Skocz do zawartości
soql

Problem z pamięciami TwinMOS i Epox 8rda+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !! Posiadam pamięci TwinMOS 2x256 na kościach MTECa - długo chodziły w dualu, aż do dzisiaj - robiłem sobie 3DMarka i zauważyłem że mam tylko 256mB ramu 8O Więc zacząłem działać - jedna kostka nazwijmy ją A działa we wszystkich slotach, druga kostka powiedzmy B niedziała w żadnym slocie :-( Jednak kostka B działa sobie na kompie który stoi obok (K7VTA3 3.1). I już nie wiem co robić :-( Resetowałem biosa, zrobiłem upgrate do najnowszej wersji dla Epox 8rda+ - te kości napewno chodziły ze sobą w tym sprzęcie i to przez bardzo długi okres. Teraz mój sprzęt jakby co:

 

Epox 8rda+ z najnowszym biosem 7/29/2004 - chyba - nie chce mi się teraz resetować

Barton 2500+ @ 11x225

Twinmos na Mtec 400Mhz 2x256

FX5200 Ultimate Prolinka

 

Mogę te kości oddać na gwarancję ale tam im pewnie zadziałają i tak się skończy, że będę 2 tygodnie bez pamięci - jak ktoś miał podobną sytuację to proszę o wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat bo mam podobny problem. Najpierw poszły Ramy z duala. Osobno chodzą bez problemu ale dual lub obie naraz już nie, ale jeszcze wieczorem chodziły spoko tak jak przez ostatnie pół roku. Potem proc. Jest taki jak w podpisie aly wykrywany jako Sempron z Cache L2 512KB. Nie wiem co robić. Komp jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Proszę masz prawie takiego samego kompa - ja mam tylko zasiłkę Chieftec 420 W - widzę, że to 225 na magistrali to chyba koniec naszych płyt a nie pamięci. A te problemy to ja nie wiem - jutro dam tę kostkę kumplowi co też ma Epox 8rda+ i zobaczymy. I jeszcze jedna sprawa - wczoraj u mnie w nocy znikała i szybko pojawiała się faza - tak, że przygasały światła - kompy mi sie zresetowały i je odrazu wyłączyłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra spox. Problem z pamięciami rozwiązany. U mnie wystarczyło wyciągnąć ze slotów i mocno w owe sloty dmuchnąć. Aha, zamieniłem pamięci kolejnością. Przyjmijmy że jedna kostka to A a druga - B. A siedziała w slocie pierwszym a B w drugim. Odwróciłem to. Teraz B jest w pierwszym, a A w drugim. teraz denerwuje mnie tylko to wykrywanie proca. dalej jest jako Sempron. Tylko Aida32 wykrywa go dobrze. Reszta programów i sam system już jako semprona z 512KB cache L2. Nie wiem co z tym fantem zrobić, ale chyba przestane się tym przejmować skoro działa tak samo wydajnie.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...