Skocz do zawartości

mpieck

Użytkownik
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mpieck

  1. Już po tej historii z beQueitem i wymianie na MSI (od niemal roku żadnych problemów z korkami, a był tańszy od BQ) przeglądałem testy, niestety znalazłem w zasadzie tylko jedną stronę, na której ktoś w procedurze testowej zawsze sprawdzał prąd rozruchowy, ale nie zawsze na 220V, czasem wyłącznie na 120V (niestety przy 220 są inne wyniki względne niż przy 120, nie należy się sugerować badaniem tylko na 120V!). I okazuje się, że ten MSI miał w teście zarejestrowany wyższy prąd rozruchowy niż ten beQuiet. Druga obserwacja - na różnych stronach, w różnych testach wychodzą różne wyniki. Wygląda na to, że dobranie odpowiedniego zasilacza o mocy >= 1000W pod naszą instalację to jest wróżenie z fusów. W każdym razie, ja zasilacze BQ będę od tej pory omijał z daleka.
  2. A jak ja mam to reklamować, jak wywala mi korki raz na 7 albo 10 włączeń zasilania przy danej konfiguracji innych urządzeń podłączonych do linii? Podłączą w serwisie jako jedyne urządzenie pod bezpiecznik, włączą 3 razy i stwierdzą że działa i odpiszą, że mam sobie poprawić nową instalację w domu bo jest źle zrobiona. Z takim zasilaczem człowiek jest niestety w plecy. Jak mam wysłać zasilacz do serwisu, to muszę mieć zamiennik na parę tygodni czekania. BQ zapewnia zamiennik na czas naprawy? Muszę i tak mieć drugi zasilacz. Te 10 lat gwarancji jest używalne tylko jak zasilacz padnie na amen.
  3. Problem rozwiązałem ... kupując w miejsce tego bequite'a MSI MPG A1000G i na razie bezpieczników nie wywala, mimo że z testów wynika, że ten MSI może mieć większy prąd rozruchowy niż ten bequite. W kwestii zabezpieczenia na zwłoczne, można kombinować z limiterami prądu rozruchowego, koszt kilkaset złoty, nie sprawdzałem, może działa, albo zmienić bezpiecznik z typu B na C, ale to niebezpieczne, bo instalacja może nie być do tego przystosowana i przy przepięciu może się coś spalić. Szkoda zachodu, lepiej zmienić zasilacz na działający.
  4. Domyślam się, że może mieć to związek z ładowaniem kondensatorów, ale mam w domu pompę 1300W, która też ma potężny kondensator startera i prąd rozruchowy będący krotnością mocy znamionowej i korków nie wywala. Jak użytkownicy konkretnych modeli tego producenta >1000W zgłaszają, że wywala im korki po podpięciu zasilania, to znaczy, że te zasilacze mają wadę projektową. Nie można oczywiście wykluczyć, że zasilacz jest zwyczajnie wadliwy i coś tam powoduje zwarcie. Producent nie zamieścił w instrukcji ostrzeżenia, że zasilacz musi być 24/7 podpięty do sieci, bo w innym przypadku standardowe bezpieczniki 16A, jakie każdy ma w swoim domu w skrzynce będą wywalane przy podłączeniu zasilacza do gniazdka. Zasilacze 1500W byłby w takim przypadku nieużywalne, bo trzeba byłoby je podpinać bezpośrednio pod bezpiecznik główny domu.
  5. Cześć, Nowy zasilacz jak w temacie w nowym kompie (7950X + 4090), po kilku godzinach odłączonego zasilania, przy włączaniu zasilania listwy (nie zasilacza) wywala bezpiecznik linii. Po załączeniu bezpiecznika i ponownym włączeniu listwy komputera jest ok. Najpierw działo się tak za każdym razem gdy do listwy podpięty był również stary komp i parę mniejszych urządzeń, po odłączeniu starego PC przez 1 tydzień było ok, teraz znowu wywalił. Czy to obecnie "norma" w be quiet! i trzeba się z tego produktu ewakuować? Jak za taką kasę to lekka porażka. Czytałem na forach klika miesięcy temu że były problemy z serią premium dark power...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...