Skocz do zawartości
Misiu15go

Szpachlówka uniwersalna - porada

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki za głupie pytanie ale wczoraj kupiłem szpachlówke uniwersalna i w kąplecie jest utwardzacz i nie wim jak to się używa. Dodaje się całość do puszki potem miesza używa się troche i zamyka resztą czy trzeba przelać troszke szpachli do innego pudełka i pomieszać z utwardzaczem. Jak tak to w jakiej proporcji. Kupiłem szpachle 730g i 20 g utwardzacza. A na opakowaniu nic nie pisze jak się używa ani na utwardzaczu proszę o pomoc na forum nic nie znalazłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proporcji nie pamietam najlepiej poprubuj im dasz wiecej tym szybciej wyschnie

przeluz troche szpachli do innego pudelka i wymieszaj dokladnie z utwardzaczem naluz i czekaj

 

ps. lepiej nalozyc za malo niz za duzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proporcji nie pamietam najlepiej poprubuj im dasz wiecej tym szybciej wyschnie

przeluz troche szpachli do innego pudelka i wymieszaj dokladnie z utwardzaczem naluz i czekaj

 

ps. lepiej nalozyc za malo niz za duzo :)

a jak nie dam wcale to nigdy nie wyschnie?

a jak dam mało to wyschnie np po 20h czy może nie wyschnąć wcale czy musi wyschnąć ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak...

 

nie dawaj utwardzacza do puszki ze szpachla bo cala ci stwardnieje i wyrzucisz kase w bloto

 

odmierz tyle szpachli ile bedzie ci potrzebne przez nastepne ok 2 minuty pracy i "przelej" rzadana ilosc szpachlowki do jakiegos pojemniczka (moze byc nawet kartka papieru, chodzi tylko o to zeby zmieszac)

nastepnia musisz do szpachlowki dodac utwardzacz, jego objetosc musi wynosic tyle co ok. 2% szpachlowki czyli bardzo malutko

lecz lepiej nie "przesadzac" dajac zbyt malo bo wtedy szpachlowka moze zle stwardniec

pozniej szybko i dokladnie wszystko mieszamy uzyskujac mase o jednolitej barwie

nabieramy szpachlowke szpachelka i (zgadnijcie co ;]) szpachlujemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

utwardzacza daje sie tyle by szpachlowka nie zmienila swojego koloru latwo napisac trudniej zrobic :) daje sie malo ot poprostu bo ci zaszybko stwardnieje i ciezko ci bedzie ja dokladnie rozporowadzic a jak nie dasz wogole to i tak stwardnieje tylko dopiero na drugi dzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...