Skocz do zawartości

wierek81

Użytkownik
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Profile Information

  • Skąd
    Kraków

Osiągnięcia wierek81

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. wierek81

    Nowości Am2 / Am2+

    Może, to wie chyba tylko AMD 8/, ale zawsze mi się wydawało, że moce podawane przez AMD, to moce wydzielane przez procki pracujące pod pełnym obciążeniem - a wówczas C&Q nic nie zmienia.
  2. wierek81

    Nowości Am2 / Am2+

    A dla mnie te wartości mocy wydzielanej przez nowe proce są w ogóle niezrozumiałe - albo AMD coś kręci:). Popatrzcie na skrajne porównanie: A64 3500+ = 2200MHz i 1,2V = 35W A64 3500+ = 2200MHz i 1,4V = 62W I jeśli procesory są topologicznie takie same, a różnią się tylko napięciem zasilania, to jeśli przyjąć, że wersja 1,2V wydziela 35W, to wówczas wersja 1,4V powinna wydzielać około 47,6W a nie jak podaje AMD 62W. Nie wspominając już o tym, że AMD podaje, że wersja zasilana napięciem 1,25V może wydzielać zarówno 35 jak i 62W. Więc albo wersje 35W są w jakiś sposób topologicznie "zubożone" albo AMD mija się z dość znacznie prawdą.
  3. Witam, widzę że wywiązala się ciekawa rozmowa:). Otóż ja opowiem się po stronie opozycji kolegi Zawadaki. Piszesz: A spójrz na to z innej strony. W jaki sposób procesor obsługuje wg. Twojej notacji skrypt a w jaki program...końcowym efektem w obu przypadkach jest to samo, kod maszynowy operujący m.in. na rejestrach. Inne są tylko drogi, które ku temu prowadzą. A właściwie drogi te są bardzo podobne... Bowiem jeżeli "programem" jest wg. Ciebie prekompilowany i zamieniany na postać maszynową w trakie tej kompilacji kod notacji danego języka, po czym tak utworzony kod jest wykonywany...to czymże jest taki np. skrypt perla? Przecież dokładnie taką samą drogę przechodzi - od fazy napisania programu w notacji danego języka, do fazy kodu binarnego...tylko, że z tą małą różnicą, iż faza kompilacji wykonywana jest "w czasie wykonywania programu" (czy inaczej interpretacja). Jednak zarówno w przypadku "programu" jak i "skryptu" droga do otrzymania kodu maszynowego wygląda identycznie - w uproszczeniu - kod źródłowy -> sprawdzenie poprawności składni, preprocessing -> kompilacja...a róznica to tylko - moment wykonania tych czynności... Także czy wobec takiego spojrzenia, wciąż twierdzisz, iż skrypt nie jest programem? A jeśli nadal tak, to odpowiedz mi na jeszcze jedno pytanie - czym jest wg. Ciebie kod źródłowy np. w C - czyż nie mówi się o nim - program? Przecież jest to właśnie kod programu w języku C:) Wobec tego, czymże różni się kod źródłowy perla od C, by jeden można nazwać kodem programu, a drugi skryptem? Przecież w tym stadium obydwa są dokładnie TYM SAMYM...a nieskompilowanego kodu C nie nazwiesz przecież skryptem C:) Pozdrawiam serdecznie i życzę trochę więcej dystansu i szerszego spojrzenia na pewne zagadnienia:) Hehe, nie jesteś programem tylko interpreterem jak już coś:)
  4. Nigdy nie dzieliłem, ale pewnie wystarczy po prostu zrobić źródłowy NAT na IP pierwszego łącza dla połowy userów, i analogicznie żródłowy NAT na IP drugiego łącza dla reszty. np.: iptables -t nat -A POSTROUTING -s 192.168.0.10 -d ! 192.168.0.0/24 -j SNAT --to IP1 ...itd. dla reszty korzystającej z łącza IP1 iptables -t nat -A POSTROUTING -s 192.178.0.50 -d ! 192.168.0.0/24 -j SNAT --to IP2 ...itd. dla reszty korzystającej z łącza IP2 Może także okazać się koniecznym zmiana tablicy routingu, by jedną część userów kierował na sieciówkę z IP1 a pozostałych na IP2. To powinno wystarczyć.
  5. Są różne sposoby, choć nie dają 100% pewności. Nie podglądając treści przesyłanych danych (czego IHMO prawnie im nie wolno robić) mogą sprawdzać np. ttl pakietów, sprawdzić czy masz włączony IP forwarding, a nawet wyśledzić numer sieci lokalnej. Jednak to w zasadzie jak napisałem nie daje podstaw, bo możesz równie dobrze mieć np. system z linuxem i zainstalowanym VMware na którym postwiony jest windows, korzystający z linuxa jako bramy do netu. Oczywiście wszystko to w ramach jednego fizycznego komputera. Poza tym jak napisał ParanoiK nie sprawdzają tego. Dla małych, lokalnych sieci, dlaczego nie...nie widzę jakiś przeciwwsakzań.
  6. A po co kombinować z tepsą, przecież na zmiennym IP również można postawić serwer maila z pomocą przychodzi dynamiczny DNS. Np. można założyć domenę w no-ip.com i po kłopocie, dostarczają oprogramowanie czuwające na tym, czy IP się zmieniło, i w razie takowej sytuacji zmieniają automatycznie wpisy DNS.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...