Skocz do zawartości

Davka

Stały użytkownik
  • Postów

    65
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Profile Information

  • Zainteresowania
    Amiga, MontyPython, kosz

Osiągnięcia Davka

Newbie

Newbie (1/14)

  • Week One Done
  • One Month Later
  • One Year In Unikat

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Davka

    Msi P35 Neo2-fr/fir

    Tzn to tajne menu? No te ustawienia mogą poprawić ale i pogorszyć stabilność. Czarna magia to jest :) Co do HPET to od zawsze mam włączone.
  2. Davka

    Msi P35 Neo2-fr/fir

    To jest dokładny "czasomierz". Służy do synchronizacji np video z dźwiękiem, różnych wątków ze sobą lub innych czynności wymagających odliczania dokładnego, przeważnie małego odcinka czasu. Działa podobnie jak rejestr RDTSC, który często jest wykorzystywany w grach działających na więcej niz 1 rdzeniu. Stare Athlony X2 miały taki problem że jego wartość nie była identyczna na obu rdzeniach i gry dostawały czkawki albo video się rozjeżdżało z audio. Super program Dual Core Optimizer robił jedynie to że synchronizował jego zawartość :)
  3. Davka

    Msi P35 Neo2-fr/fir

    Moje boje z modem na Vdroop: Próbowałem zrobić pencil-moda poprawiającego Vdroop. Testowałem kilka wartości rezystancji i poprawy nie zauważyłem, a nawet odwrotnie. Procesor był niestabilny na napięciu, na którym wcześniej działał. Usunąłem grafit i wszystko wróciło do normy.
  4. Davka

    Msi P35 Neo2-fr/fir

    Masz może DVD NECa? Jeśli tak to jaki model?
  5. Davka

    Msi P35 Neo2-fr/fir

    Ja bym nie stawiał na SP3. Nie włącza Ci się zabezpieczenie termiczne w procku?
  6. Davka

    Msi P35 Neo2-fr/fir

    A dlaczego wszyscy chcą tego strapa 400? Żeby uniknąć podwójnego boota czy aż tyle osób ma FSB 500MHz? Bo przecież wydajność będzie niższa na strapie 400 niż na 333.
  7. Davka

    Msi P35 Neo2-fr/fir

    Tak Windows odczytuje mnożnik domyślny a nie aktualny. CoreTemp Ci pokaże poprawny.
  8. Davka

    Msi P35 Neo2-fr/fir

    Też wrzuciłem - działa. Różnic na razie nie zaobserwowałem.
  9. Davka

    Msi P35 Neo2-fr/fir

    Chyba jest nowy beta BIOS 1.96: "Fix red warning message Warning!!! The previous performance of overclocking is failed.¡± appears when the system is powered off at the moment (or before) Marvel 88SE61XX Adapter¡± shows up. Adjust CPU temperature(06F7)" http://www.msi-forum.de/thread.php?postid=337149#post337149
  10. Davka

    Msi P35 Neo2-fr/fir

    Sprawdź sobie na stronie MSI od którego BIOSu 8200 jest oficjalnie wspierany. Bo chyba od 1.8.
  11. Davka

    Msi P35 Neo2-fr/fir

    A dlaczego nie w port ICH9 wpięty? Jaki tryb kontrolera masz ustawiony w BIOSie?
  12. Davka

    Msi P35 Neo2-fr/fir

    Nie pamiętam. Ktoś pisał o tym w tym wątku ale widać to chyba była tylko plotka.
  13. Davka

    Msi P35 Neo2-fr/fir

    A co z tą plotką o BIOSIe co umożliwia Command Rate 1T? Nieprawda to była? :D
  14. Davka

    Msi P35 Neo2-fr/fir

    Bo tak na prawde nie da się zmierzyć prawdziwej temperatury (aktualne płyty główne nie mają dodatkowych czujników temp proca). Procesor podaje tylko różnicę między aktualną temp a temp maksymalną (a tak na prawde to nie jestem pewien czy podaje stopnie Celsjusza, bo to jest po prostu wartośc rejestru 8 bitowa bodajże). Dlatego wg mnie tylko CoreTemp powinno się brać pod uwagę - on pokazuje to co daje procesor. Inne programy też używają tych danych ale jakoś je modyfikują. A nas i tak nie obchodzi ile to ma stopni C tylko czy nie jesteśmy blisko niebezpiecznej granicy i CoreTemp to pokaże.
  15. Davka

    Msi P35 Neo2-fr/fir

    Link do 1.94 był przynajmniej 2x w treści wątku. Co do zasiłki to starczy. Ja mam swój konfig na Chieftecu 450W.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...