Skocz do zawartości
Oscaroo

Wymiana wiatraka w zasilaczu :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki szalony pomysl. Jakims trafem nabylem droga kupna dwa takie same coolery Pentagrama QC-80 Cu. Nie bede pisal jak to sie stalo bo to inna historia...:) I oto jeden mam w komputerze i chodzi cacy a z drugim nie wiem co zrobic. Nie jest on niestety sprawny bo listki od radiatora sa pogiete ale za to wiatrak jest ok. I stad moj pomysl... Moj zasialcz to standartowy Codegen 300 W i ma cholernie glosny wiatrak... Czy jak uda mi sie przymocowac jakas metoda ten wiarak z Pentagrama w sasilaczy zamiast tego standartowego to czy to cos da? Wydaje mi sie, ze ten wiatrak Pent. jest cichszy. Oczywiscie bedzie mozna regulowac obroty :) Wiec moze ktos podzieli sie uwagami :) ? A moze dac sobie spokoj bo spale zasilacz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się pytanie o ile jest cichszy ten PENTAGRAM... Bo jeśli nie należy do wyjątkowo cichych to lepiej byłoby kupić wiatraczek ARCTICa za 10-14zł. Ja taki wlaśnie zamontowałem do CODEGENa 300W i wszystko działa spoko. Ale zanim to zrobisz to polecam wyciąć tą kratke przy wiatraczku w zasilaczu (taka blaszane sito ) - u mnie to zdecydowanie zredukowało poziom hałasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zamontowalem w zasilaczu Arctic Cooling. Kupiłem na Allegro za 9 zeta i tam w opisie pisze, że przeznaczeniem są obudowy jak i zasilacze, więc to zrobiłem.

Jak na razie chodzi i to bardzo cicho i nie narzekam!!

Polecam gorąco!! jest super. Taki sam założyłem na przód obudowy, a na wyrzucanie z tyłu obudowy zamontowałem turbinkę, też tej samej firmy. To rewelacja!!

 

Arctic Cooling - Fan PRO Termal Control ( z czujnikiem temperatury )

 

Przepływ powietrza jest  od  20,2-52,5  m3/h , a poziom hałasu generowany przez śmigła kształtuje się  od 10 do 23 dB, co czyni go  bezgłośnym i najprawdopodobniej najcichszym wentylatorem w swojej klasie dostępnym na rynku. Montaż jest bardzo prosty. Dodatkowa zaletą jest możliwość montażu 2 wentylatorów, jednego z przodu obudowy, drugiego z tył, to zapewni bardzo dobry przepływ powietrza.

Jest również możliwe zamontowanie tego wentylatora w zasilaczu ( zamiast standartowego wentylatora dość głośnego ), pozwoli to na znaczną redukcje poziomu hałasu. Podłączyć należy go do płyty głównej, jest to możliwe dzięki zastosowaniu przewodu zasilajacego o dość dużej długości ( 40 cm - gruby jednożyłowy przewód ). Takie rozwiązanie jest dość tanie, a jednocześnie znacznie obniża hałas.

Mój kumpel używa wiatraków tylko tej firmy już od roku i komputer ma bezgłośny i chłodny, a ma sporo sprzętu w środku.

Skusiłem się i ja i teraz nie żałuję. Tylko pamiętajcie by był to wiatraczek z czujniekiem temperatury!!!

Edytowane przez Lemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...