Skocz do zawartości
Gifors

GF6800GE Problem!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój kolega kupił sobie właśnie karte graficzną jak w tytule postu.

System zainstalowal na nowo.

 

Cały 3DMark 03 przeszedl bez szemrania z wynikiem 9200pts

3DMArk 05 z wynikiem 2600pts.

 

Flight Simulator 2004 chodził super płynnie z max AF i AA w 1280x1024.

 

Problem zacząl się jak chciał pograć w Doom-a 3 oraz BattleField Vietnam. Tutaj granie nie jest wcale płynne grafika często przycina! Znowu uruchomił FS2004 i gramie było przyjemnością...nic nie skakało wszystko było bardzo przyjemne dla oka. FS2004 ma spore wymagania sprzętowe dlatego nie wydaje się aby przyczyna takie stanu sprawy były inne wymagania sprzętowe. Jak to jest, że 3DMark działaja bardzo ok to samo dotyczy FS2004 a FPS-y wyżej wymienione "przycinaja"?

 

 

Konfiguracja sprzętowa:

 

Athlon 2500@3200

Abit NF7-s rev2.0

2x512 Kingston

Zasilacz w komputarze kolegi to Chieftec 360-202.

1xHDD

1xCD-ROM

1xFDD

Tuner TV

SB Live

 

 

Dziękuję za podpowiedzi dążące do rozwiazania problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie u kumpla ustawiłem na minimum detali w grze Battlefield Vietnam i nadal gra szarpie.

Włożyliśmy mojego starego GF4400 Ti działa zanacznie lepiej niż ten GF6800GE !

 

 

Gdzie tu logika?

 

 

Wiem, że Asus V9999GE jest na płytce ULTRY i potrzebuje być podpięta dwoma kablami zasilającymi.

Co za tym idzie wymagany jest raczej dobry zasilacz...Czy ten Chieftec 360-202 może okazywać się zbyt słaby?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm....miałem tą kartę jeszcze wczoraj i chodziła bez zająknięcia (Asus V9999GE)

Sprzęt mam bardzo podobny do Twojego kolegi. Fast Write miałem włączony przed instalacją!

Zobaczcie z FW oraz upewnijcie się czy AGR x 8 jest włączone!

 

Trochę dziwne, że 3DMarki działają, a gierki się tną :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spider2000-->  a  gdzie  to  wylaczyc  szukalem  i  nie  znalazlem??

Na niektórych płytach podobno można w biosie... powinna być jakas opcja w sterownikach też... niestety nie wiem bo nie mam 6800 (jeszcze) ale jak czytałem, to fast write powoduje czasem nieprzyjemności.

 

PS. przeskanuj pamięci np. memtestem 86... może mają jakieś błędne sektory i przez to sie gierki tną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. przeskanuj pamięci np. memtestem 86... może mają jakieś błędne sektory i przez to sie gierki tną

 

Gierki śmigają na GF4400 na tym samym kompie!

Więc na 100% jest to coś z kartą...tylko co?

Testy graficzne wypadają dobrze, natomiast jak chce się pograć to gry tną i to bez AA, AF oraz min detali przy 800x600 nawet!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

PS. przeskanuj pamięci np. memtestem 86... może mają jakieś błędne sektory i przez to sie gierki tną

 

Gierki śmigają na GF4400 na tym samym kompie!

Więc na 100% jest to coś z kartą...tylko co?

Testy graficzne wypadają dobrze, natomiast jak chce się pograć to gry tną i to bez AA, AF oraz min detali przy 800x600 nawet!

Synchronizacja pionowa wyłączona ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja to się zastanwiam cały czas co to za nowy model Nvidia wypuściła, ten GF 6800 GE ? :D

 

A tak na poważnie, piszecie tu o wyłączaniu FW i synchronizacji pionowej. Jaki to ma wpływ na prace tej akurat karty? Ktoś to potrafi dokładnie wyjaśnić?

I czy faktycznie wyłączenie tych funkcji ma pozytywny wpływ na wydajność? W jaki sposób? Nie poddaję tego w wątpliowść ;) ... tylko pytam :)

 

Zdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja to się zastanwiam cały czas co to za nowy model Nvidia wypuściła, ten GF 6800 GE ? :D

 

A tak na poważnie, piszecie tu o wyłączaniu FW i synchronizacji pionowej. Jaki to ma wpływ na prace tej akurat karty? Ktoś to potrafi dokładnie wyjaśnić?

I czy faktycznie wyłączenie tych funkcji ma pozytywny wpływ na wydajność? W jaki sposób? Nie poddaję tego w wątpliowść ;) ... tylko pytam :)

 

Zdrówka

Synchronizacja pionowa inaczej Vertical Synchronization ( w opcjach "Vsych" ) Dostosowuje maxymalną ilość FPS gry do aktualnego odświerzania monitora. Przez co obraz jest (niby, ja nie wiem) wyrazniejszy ?, Lepszy ?

 

A praktyce wygląda to tak :

Masz w gierce monitor na 60Hz ustawiny to FPS w trakcie gry powyżj 60Fps nie wyjdzie ! jezeli ustawisz na 85Hz to max. ilość PS w grze nie przekroczy 85FPS tylko bedzie sie na takim poziomie trzymać.

 

Dlatego jeżeli np. w 3DMarku 2001 w pierwszym teście powinieneś mieć nie wiem 300-400 FPS a masz włączony Vsynch to powyżej 60FPS nie wyjdzie... co odbija się na wyniku :)

 

PS. Dla ATi w OpenGL lepiej wymuśić Vsynch na włączony - inaczej gra "szarpie", a np. (w D3D) na GTA VC musiałem Wyłączyć Vsynch bo szarpało przy włączonym heh... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą synchronizacją to mi tak coś dzwoniło, tylko nie wiedziałem w którym kościele ;)

 

Zastanwiam się tylko po co komu 85 klatek/s w jakiejkolwiek grze? :) Fakt do testów można wyłączyć, ale w praktyce przecież lepiej nie męczyć oczu (bo brak synchronizacji może powodować nie zachowanie fizycznej częstotliwości odświeżania na poziomie akceptowalnym ze względu na oczy). A każda prędkość powyżej 30 klatek jest w zupełności zadowalająca w grach.

 

A jak jest z tym FW - jaki to ma wpływ na szybkość działania i stabilność karty, ktoś wie? Teoretycznie przspiesza szbkość transmisji między kartą a szyną AGP, czy jakoś tak? Ale ma to jakieś znaczenie praktyczne (istotne) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą synchronizacją to mi tak coś dzwoniło, tylko nie wiedziałem w którym kościele ;)

 

Zastanwiam się tylko po co komu 85 klatek/s w jakiejkolwiek grze? :) Fakt do testów można wyłączyć, ale w praktyce przecież lepiej nie męczyć oczu (bo brak synchronizacji może powodować nie zachowanie fizycznej częstotliwości odświeżania na poziomie akceptowalnym ze względu na oczy).

Nie wiem ja jestem wyczulony na poziomie FPS i widzie róznice pomiędzy 30, 60, 85 FPS niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem 3D mark śmiga a w doom3 mam stopklatke nie mam już pojęcia co to może powodować instalowałem kilka różnych sterowników zmieniałem ustawienia i nadal to samo (trzeba było kupić ati z nią nie miałem kłopotu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do dooma 3 to trzeba pogrzebac w konfigu aby ladnie chodzil..."przedtem" mialem w timedemo 30fpsow (tylko)...a po sciagnieciu konfiga (najwyzsza jakosc grafiki ale "zoptymalizowany konfig") mialem juz 47fpsow!!!! 1024x768 AAx4 i AFx16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mój kolega kupił sobie właśnie karte graficzną jak w tytule postu.

System zainstalowal na nowo.

 

Cały 3DMark 03 przeszedl bez szemrania z wynikiem 9200pts

3DMArk 05 z wynikiem 2600pts.

 

Flight Simulator 2004 chodził super płynnie z max AF i AA w 1280x1024.

 

Problem zacząl się jak chciał pograć w Doom-a 3 oraz BattleField Vietnam. Tutaj granie nie jest wcale płynne grafika często przycina! Znowu uruchomił FS2004 i gramie było przyjemnością...nic nie skakało wszystko było bardzo przyjemne dla oka. FS2004 ma spore wymagania sprzętowe dlatego nie wydaje się aby przyczyna takie stanu sprawy były inne wymagania sprzętowe. Jak to jest, że 3DMark działaja bardzo ok to samo dotyczy FS2004 a FPS-y wyżej wymienione "przycinaja"?

 

 

Konfiguracja sprzętowa:

 

Athlon 2500@3200

Abit NF7-s rev2.0

2x512 Kingston

Zasilacz w komputarze kolegi to Chieftec 360-202.

1xHDD

1xCD-ROM

1xFDD

Tuner TV

SB Live

 

 

Dziękuję za podpowiedzi dążące do rozwiazania problemu

Wyniki w marku tez nie sa najwyzszych lotow (jak na 6800GE), bo w M03 powinno byc grubo ponad 10000pkt a w 05 okolo 4000 lub powyzej. Wnioski wyciagam na podstawie wlasnej karty (LE). W marku 03 mam powyzej 10500 a w 05 ok. 4500~4800 w zaleznosci jak podniose MHz.

U mnie jest aukrat wlaczony FW i nie ma z tym zadnych problemow...

Popatrz na ustawienia FW, Vsync, no i czy nie masz wysrubowanych AA i Anizo na maxa (chociaz i przy tych ustawieniach karta powinna chodzic plynnie).

Jakie sterowniki uzywasz? I czy po formacie nie zapomniales zainstalowac sterownikow do MOBO - a dokladniej do AGP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą samą karte i tak samo jest coś z nią nie tak w 3Dmark 03 mam ok 13k a w dooma 3 nie da sie grać na call of duty w niektórych mometach spada mi na 8 fps farcry też sie tnie, prubowałem wgrać bios od rev2 ale niestety na tym biosie nie chce działać zmiana sterów też nic nie daje z FW i vsync też kombinowałem i nic jakaś dziwna ta karta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...