Skocz do zawartości

Franek1410

Użytkownik
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Franek1410

  1. To zależy od UPS. Mam w domu 5 szt. różnych producentów i 3 gadają z chińskim agregatem a 2 nie. Natomiast kiedyś w pracy miałem małe agregaty Hondy i tam nie było problemu z UPSami. Przy pełnej automatyce jest jeszcze problem izolacji galwanicznej agregatu od sieci prądowej. Znaczy może nie problem ale koszty. Przy ręcznym przełączeniu ten aspekt odpada. Jako, że jestem w identycznej sytuacji jak autor posta już od wielu lat to rozwiązanie spory UPS + agregat uruchamiany ręcznie mogę polecić jako optymalne. Rzeczywiście należy sprawdzić wpierw współpracę tego konkretnego UPSa z danym agregatem.
  2. Agregat inwertorowy. Honda robi całkiem dobre jak już ktoś potrzebuje rock solid. Ale z własnego doświadczenia wiem, że da radę również ręcznie odpalany inwertorowy za 1k + UPS 1500. Trochę to bywa upierdliwe ale dużo tańsze niż automat. Do zasilania komputera to w zasadzie nie jest nawet potrzebny UPS z pełną sinusoidą. Co innego jeśli miałby zasilać pompę do kotła grzewczego wtedy sinusoida to konieczność. Ogólnie za nieduże pieniądze można kupić używany UPS APC. Nawet on line - chociaż to już chyba przerost formy nad treścią. Dużo tego sprzętu przyjeżdża z zachodu i przechodzi w nas renowację. Polega ona na zmianie flagi w firmware urządzenia przy pomocy zmodyfikowanego kabla RS232. APC ma taka chamską przypadłość, że co roku przestawia flagę w dół. Gdy dojdzie do granicy (zwykle koło 10 lat) zgłasza awarię.
  3. Porządny UPS + agregat. Może być agregat z autostartem - będzie bezobsługowo. Wyjdzie dużo taniej niż jakikolwiek magazyn.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...