Skocz do zawartości
Duro

Chieftec HPC-420-302-DF czy Tagan TG380-U01 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Na zasilaczach się nie znam za dobrze, więc proszę o pomoc. Chodzi mi o to, który z tych zasilaczy jest lepszy, trzyma lepsze napięcia itp. Mam zamiar rozbudować moją konfigurację o Geforca 6800 i lepszy procek. Który z tych zasilaczy jest bardziej przyszłościowy (chodzi mi o to zebym nie musiał wymieniać go za rok)?

Mam 3 wentylatory w obudowie, a moja karta się i tak piekielnie grzeje, więc zależało by mi również na tym aby zasilacz nie podnosił mi zbytnio temp w obudowie. Ja osobiście bardziej jestem przekonany do Chiefteca (420 watt), ale proszę was byście mi pomogli w dokonaniu dobrego wybory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P Własnie kilka dni temu kupilem tego Chiefa 420W i miło mnie zaskoczylo ze nie jest taki cichy jak piszą ( moje wrazenie) słychac cichy terkot wiatraczków ,

Narazie czekam bo qpel na dniach bedzie kupowal zasilke Neotec V4200 z 1 wentylem 12mm i cos mi sie wydaje ze tez przejde na Neoteca.

Jak tam nie patrzysz na hałas to bierz Chiefteca dobrze wyciaga powietrze znad procka no i napiecia są stabilne :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam wszystkim za odpowiedzi. Raczej zdecyduję się na Tagana, ale mam jeszcze jedno pytanko:

Na furom wyszperałem coś na temat Tagana i ludzie pisali o wadliwej serii tych zasilaczy. Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się tagan lepszy, ale Enermax rulezzz!!  :D

Wole nie pytac o cene tego Enermax-a.....ja czulem bol serca wydajac kase na Chiefteca..przy enermaxie zszedlbym z tego swiata na zawal....

350zl to az tak duzo ? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sie zastanawiam nad tym konretnym TAGANem TG380-U01 i po przeczytaniu masy postow, chyba sie skusze. Wlasnie na Linii 12V mi zalezy... A 22A i separowana wtyczka dla grafy to to czego mi potrzeba. Zwazywszy, ze planuje przesiadke na A64, ktory apetyt na prad ma chyba wiekszy niz Barton... :D

Powiedzcie mi czy 289 z przesylka wliczona to dobra cena za ten zasilacz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrące tylko swoje trzy grosze.

 

Różnica w mocy jest jednak widoczna ( nie mam na myśli wydajnosci prądowej w A tylko moc zasilacza) .

 

Yotomo kiedyś pisał ze na mocniejszym zasilaczu grafa sie więcej kręciła przy tak samo @ procku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrące tylko swoje trzy grosze.

 

Różnica w mocy jest jednak widoczna ( nie mam na myśli wydajnosci prądowej w A tylko moc zasilacza) .

 

Yotomo kiedyś pisał ze na mocniejszym zasilaczu grafa sie więcej kręciła przy tak samo @ procku

Niekoniecznie...jeszcze tydzień wstecz miałem modecom'a 250GTF, teraz to co w podpisie. Różnice w napięciach na obydwu zasadniczo się nie różnią, ale ten chieftec cholernie się grzeje i podniósł mi temperaturę w budzie przez co musiałem trochę proca i grafę popuścić. Przy otwartej obudowie różnic zasadniczo nie widać. KUPA! Oczywiście tylko tagan...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Chiefteca (420 watt) napiecia idealne (mierzone miernikiem), przy konfigu 2200MHz, 4xHDD,nforce2, 2xPalniki, g4Ti, 11 fan,+ dodatkowy kontroler dla HDD i napedow,+ peryferie drukarka, pady itp.Co do temp. to z momentem zalozenia tej zasilki spadly.

 

Wnioski mozna wyciagnac samemu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takim zasilaczu jak Topower 400W Nickeled Plating. Z testów wynika że budową nie różni się mocno od Tagana. Na róznych forach wyczytałem, że ma mniejszą awaryjność niż Chieftec i Tagan. Jeśli tak to chyba się na niego skuszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero co wypiolem tagana 380W z mojej maszynki

 

macie wyniki :

 

+5 : idle 5,11-5,12 ,stress 4,84-5,14

+12 : idle 12,19-12,20 stress 11,98-12,07

+3,3 : idle 3,33 ,stress 3,32-3,34

 

za ta sama kase jest aerocool 450W tez na bebechach topowera ktory trzyma ladniej szczegolnie na +5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero co wypiolem tagana 380W z mojej maszynki

 

macie wyniki :

 

+5 : idle 5,11-5,12 ,stress 4,84-5,14

+12 : idle 12,19-12,20 stress 11,98-12,07

+3,3 : idle 3,33 ,stress 3,32-3,34

 

za ta sama kase jest aerocool 450W tez na bebechach topowera ktory trzyma ladniej szczegolnie na +5V

ja jeszcze czekam na Twój test Topowera :P

no bo w takiej sytuacji Tagan odpada... zostaje Topower i Aerocool :)

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero co wypiolem tagana 380W z mojej maszynki

 

macie wyniki :

 

+5 : idle 5,11-5,12 ,stress 4,84-5,14

+12 : idle 12,19-12,20 stress 11,98-12,07

+3,3 : idle 3,33 ,stress 3,32-3,34

 

za ta sama kase jest aerocool 450W tez na bebechach topowera ktory trzyma ladniej szczegolnie na +5V

A te napięcia miezyłeś miernikiem, czy pomiar z mobo ?? :D

A tak pozatym skoro ten Aerocool jest na wnętrznoćiach Tagana to dużo lepszy niebędzie :wink:

Tagany z reguły trzymają b.dobrze napięcie moze tobie sie trafiła lipna sztuka :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...