obsługuje triple channel, ale z tego co udało mi się znaleźć na necie wynika, że 4 kość powinna pracować jako single channel - a w takim wypadku dziwię się trochę, że jest problem z 4gb, płyta w specyfikacji może obsłużyć 16gb.
  4. Może jeszcze dodam, że gdy płyta wpada w pętlę to na tę jedną czy dwie sekundy wszystkie wentylatory zaczynają się kręcić i dysk też się załącza. Jeżeli chodzi o zasilacz to może go zawiozę do jakiegoś serwisu żeby mi sprawdzili, ale nie jestem pewien czy to będzie ostateczne, bo gdzieś czytałem, że czasami walnięte zasilacze potrafią bez problemu odpalić słabszą konfigurację a z mocniejszą, ciągnącą więcej prądu nie dają rady.
  5. Płyta "działała" tylko wtedy kiedy zupełnie odpięte były dwie małe wtyczki od zasilania znajdujące się obok procesora na płycie oznaczone jako ATX_12V_2X (2x4 12V). Podpięte wtedy było te szerokie ATX 2x10 i małe 2x2 12V obok niego (odpięcie 2x2 w obu przypadkach nie robiło różnicy). Odpięcie tylko jednego ATX 12v obok procesora (chyba opcjonalne) też nie robiło różnicy i płyta wpadała w pętlę. Już nie pamiętam czy robiłem to na włożonym procesorze, ale jeszcze mogę sprawdzić jakby to coś dało.
  6. Hej, Mam problem najprawdopodobniej z płytą główną w zestawie z sygnaturki polegający na tym, że włącza się na 1 sekundę i gaśnie, po 3-4 sekundach znowu próbuje się uruchomić i sytuacja się powtarza w kółko. Co zrobiłem samodzielnie, aby określić źródło problemu: - zresetowałem bios (bateryjką i zworką cmos) - odłączyłem wszystkie urządzenia od płyty - wyjąłem ram, kartę graficzną - wyjąłem procesor - odłączyłem dodatkowe zasilanie płyty We wszystkich powyższych przypadkach płyta zachowuje się tak samo. Po odłączeniu zupełnie zasilania od procesora (2 małe wtyczki obok gniazda) płyta uruchamia się, świecą się wszystkie diody i pewnie sygnalizuje to brak zasilania, ale nie jestem pewien, jako że nie mam podpiętego speakera biosu do płyty.Sprawdziłem też zasilacz podłączając go tylko do napędów i omijając płytę główną poprzez włożenie spinacza do głównego złącza - zasilacz się uruchomił normalnie, napędzając dyski. Nie mam możliwości sprawdzenia zasilacza na innym komputerze i tu pojawia się pytanie czy to na pewno wina płyty głównej a nie zasilacza. Jestem prawie pewien, że to płyta i już chcę ją odsyłać na kończącą się właśnie gwarancję, ale ten zasilacz mi spokoju nie daje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...