Skocz do zawartości

pjasio253

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez pjasio253

  1. Witam

    Połączyłem wyjście optyczne płyty Asrock B75 Pro3-m (tylny panel) z amplitunerem za pomocą kabla optycznego. Na końcu kabla mam czerwone światło, więc płyta wypuszcza sygnał. Dźwięku jednak brak z tego wyjścia (Win7, sterowniki Realteka ok, wszystkie opcje w menadżerach dźwięku próbowałem zmieniać i nic).

    Płyta ma jeszcze wyjście HDMI - podłączyłem TV z płytą kablem HDMI, z TV puściłem kabel optyczny na amplituner - wszystko gra. Problem tylko w tym, że przy takim połączeniu TV musi być cały czas włączony, żeby dźwięk trafiał do amplitunera, stąd próbuję wygrać z bezpośrednim wyjściem optycznym z płyty, ale jest problem.

    Czy komuś przychodzi coś do głowy w związku z powyższym?

    Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki, pzdr.

  2. Zastosowanie: typowo domowe - gry, filmy, internet, trochę aplikacji biurowych

    Wymagania:

    Procesor: min. Intel CoreDuo2 2GHz

    RAM: min.2Gb

    Dysk: min.160Gb

    Matryca: 17"

    Ciekawy design, ale jednocześnie użytkowy (np.bez konieczności częstego czyszczenia obudowy ze śladów palców)

    Komunikacja, porty, wejścia/wyjścia: standard

     

    Czy możecie coś podpowiedzieć jeśli chodzi o modele z grupy dobrych, sprawdzonych producentów , np.HP (Pavillion), Asus, Toshiba, IBM/

    Dzięki z góry za info.

  3. Witam

    Chciałbym, aby w WinXP po naciśnięciu "Wyłącz komputer" kursor myszy automatycznie ustawiał się na przycisku "Wyłącz". Przy zaznaczonej opcji w Panelu sterowania-->Mysz-->Automatycznie ustaw kursor na domyślnym przycisku (coś w tym stylu) kursor ustawia się na przycisku "Stan uśpienia", a chciałbym, żeby ustawiało się na "Wyłącz". Czy jest szansa na taką zmianę?

  4. Proszę, wytłumaczcie mi jak rolnik krowie na granicy, pewne zależności:

    Mam TV Thomson 29' 100Hz, posiadający m.in. wejście component, do którego mam zamiar podłączyć odtwarzacz DVD, prawdopodobnie będzie to Pioneer DV-600. I tu zaczyna się moje zakręcenie - mam zamiar oglądać w większości filmy DivX, jak do tego będą się miały bajery tego Pioneera np.skaler 720p, czy ich uruchomienie cokolwiek zmieni w jakości obrazu na moim TV? Czy takie zabawki jak skalery sprawdzają się tylko w TV ze złączem HDMI?

     

    PS. Mój TV ma w menu obraz opcje: 100Hz, Progresive scan, HiPix. Czy w związku z tym co napisałem wyżej może to coś dać?

  5. Mam zamiar zmienić grafikę z GeForca 3 T200 na jakiegoś rozsądnego Radeona do 400 PLN. Często korzystam z wyjścia TV i spotkałem się już z wieloma opiniami, że pod względem jakości obrazu na wyjściu TV karty ATI są znacznie lepsze niż NVidia. Mam na oku SAPPHIRE RADEON 9600XT 256MB TV czy to będzie trafny wybór? Czy karta ta też ładnie "zagra" w niektóre nowsze gierki?.

    Będę wdzięczny za wskazówki.

  6. Ponieważ chce wziąć rozwód z Nortonem System Works ze względów osobistych proszę o doradzenie - jakie programiki zastąpią jego aplikacje:

    1. zamiast DiskDoctora - ......

    2. zamiast SpeedDiska - .......

    3. zamiast WinDoctora - ......

    4. I jeszcze coś do czyszczenia, defragmentacji i optymalizacji Rejestru.

    Dzięki z góry za wskazówki.

  7. Przykład mój niech będzie przestrogą dla wszystkich korzystających z PM. I na czym sam się wyłożyłem a może nie wszyscy wiedzą :

    Nie łączcie (opcja merge) partycji systemowej z jakąkolwiek inną!!!

    Jest o tym mowa w oficjalnym User Guidzie PM. U mnie skończyło się na tradycyjnym formacie. Nie pomogła dyskietka ratunkowa PM. Na końcu łączenia wyskoczył błąd 504 i po restarcie fajny komunikat :"Błąd odczytu dysku"

    Rozwaliło w drobny iment MBR.

    Na mój przykład najlepszym rozwiązaniem jest opcja Resizing - oczyścić całkowicie partycje dołączane i wtedy zmieniać rozmiar partycji systemowej.

    Tak więc nie odradzam PM, ale róbcie ludziska obrazy partcji (np.Acronis True Image - polecam) przed zabawą z PM.

  8. W chwili obecnej mam taką sytuację - dysk 20Gb podzielony na 3 partycje - C: z XP NTFS, a D: i E: FAT32. Z przekształceniem D: i E: na NTFS z poziomu XP poprzez zarządzanie dyskami pewnie nie będzie problemu. Ale chciałbym później połączyć te 3 partycje w jedną bez konieczności przeinstalowywania XP. CZy można taki myk zrobić też z poziomu zarządzania dyskami? Czy trzeba zaprzęgać np.Partition Magic do tego, albo np.Ghosta do zrobienia obrazu i późniejszego jego wpakowania w nowo sformatowany dysk?

    Będę wdzięczny za wskazówki.

    Pozdrawiam

×
×
  • Dodaj nową pozycję...