Skocz do zawartości
zielony_I

Gainward 2100le oc problem

Rekomendowane odpowiedzi

Przy zmianie taktowania pamieci w riva tuner z 700 np na 750, 800, 850 nie widać zmiany wyników w 3dmarku03. Zmiana taktowania GPU przez gaiward expert-tool z 300 na 350 - od razu widać skok w 3dmarku. Ale juz dalsze pdnoszenie przez riva tuner( expert-tool ma regulac e tylko do 350 i zablokowana regulacje ddr) do 370 nic nie zmienia. Czego to moze byc przyczyna? Moze wgrać bios od od Gainward 2100 GS (6800) bo chyba sa na takich samych pamiciach - da rade - i opcjonalnie skad ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> taki bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aida niestety taktowania mi nie pokazuje. Może ktoś pomoże. Przy taktowaniu 350 dla GPu i 700 dla pamięci mam 7800 pkt 3dmar03, a przy taktowaniu (riva tuner) 350 i 900!!!! mam ..... w zasdie ta samo wartość - nie ma artefaktów ani niczego takiego ?? Co to moze byc?? Ma ktos jakis pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz problemow z pojawiajacymi sie co jakis czas "Black Screenach" ???

 

A wracajac do twojego tematu to bios od 6800Nu ma wieksze napiecie na gpu ( 1.2v zamiast 1.1) co znacznie zwieksza mozliwosci oc ale tez i temperaturka sie zwieksza .

Biosu szukaj na www.mvktech.com.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a którą masz wersje rivy tunera?? może za niską??

a sterowniki swoją drogą: zainstaluj 66.81, najlepsze do marków '03 i '05. No i do gier, też.

 

jesli to nie pomoże: nie wiem, miałem już 5 albo 6 kart graficznych i każda dawała się podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki to wersja : 66.93, a riva tuner: v2.0 release candidate 15.2. AAAAA zapomnialem o najważniejszym riva tuner nie pozwala mi wyjsc poza okreslone wartośći np przy taktowaniu 360 dla rdzenia mam komunikat: "the driver faild to pass internal test with the clock fequencies you are about to set. Please decrease clock frequencies and try again". Co to moze byc - moze jakas blokada karty ?? No i jak to obejsc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie, RT ma swój własny test i jesli kartę za mocno podkręcisz, to nie "puści" cię do normalnej pracy i bedziesz musiał troszku odkręcić. Jak to obejść?? nie mam pojecia.

 

ale: zobacz lepiej na czym kręcisz!!! mozna kręcić na: 2d perfomance i 3d perfomance, domyślnie jest ustawione 2d, więc zobacz czy tak nie masz, jesli tak żmień na 3d perfomance i kręć....

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> zielony_I,

 

zauważyłem coś podobnego. Przetaktowywanie pamięci niwiele daje. Ja ma taką knofig.:

 

Pamiątki jak na razie puszczałem na 865 MHz maksymalnie, ale czy tak czy na 750MHz, wyniki w 3Dmarku są bliskie siebie przy ty samym taktowaniu GPU. A miało być tak pięknie (pamięci Hyniks'a 2,2 ns itd...itd... :) )

 

Solidny wzrost wydajności daje kręcenie GPU, z ramem jest jakoś dziwnie.

 

-> maltana, kręcenie pamięci nie zależy od trybu 2D, 3D - to dotyczy tylko GPU. Jak raz pdkręcisz pamiątki, to juz tak zostają , bez względu na tryb wyświetlania.

 

 

 

____________________________________________________________________

A64 3000+, MSI K8N Neo, 700MB DDR 330, Gainward 2100LE, Chieftec 360W...itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zmiany taktowań w 3d performance

No wlasnie a ja tak sie napalilem na te 2,2 ns - a tu zero efektu ;) ale nic ... bedziemy sie bawic GPU ;)

bertos -> jakie ci max taktowanie GPU startuje ?? mi powyzej 350 riva nie pozwala ! A moze by tak biosik wgrac od 2100 GS;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> zielony_I

 

Przy ośmiu potokach i 4ech verteksach (czyli bez modowania) chodził bez problemu na 365-370MHz, przy czym nie testowałem takich ustawień godzinami ;) i nie próbowałem jeszcze wyżej!

Natomiast po odblokowaniu na 12p6v nie przepuszcza mnie sterownik (bo nie kręce Riva Tunerem) powyżej 355 MHz.

Przy 16p,6v już nie daje rady wyżej niż 330 MHz. Tyle że na takiej konfiguracji nie działam bo te ostatnie 4 potoki mam uszkodzone, więc nie ma sensu z nimi grac (artefakty :cry: ). Myślę że połącznie 12 potoków z podkręceniem na 350 MHz to i tak już jest dobre rozwiązanie na tej karcie!

 

A pamięci, jak już pisałem, chodzą cały czas niezależnie - 865 MHz

 

Z wgrywaniem biosu to mam na razie pewne opory - można trochę namieszać, a jak karta nie wstanie? Albo nie wydoli standardowe chłodzenie przy wyższym napięciu? hmmmm. Poza tym to nie będzie chyba miało wpływu na wydajność pamięci, tak mi się zdaje.

 

Zdrówka[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak .....

 

Po pierwsze primo

Flashowanie biosu to zaden problem i nie ma sie czego bac jesli macie pod reka karte grafiki na PCI to jak nie wstanie AGP to sobie na PCI wgracie dobry bios ..... a co do chodzenia to przeciez jest termometr w riva tunerze :D

 

Po drugie primo

Faktycznie 6800LE sie nie bardzo kreci po odblokowaniu potokow ale wszystko sie da zrobic trzeba tylko chciec ( i/lub umieć ) .

 

Po trzecie primo

"nie przepuszczanie" sterownika mozna ominać dodajac taki oto wpis do rejestru

 

Windows Registry Editor Version 5.00  

 

[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARENVIDIA CorporationGlobalNVTweak]  

 

"NvCplDisableInternalClockTest"=dword:00000001  

Po czwarte primo

2100 GS to ma chyba 256MB ramu wiec nie radze wgrywac biosu gs do le.

 

Po piate primo

"the driver faild to pass internal test with the clock fequencies you are about to set. Please decrease clock frequencies and try again".

Pojawi sie w rivie jesli krecisz karte na poziomie sterownikow a sterowniki powiedza stanowcze NIE ( w/g mnie maxymalne wartosci sa zaszyte gdzies w biose bo po zmianie biosu na referencyjny z 6800 NU dziwnie mi mozliwosci podskoczyly :D (patrz podpis).)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

( w/g mnie maxymalne wartosci sa zaszyte gdzies w biose bo po zmianie biosu na referencyjny z 6800 NU dziwnie mi mozliwosci podskoczyly Very Happy (patrz podpis).)

 

 

-> Sladek,

Ty z tym podpisem (chodzi mi o 700/840) to żeś chyba lekko przesadził, chłopie! Gainward 2100 LE z częstotliwością 700 MHZ na GPU ?!?!?

Tyle to nawet ULTRA Gainwarda nie wyciąga Smile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde, Sladek - sorry za ten komentarz, ale teraz dopiero zjarzyłem jak to opisałeś. Tylko dziwnie trochę, myślałem że piszesz: proc MHz/DDR Mhz .... :D

 

Ale tak czy inaczej - ponad 400MHz to bardzo dużo jak na tą kartę! Jak długo Ci to tak chodzi? Na standardowym chłodzeniu? I to jeszcze przy 16tu potokach? Hmmm... Sorry, ale jestem niedowiarek. Mam tą samą kartę i nie jeden test czytałem, nigdzie sie nie spotkałem z takim wynikiem. Ważne tez przeciez jest to, żeby utrzymać taki rezultat na stałe (przez godzinę czy dwie męczenia np. Far Cry'em), bez zwisów i innych takich niespodzianek... :)

 

Podziel się jakimś szczegółowymi informacjami....

 

pozdro[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartos -> Faktycznie moj blad , po wgraniu biosu od 6800NU pomimo wlaczenia potokow w NVstrip karta nadal pracuje 8x1.4 wiec te taktowania sa dla takich wlasnie ustawien potokow :( ( no chyba ze potoki sa aktywne ale riva pokazuje inaczej , btw jest jakis porogz do sprawdzenia ilosci potokow ?? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...