Skocz do zawartości

sikor_soft

Stały użytkownik
  • Postów

    37
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Contact Methods

  • Strona WWW
    http://sikorsoft.internetdsl.pl/
  • GG
    0

Profile Information

  • Skąd
    Warszawa
  • Zainteresowania
    atari, programowanie

Osiągnięcia sikor_soft

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Masz tam coś takiego jak "source map" :D Poszukaj jeszcze na http://www.programmersheaven.com/
  2. Lenistwo nieprzeciętne. Pierwszy link w googlach: http://www.visualbasic.webpacket.net/artyk...dzial=46&id=280
  3. sikor_soft

    Boot.ini

    Albo uruchom WinXP, start->uruchom->msconfig i przeedytuj boot.ini. Wgranie starego nic nie da, bo i tak się nie zapisze w boot-sektorach...
  4. Przecież jak przepuszczasz przez swego kompa, to możesz filtrować po karcie, więc w czym problem...? Odpowiednią usługę znajdziesz w standardowym XP PE... Aaa, chyba że boli, że Monopol może zobaczyć drugie IP...? :lol2: :lol:
  5. A próbowałeś ręcznie wskazać nagrywarkę (w konfiguracji)? Jak miałeś zainstalowaną "wirtualną nagrywarkę" to niektóre wersje Nero pamiętają ją jako priorytetową...
  6. I pamiętaj, że administrator w linuxie ma nazwę root !!!
  7. O.K. - ale co zrobisz, gdy tekst jest długi i nie znasz go wcześniej? Szukana fraza jest podawana przez użytkownika, plik to powiedzmy encyklopedia w formie tekstu? Znając położenie szukanego tekstu i mając krótki plik - nie ma sprawy, ale w dłuższym pliku to już może być problem. Przyupuszczam, że kolejnym zadaniem (pewnie to było na zaliczenie) będzie porównanie tekstów w kilku plikach (albo sprawdzenie, czy dana fraza znajduje się w kilku różnych plikach), więc wtedy i tak musisz porównać, chociaż oczywiście metoda znak po znaku jest dość wolna... Zawsze można skorzystać z innych funkcji - a jakich, to już pozostawiam dociekliwym ;)
  8. Jedno nie przeczy drugiemu - zawsze możesz dać ifa po wykryciu jednego kodu... Nie pamiętam dokładnie struktury EOL, ale to da się sprawdzić.
  9. Albo sprawdź po kodach ASCII - wszystkie znaki mają poprzydzielane numery od 0 do 255, poniżej 32 nas praktycznie nie interesuje (znaki specjalne, spacja to 32), praktycznie do 128 masz wszystkie litery opócz narodowych, cyfry i standardowe znaki. Wystarczy sprawdzić, czy wprowadzony znak znajdyje się w podanym przedziale czy nie - proste jak drut i działa praktycznie w każdym języku programowania niezależnie od platformy i zastosowanego SO.
  10. ewentualnie otwierasz plik, czyta znak po znaku i porównuje z końcem wiersza (jeśli plik tekstowy i chodzi o cały wiersz - kod EOL <end of line>) - lub z końcem pliku (cały plik, kod EOF <End Of File>).
  11. Hmm, jeżeli dopiero zaczynasz - może być za trudne. Na początek pomyśl nad pongiem - nie ma tam zaawansowanego enginu, a od razu powinieneś wyłapać błędy w ewentualnym algorytmie. Pomyśl też nad tym, aby drugą paletką sterował komputer i aby robił to w miarę inteligentnie - mopże kilka poziomów trudności? Jak z tym sobie dasz radę - dodawaj kolejne elementy (ściany do odbicia piłki, przeszkadzajki, itp). Jak to skończysz - pomyśl o czymś poważniejszym. Jak na początku zaczniesz "za ostro" - to się zniechęcisz, a tego chyba nie chcesz...? Powodzenia!!!
  12. Zbyt ogólnie to ująłeś - masz pomysł, napisałeś scenariusz, chcesz to wdrożyć - tak? A jaki język programowania preferujesz? C? Pascal? Assembler? A może Fortran lub LISP? Postaraj się lepiej sprecyzować pytanie, a na pewno znajdą się chętni do pomocy!!!
  13. A ja zapraszam na zlot Atarowców. Więcej info tutaj: http://www.quast.orneta.net/ ;)
  14. Dokładnie: rozgłośnia harcerska (Warszawa, ul. M.Konopnickiej 6), audycja: RadioKomputer Nocą ;)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...