Witam,
Proszę o pomoc z analizą BSOD. Od kilku miesięcy bezskutecznie próbuję sam to zdiagnozować ale już skończyły mi się pomysły. Opis długi ale mam nadzieję wyczerpujący temat.
Problem dotyczy nowego, zakupionego do montażu komputera o parametrach:
procesor AMD Ryzen 7 7700 AM5 (zintegrowana grafika)
płyta główna (1) AsRock B650M Pro RS potem (2) Gigabyte B650 Eagle (opis o co chodzi w treści)
pamięć Kingston Fury Beast 2x16GB DDR5, 5200MHz CL40
dyski SSD - 2x Kingston M.2 PCiE 4.0 NVMe 1TB (320TBW) - zainstalowane jako RAID 1
klasyczny HDD (używany, z poprzedniego mojego zestawu) 1TB - jako osobny dysk, poza RAIDem
zasilacz Cooler Master Nex White 600W 80plus
chłodzenie procesora Endorfy Fera 5
system Windows 11 Pro x64
Problemy zaczęły pojawiać się w zasadzie po kilku dniach od zakupu (10.2024) i złożenia. Komputer używany do pracy biurowej. Zainstalowany Firebird x64 do obsługi kilku baz danych na których pracuję w kilku programach, również łącząc się do niego zdalnie. Poza tym standard biurowy - przeglądarka, LibreOffice, żadnych gier, czytnik pdf, program do backupu, itd. Komputer użytkowany 10-12h dziennie
Po instalacji i uruchomieniu całości, po kilku dniach zaczęły się pojawiać BSODy - 1-2 dziennie, czasem więcej, w różnych odstępach czasu. Czasem następowało to po ok 1h pracy czasem po 3-4h pracy, jednak występowało codziennie. Nie zauważyłem w tym żadnej prawidłowości.
Wykonałem w 11.2024 następujące czynności:
skanowanie Windows sfc scannow,
aktualizacja sterowników,
skanowanie antywirusowe i malware,
przywrócenie obrazu systemu,
format danych i reinstalacja systemu oraz sterowników
test pamięci MemTestOrg wykonane 2-krotnie. Każdy test ok. 4h (brak błędów RAM),
kilkugodzinne testowanie wbudowanej karty graficznej programem FurMark (brak objawów)
Problem najczęściej wywoływało (chyba) testowanie procesora. Skorzystałem dodatkowo z narzędzi:
najnowszej wersji CPU-Z (opcja Bench CPU) – każdorazowo wywoływał błąd, po różnym czasie 1h-5h oraz
OCCT Test CPU oraz LinPack – również wywołują błąd w różnym czasie.
Każdorazowo uruchamiany był HwInfo celem monitorowania temperatur procesora i płyty głównej (nadal mam zapisy pomiarów HwInfo oraz pliki zrzutów pamięci Windows (minidump)). Złożyłem reklamację do sklepu na "uszkodzenie procesora". Jako, że był to okres grudniowo-świąteczno-noworoczny, to rozpatrzenie reklamacji przeciągnęło się aż do połowy stycznia 2025 - uznano reklamację i otrzymałem nowego procka.
Podczas próby montażu nowego procka uszkodziłem płytę główną (AsRock) - wygięte piny na gnieździe procesora. Rozważając naprawę zdecydowałem się na zakup w 02.2025 nowej płyty - tym razem Gigabyte B650 Eagle.
Po zmontowaniu całości, instalacji systemu operacyjnego i sterowników oraz oprogramowania ponownie przerzuciłem bazy i dane ze starego kompa na nowego. No i niestety już następnego dnia ponownie pojawił się BSOD. Kolejnego dnia kolejne 2x BSOD...
Na starym kompie oprogramowanie jest w zasadzie to samo co na nowym (w sensie baz danych i Firebirda, pozostałe w możliwie najnowszych wersjach) jednak tam problem nie występuje.
Proszę o pomoc w tej sprawie i ew. analizę minidumpów.
Załączam jako link do dysku Google - 3 ostatnie minidumpy oraz zrzut do txt info o 3 ostatnich BSOD - https://drive.google.com/drive/folders/1LA3Zpef1uTRJ2qryNfcv7qqNRq9Hj0C2?usp=sharing