Skocz do zawartości
Wofek

Problem z WinME i Win2k

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko :

 

Jak mogę zainstalować WinMe i Win2k tak żeby było menu startowe ?

Mam WinMe i chcę dodać Win2k na drugiej partycji tak żebym miał wybór systemu !!!

 

Proszę o odpowiedź !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu uruchom instalatora W2k z płytki i jak i gdy pojawi się zapytanie na której partycji ma byc instalowany system to wybierz tą " drugą ". potem będzie pytanie czy formatowac itd. Menu startowe doda się samo. Ewentualnie możesz w notatniku wyedytowac plik boot.ini (znajduje się on z reguły na dysku C: razem z plikami Windy me) powinien on wyglądać następujaco:

[boot loader]

timeout=5

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(5)WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(5)WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

C: = "Microsoft Windows ME"

C:bootsect.lin="Linux"

 

Jak widać ja mam jeszcze Linuxa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak napisal przedmowca... poprostu na poczatku musi byc zainstalowany win z serii 9x, a pozniej nt... i w kazdym wypadku zadziala (a przynajmniej powinno) :) A na odwrot sie nie da.

Na upartego mozna próbować i odwrotnie. Trzeba sformatowac partycję fatem, wgrac na nią instalkę me (win9x) i uruchomić instalatora z opcja Setup.exe/is . A dopiero potem uruchomić W2k z instalki i uruchomic konsolę odzyskiwania, wpisać hasło admina, i następnie wpisac w konsoli komendę: fixmbr. Potem wyedytować wspomniany plik boot.ini.

Ale zgadzam się, zdecydowanie wygodniej jest najpierw 9x a potem NT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady !!!

 

Ktoś powyżej pisał mi, że gdy mam zaistalowanego Win ME to wystarczy tylko uruchomić instalkę Win 2k i po kłopocie, a jednak nie gdy zainstaluje Win 2k na Win ME to Win ME znika i zostaje Win 2k, albo też instalotor wywala że Win 2k nie jest zgodny z moim systemem czyli Win ME !

 

Pomocy !

 

PS Może jaiś menadżer startu pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...