Skocz do zawartości

QQQ

Użytkownik
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez QQQ

  1. Szanowny panie podkręcaczu - być może testował pan GF3 na tak podkręconym procku - testował znaczy co - wszedł do winy?. Być może do 2-3 dniach intesywnego testowania w OpenGl-u można by wyrokowac że to jest naprawdę udana konfiguracja. Być może..... Nie każdy kompresuje sobie divx-y, nie każdy zajmuje się tak WAŻNYMI rzeczami jak pan, powiem więcej - większość lubi sobie od czasu do czasu zagrać. Panu wystarczy M64 a mnie i milionom innym nie. Żaden test sysntetyczny , żaden kompresor DivX nie złużywa tyle energi co OpenGl, dlatego ważne jest by ktoś kto pokusi się o dobrą płytę do podkręcania mógł włożyć sobie KAŻDĄ grafę i spokojnie kręcić prockiem nie myśląc o przeciążeniu stabilizatorów +3,3V,+2,5V lub innych. Oczywiście można zwiększyć sobie amperaż płyty - ale nie każdy potrafi, nie każdy ma odwagę <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> lutownice do ręki i grzebać na swojej TUSL2-C. A PCWK to komercyjny szajs - jeżeli mam wierzyć w jakieś testy to tylko te , które wy zrobićie. Chyba ktoś słyszał o 'testach sponsorowanych'?
  2. Wybaczcie ale w czym Asus jest lepszy od Abita ? Jeśli się coś takiego pisze to trzeba coś dodać - jakieś wyniki z jakiś testów , coś co pozwoli obiektywnie stwierdzić na ile dana płyta jest lepsza od innych i wczym ? Po co kręcić prockiem gigowym jak się ma TNT2M64 lub MX400 - to czysty absurd - lepiej byłoby wydać kasę na dobrą grafę niż na WC - przynajmniej byłyby jakieś efekty. Testownie zresztą tak podkręconego procka na M64 to jak jazda z zaciągniętym hamulcem ręcznym - przecież jak się włoży lepszą kartę może się okazać żę stabilizatory płyty,chipset lub pamięć nie dadzą rady i cała zabawa z podkręcaniem weźmie w łeb. A propos wszystkich 3Dmarków - są do d.... . jeśli testy to tylko timedemo w QIIITeam Arena - daje nieźle popalić prockowi i grafie - szczególnie na wyższych rozzdzielczościach. Ewentulanie Vulpine GLmark - cały test w OpenGlu - polecam
  3. Niektóre celerony w wersji slot1 miały odblokowany mnożnik - ja wiem że były to wesje 266,300,300A i 333 - o wyższych nie słyszałem, jednak nie ma co gdybać tylko trzeba to sprawdzić w jakimś benczmarku jeżeli wynik wyjdzie na poziomie C366 trzeba poprostu olać wsazania biosu (i programów , które korzystają z informacji w nim zawartych) i poprostu z tym żyć. Jeżeli natomiast wynik wyjdzie na poziomie C300 - wówczas nijak ma się twierdzenie że celki mają zablokowany mnożnik, gdyż płyta głowna wymusza na procesorze mnożnik x5 - aby się upewnić, trzeba ustawić na płycie mnożnik np. 3,5 i znowu przetestować procesor wynik powinien wskazywać na C233(którego notabene nigdy nie było).Gdyby natomiast wynik nadal byłby taki sam jak poprzednio ozaczałoby to iż celeron ma zablokowany mnożnik x6 i z powodu kiepskiej jakości płyty głownej wydajnośc systemu kształtuje się na stosukowo niskim poziomie. Do testów proponuję użyć SiSoft Sandre 2001se professional (CPU Benchmark). Wynik Dhrystone należy podzielić przez 2,7 i wyjdzie częstotliwość procka w MHz. A propos przetaktu na fsb=100MHz weź procka slotem do dołu i wycięciem w slocie po lewej stronie (chyba tył procka) popatrz na złote styki - są w dwuch rzędach - popatrz na rząd górny - 11 styk licząc od prawej strony to ten ,który cię interesuje - zaklej go wąskim (1,5mm) paskiem taśmy klejącej tak by pozostałe styki były niezasłonięte - i to wszystko możesz włozyć i spróbować odpalić kompa. Na początek proponowałbym wyłączyć w biosie cache L2 i zobaczyć co się bedzie działo z temperaturą. Pamiętaj jednak że znacznie większe jest prawdopodobieństwo usmażenia płyty głownej niż procka. Barzdzo bym prosił o komentarz do tego postu, gdyż nigdy nie miałem do czynienia ze slotem 1 i informacje tu zawarte czerpałem z literatury,zwłaszcza te o podkręcaniu celka slotowego.
  4. I wszyscy mamy racje. Problem z Celkiem 366 wynika z ograniczenia jakie stawia płyta głowna. Twierdzenie że płyta główna umożliwia poprawną pracę procesora 500 MHz jest również prawdziwe, gdyż maksymalny mnożnik na niej jest x5 wiec PIII oczywiście pójdzie bez problemów, ale z C366(mnożnikx6) będzie upss. Jeżeli w takim razie płyta głowna wymusza mnożnik ozacza to iż jest on odblokowany na procesorze - to daje pewne pole manewru w przypadku gdy pokusimy się puszczenie tegoż procka na magistrali 100MHz. Spróbuj ustawić go na 3,5x100 i zobacz co z tego wyjdzie. Jednak mimo wszystko sprawdź jak spisuje się procek w testach - bo nie prawidłowe wyświetlanie częstotliwości to według mnie najmniejszy problem.
  5. Według mnie, jest to wina starej wersji biosu. Niestety wielu producentów nie dba o aktualzacje swych produktów, produkując nowe produkty, nie wiele różniące się od poprzednich. W biosie zapisane są informacje o sposobie wyświetlania nazwy i częstotliwości procesora. Jeżeli maksymalnym na tej płycie miał być Celeron 300 to większego nie wyświetli BIOS aczkolwiek system powinien pracować na częstotliwości zadanej czyli 366 (sprawdź w jakimś benczmarku). Potwierdzeniem tej tezy może być fakt iż Celki mają zablokowane mnożniki więc wymuszają zadaną częstotliwość (6z66MHz=366MHz), oraz fakt iż mimo podkręcenia procka wartość pokazywana jest nadal 300. Rozwiązniem jest aktualizacja biosu lub w przypadku braku takowej, skorzystanie z programów do edycji biosu, szczegułów nie pamiętam lecz na prośbę postaram się udzielić dokłagniejszych informacjii.
  6. TYLKO INTEL Jeżeli pytanie brzmi "Jaka płyta do celka" to nie rozumiem dlaczego , ktoś rozpisuje się o platformie AMD. Proszę sobie wyobrazić, iż są na świecie ludzie , którzy nigdy nie kupią nic co nie nazywa się INTEL - choćby miał by to być celeron i kosztował tyle co Athlon XP. Znam wiele takich osób i sam się do nich zaliczam. Dlatego jeżeli mówimy tu o platformie INTEL bo takie jest pytanie to robimy testy,testy,testy i wybieramy najlepszą płytę pod CELERONA a nie pod durona. Byłbym wdzięczny o ustalenie sposobu testowania - w każdym razie to ma jakiś sens.
  7. Tualatin i DDRy Jeśli chcesz płytę pod Celka Tualtina i obsługę DDRów i najlepszą obsługę portu AGP - rozwiązanie jest banalne, aczkolwiek jedno z najtanszych - ECS P6S5AT na SiS 635AT. Wszystko działa, nic się nie wiesza,ATA100 nie gryzie się z CDRW, a ST6 i TUSL wymiękają w testach (QIIIA) dzięki teksturowniu przez port AGP na pamięciach DDR266MHz. Niestety nie podkręcisz procka - bo się nieda, ale nie każdy chce podkręcać i słuchać wentylatora o 7500 RPM. Płyta posiada 5 PCI, AMR i kodek AC97.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...