Skocz do zawartości

kromek

Użytkownik
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kromek

  1. OK niech będzie że w obudowie. ale przecież po wgraniu nowego biosu nie powinno być 10*C różnicy :( a obudowa jest wentylowana 1 wciąg i 1 wygiąg + 1 z zasilacza, kabelki ułożone wzorowo. Więc jak to jest? Nowy bios = wyższa temperatura?
  2. A ja mam takie pytanie: Płyta jak w opisie. Jak miałem ogrinalny bios z ASRock v 2.60 wszystko ok jeśli chodzi o temperatury. Wgrałem bios Cool!BIOS by honey X & guni v2.50L (dostępny tytaj http://www.lejabeach.com/ASRock/html/K7S8X.htm ) i martwi mnie jedno. Zwiększyła się temperatura na płycie głównej (North Bridge) Jeśli temperatura procka jest w granicach 30-35 to płyty dochodzi do 40 w stresie po ok 5 minutach (odczyty w EVEREST 1.51) sprawdziłem termometrem elektr. temperature radiatora i się zgadza z odczytem. Z kolei w biosie pokazuje inaczej czyli tak jakby temp była zaniżona. Czy ktoś ma ten bios? I jak go ocenia? I czy coś jest nie tak z odczytami temp czy może poprostu przesadzam :)
  3. czy ktoś może mi wyjaśnić szczegóły oznaczenia MIXJB0423BPMW na moim duronku?
  4. Dziwne ale jak próbuje uruchomiż ten program AGPutil u siebie to mi pokazuje że brak "SiS AGP Driver" i niewiem ile razy bym je instalował to zawsze tak samo mi pokazuje :evil: Ale we wszystkich programach informacyjnych pokazuje że AGP jest włączone. Więc coś tu chyba jest nie tak jak powinno. Jakieś propozycje?
  5. z tą płytą jest tak troche dziwnie że mi np, w dosie w programach testowych pokazuje że też nie mam agp lub jest wyłączone. A teraz pytanie: czy masz zainstalowane sterowniki agp od sis-a?a nie domyśle zwłaszcza jeśli masz XP czy innego winshita. Jeśli masz to może zainstaluj go jeszcze raz i wtedy sprawdź jeszcze raz. PS. Szkoda gdyby temat padł bo płytka jest naprawde ciekawa. I wiele o niej można dobrego napisać. Zwłaszcza o jej stabilności :)
  6. Nie jestem zwolennikiem podkręcania (tylko nie zlinczujcie mnie) ale z czystej ciekawości chciałem troszke pokombinować :> Przy normalnych ustawieniach (133x12) procek chodzi z temp 32-35*C w stresie 42*C na jakiś zwykłym aluminiowym Spire (miedziany wkład) za 30 zł plus dwa wiatraki w obudowie Arctic Cooling Podnosiłem tylko FSB i doszłem do 160MHz napięcie rdzenia 1,6V i tu się zdziwiłem bo temperatura wogóle nie wzrosła tylko wiatrak zaczął szybciej się kręcić a temp spadła do 32*C po włączeniu Prime95 i strestest wzrosło do 39*C Nie wiem jakie jest oznaczenie na procku (zielony laminat). Jak myślicie czy można go na więcej wykręcić i do jakiej temperatury można max (tem sprawdzam w biosie i AIDA32)?
  7. Jako nowy użytkownik po przeczytaniu ogromnej ilości postów dotyczących tej płyty (całą noc prawie oślepłem;)) ciekawość nie dała mi spokoju i zflashowałem bios :D na wersje 2.60 (oficjalna z ASRock) doszło kilka opdcji: obsługa DDR400 i jeszcze "FLEXIBILITY OPTION". Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić do czego jest ta opcja i jak najlepiej ją ustawić? Jeśli już gdzieś coś było na ten temat to prosze tylko i link niestety ale dotrwałem tylko do 30 strony tego tematu dalej już nie starczyło sił :( PS. Płytka naprawde świetna i temp procja w stresie max 45*C (Prime95) nie kręciłem ale może kidyś... kto wie. :) A większość mówi że AMD to piecyki - oczywiście to nieprawda!! Na zasadzie prób i błędów doszłem że ta opcja powoduje że procek i pamięć działa jako synchro, ale jak ktoś zna inne zastosowanie i czy warto tę opcje włączyć czy lepiej wyłączyć to proszę o podzielenie się swoją opinią :) i dalsze pytania; jak się ma odczyt napięcia i temperatury do wskazań rzeczywistych (odczyt w programie Everest dawniej AIDA32, i MDM5). mój duron na tej płycie osiąga 32*c w spoczynki i max 39*C w torurowaniu go Prime95, Sandra2004 i inne... płyta główna odpowiednio 28-30*C oczywiście przy zmianie szyny fsb do 160 temperatura nie zmienia się i jest taka sama radiator ma procku nie jest gorący (dotykałem) Radiator na procku jest zwyczajny Spire IV a buda jest odpowiednio przewiewana. napięcia w odczycie są w granicach 1,50-1,54V (wacha się) a przy włączonym overcore stabilne 1,60V (zasilacz Modecom 400W). Poza tym przy podkręcaniu fsb wszystko idzie dobrze do 145 bo równocześnie i szyna i pamięć się zwiększa ale już powyżej to pamięć jest na 120mhz nawet przy włączonej synchronizacji (nie mam pojęcia dlaczego, czy ktoś też tak ma?) Robiłem już wszystkie możliwe testy wszystkich komponentów i wszystko OK żadnych zawieszeń czy błędów stabilne jak skała (asROCK ;) ) na tej płycie udało mi się wykręcić durona do 1920mhz (160x12 1,60V) więcej nie próbowałem ze względu na wątpliwości co do odczytów temperatury w windowsie. ale myśle że to i tak dobrze, przy tej częstotliwości testy wszystkie przebiegły bez najmniejszych błędów.proszę o opinie :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...