Skocz do zawartości

peemde

Użytkownik
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez peemde

  1. Też mi się tak wydaje, szczególnie po przeanalizowaniu schematów wyjścia SPDIF optycznego i SPDIF miedzianego wychodzi na to, iż płyta daje tylko możliwość podłączenia tego drugiego, czyli musiałoby to być wyjście SPDIF miedziane z okrągłą końcówką podobną do typowego cincha. Postaram się jeszcze dopytać o to firmę płyty a więc napisać do GIGABYTE, w związku z tym wyjściem i wydaje mi się iż oni udzielą rzetelnej i wyczerpującej temat odpowiedzi. Jeśli tylko uda mi się ustalić coś konkretnego to będę informował. Jeśli ktoś z forumowiczów wie coś więcej na ten temat to z miłą chęcią poczytam wasze informacje w temacie. Pozdrawiam.
  2. Jestem nowym na forum i nie wiem czy można podawać linki do innych stron. Jeśli nie to z góry przepraszam, ale czasami trudno dogadać się bez podania jakiegoś odnośnika do innego, forum. Tak więc zaryzykuję: http://www.hydrogena...showtopic=64398 "as you have a +5v VCC, you could make an optical out. W wolnym tłumaczeniu na polskie rozumiem to tak: Jeśli masz zasilanie 5v w pinie, możesz mnieć wyjście optyczne. Tu materiał, że dwa kabelki to chyba tylko SPDIF to podobne do cinchowego wyjścia. http://www.frontx.com/cpx106_2.html A tu jeszcze link dotyczący tych płyt Intela. http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/sb/CS-032871.htm Jak ktoś by umiał odpowiedzieć, na pytanie czy z tą płytą GA-B75-D3H będzie działała ta końcówka: http://allegro.pl/04...2936191607.html będę super wdzięczny. Pozdrawiam.
  3. Chodzi o to że nie świeci się w końcówce SPDIF wyjście na czerwono, znaczy że sygnał z płyty nie jest wysyłany. W biosie nie ma żadnej opcji aby to uaktywnić, sterowniki realteka także nie widzą wyjścia optycznego, podłączone w dwóch wersjach, puszczony dźwięk i nic nie słychać. W każdym wyjściu SPDIF z jakim miałem do czynienia świeci się na czerwono, gdy jest aktywne. Po podłączeniu tego nie działa. Samo wyjście z płyty to tylko Masa (czarny kabelek) i SPDIF (czerwony), ale nie ma 5VDC albo VCC czyli trzeciego pinu a we wszystkich SPDIF optycznych (mówię tu o płytach INTELA) jest trzeci albo czwarty pin. I teraz pytanie czy takie rozwiązanie ma sens istnienia? W tym modelu płyty to nie jest tak że SPDIF, czyli dźwięk cyfrowy można puścić na kartę graficzną, która go odpowiednio przetworzy i puści dobrej jakości dźwięk po HDMI do odbiornika? Dzięki za konkretne info i wskazówki. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...