
seenquev
Stały użytkownik-
Postów
11 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez seenquev
-
Tak apropo to mam jeszcze jedno pytanko, które nie daje mi ostatnio żyć. Brzmi ono następująco: Jak przesiąść się na kabel H1000, jeśli wtyczka przy karcie sieciowej oraz antenie predysponuje do używania tego cieńszego h155? Jeszcze raz pozdrawiam Seenquev.
-
Słyszałem i widziałem (na allegro), że dwie dobre anteny kierunkowe (wzmocnienie sygnału 20dBi) można nabyć już po cenach 200zł za sztukę... Więc jak to jest naprawdę? Kiedy Ty te anteny kupowałeś, bo ostatnimi czasy ceny chyba nieco spadły... P.S. Do czego dokładnie służą konektory? P.S.2 Do sieci dołączyłoby się pewnie więcej osób (a przynajmniej jedna), tyle, że w tym wypadku do całego tego interesu musiałbym doliczyć dodatkowo cenę huba AP - zamiast jednej karty sieciowej (jakieś 400-500zł w przód) oraz lepszej anteny szczelinowej lub dookulnej (400-500zł po cenach allegro). Mam małe pytanko: Czy sygnał nadawany z takiej anteny (np. szczelinowej o dobrym wzmocnieniu sygnału) będzie zdolny przeniknąć przed wyższy budynek, który stoi na drodze pomiędzy odbiornikiem i nadajnikiem? Zdrówko. Seen.
-
Witam szanownych forumowiczów! Sytuacja wygląda tak: chcę założyć sieć radiową z moim kolegom, mieszkającym w odległości ok.400-500m ode mnie (w mieście). Nasze lokalizacje są dość dogodne (tzn. pomiędzy nami nie ma wyższych budynków, czy też nadajników wojskowych, które to mogły by w jakiś znaczący sposób obniżyć jakość sygnału). Do tej pory moje rozważania na temat tej sieci przyjmowały charakter raczej teoretyczny. Czytałem wiele artykułów, poświęconych tematyce WLAN. Ta wiedza jednak nie wystarcza mi, aby podjąć już bardziej konkretne działania w kierunku urzeczywistnienia tego projektu. Dlatego zwracam się do was - ludzi, którzy przerabiali to już w praktyce. Proszę, abyście zaproponowali mi konkretne rozwiązanie (rodzaje k.sieciowych, anteny zewnętrzne, konektory, kable - dosłownie wszystko, co musiałbym zakupić - mile widziane byłyby także szacunkowe ceny owych produktów), aby wszystko w miarę dobrze ze sobą pracowało. Muszę także dodać, że potrzebuje min 20m kabla, aby wyprowadzić antenę zew. na dach. Jakie rozwiązanie w tej sytuacji byłoby najlepsze? Nie zależy mi na super przepustowosci połączenia. Wystarczy mi 1-5Mbit. Mój budżet wynosi na dzień dzisiejszy ok.1000zł. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Seenquev.
-
Ja się nieco orientuje. Jednak moje wiadomości są jak na razie bardziej teoretyczne aniżeli praktyczne. Na przełomie sierpnia i września planuje założyć sieć radiową z moim kolegą, który zamieszkuje w odległości 500m ode mnie. Wtedy będę mógł powiedzieć już naprawdę COŚ. :D Pozdrawiam Seen.
-
Kabel od anteny (potrzebuję 20m) do karty radiowej!
seenquev odpowiedział(a) na seenquev temat w Sprzęt Sieciowy, Wi-Fi
Czyli jak? Mój budżet wynosi 1000zł. Chcę zbudować sieć radiową z kolegą, mieszkającym w odległości 400-500m ode mnie. Dość dogodna lokalizacja: nic nie będzie zakłucać sygnału radiowego, czyste pole. Rekomenduj mi jakiś sprzęt (podając przy tym ceny owych produktów, na stronce ich brakuje). Zaznaczam, że potrzebuję 20m, aby wyprowadzić antenę zewnętrzną na dach mojego budynku. Dzięki Seen. -
Kabel od anteny (potrzebuję 20m) do karty radiowej!
seenquev opublikował(a) temat w Sprzęt Sieciowy, Wi-Fi
Wiem, że do łączenia anten z kartami (radiowymi) i hubami stosuje się specjalny przewód koncentryczny o oporności 50 Ohm. Słyszałem, iż nie powinien być on dłuższy niż 10m dla kabla RLF5 lub H155 (o średnicy 5,4mm) 4,4 dB oraz 20m dla RLA10 i H1000 (średnica 10,3mm). Co zrobić aby do zwykłej karty PCI z wyjściem R-SMA, RP-SMA móc podłączyć ten drugi, grubszy kabel, który mniej tłumi sygnał? Ile to kosztuje? Jaka jest cena samego kabla? Potrzebuję 20m. Pozdrawiam Seen. -
Dużo tego jest... jednak nie na ten temat - do końca. Z tego co zobaczyłem i wyczytałem to w żadnym momencie (nawet w przypadku, kiedy była mowa o bardziej rozległych sieciach radiowych) nikt nic nie mówił o uiszczaniu jakichkolwiek opłat. Uznaje to więc jako odpowiedź odnośnie mojego zapytania. Pozdrawiam Seenquev.
-
Chciałbym założyć większą sieć osiedlową, korzystając z techniki radiowej. Wiadomo, że owe urządzenia (tzn. radiowe karty sieciowe i Access Pointy) wykorzystują (w znakomitej większości wypadków) pasmo 2,4-2,485Ghz do komunikacji pomiędzy sobą. Planowałem zakupić huba AP, podpiąć go za pomocą skrętki do mojej domowej sieci LAN (2 zlinkowane komputery) a na dachu mojego budynku wystawić jakąś dobrą antenę dookolną, bądź szczelinową, tak aby reszta komputerów mogła bez żadnych problemów złapać mój sygnał. Wiadomo, że u części użytkowników sieci, która znajdowałaby się w zbyt dużej odległości od mojej anteny, aby nadać doń przyzwoity sygnał - trzeba byłoby pomontować dodatkowe, dobrze umiejscowione anteny kierunkowe lub paraboliczne. U siebie zainstalowałbym oczywiście jakieś stałe łącze: SDI lub DSL (w zależności od liczby użytkowników sieci) i podzielił internet pomiędzy wszystkich. Moje zapytanie w związku z całym tym projektem jest następujące: Czy w przypadku tak dużego zasięgu tej sieci (sygnał pochodzący z dobrej anteny dookolnej, bądź szczelinowej mógłby się przecież rozproszyć w promieniu kilku kilometrów na terenie miasta) musiałbym zgłaszaćswoją działalność w PIR'ze lub jakichkolwiek innych instytucjach państwowych? Czy istnieją jakiekolwiek ograniczenia w emitowaniu takiego sygnału na terenie zabudowanym? Jeżeli tak to jakie opłaty przysługują tym większym, radiowym nadawco-odbiorcą? Dziwi mnie także fakt, że tak mało firm (jak dotychczas) korzysta właśnie z tego sposobu udostępniania internetu (chodzi mi o budowanie sieci za pomocą techniki radiowej) swoim klientom. Przecież to niesie ogromne wręcz możliwości rozbudowy (modularność), dlaczego tak mało się z tego dobrodziejstwa wykorzystuje? Pozdrawiam Seenquev.
-
Mi się natomiast wydaje, że wystarczą tutaj zwykłe 22/11Mbit per sec. i (250zł każda) do tego dwie dobre anteny kierunkowe z parametrem (conajmniej 20dBi) (200zł każda), dobrze ustawione i zainstalowane. W przypadku, gdyby długość kabla antenowego przekroczyła u Ciebie 10m (od karty siecowej do tego komina) musisz zainstalować specjalne przetworniki (50-100zł) lub kupić przejściówkę z R-SMA na "N", które umożliwia uzycie kabla 10,3mm, który nie powoduje tak znaczenego spadku mocy emitowanego sygnału. Pozdrawiam Seenquev.
-
k7vza - najnowsza wersja overlockerskiego biosu!
seenquev opublikował(a) temat w Sterowniki, BIOS, UEFI
Czy wiecie gdzie moge znaleźć najnowsza wersje overclockerskiego biosu, do wyzej wymienionej plyty (K7VZA)? Doczytalem, ze istnieja takowe. Ta, którą ja posiadam aktualnie to v3.2c. Bylbym wdzieczny za pomoc w tej sprawie, poniewaz pomimo moich usilnych staran, nie natrafilem jak na razie na zaden ciekawy link. Pozdrawiam Seenquev. -
Ad.4 Najprawdopodobniej jest to wina zle podlaczonego wentylatora (coolera). Na plycie glownej k7vza znajduja sie dwa wejscia zasilajace - sys fan oraz cpu fan. W starszych wersjach biosu (np. 3.2) nie mialo znaczenia to do jakiego podlaczysz swoj cpu cooler (plyta nie odmawiala posluszenstwa), jednak po aktualizacji do nowszej wersji komputer NIE STARTUJE ze zle podpietym wentylatorem. Tak wiec jesli zdazy ci sie, ze po aktualizacji biosu twoja k7vza nadaje 4 szybkie sygnaly po czym sama sie wylacza - PRZELACZ ZASILANIE WENTYLATORA na to od procesora (znajduje sie blizej procesora, naprzeciwko banku0 dimmow) Pozdrawiam Seenquev.