Skocz do zawartości
szuwaros

bedzie chodzić? Duron spitfire+Asus a7v880?

Rekomendowane odpowiedzi

siemako.Po raz pierwszy pisze na forum.Prosze o porade.

Niestety musze wymienić płyte w kompie i przymierzam sie do ASUS A7V880. pytanie:

-czy moge zainstalować durona 950 spifire :?: (mam nadzieje że go puszcze na fsb133) bo poki co funduszy nie mam

 

zanlazłem gdzieś(chyba na stronie komputroniku) że płyta obsługuje procki powyżej 1.4Ghz :( a oficjalne strony asusa czy też via milcza na ten temat :?: :?:

 

nie chciałbym sie rozczarowac po zakupie

z gory dzieki za pomoc

POZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze to troche nieicekawie bo nie wiem gdzie mogłbym to sprawdzić. właśnie w manualu ktory ściągnełem było napisane ze procek minimum 1000 i moj duronik tyle poleci z tego co sprawdzałem.

jeśli możecie wyjaśnić mi czy dobrze myśle?

może chodzi o to że płyta mam najmiejszy mnoznik 5, tylko czy wtedy liczy sie 5*200 fsb= 1000 czyli najmniejszy procek czy tez 5*100=500 :?: :?:

spitfire chyba nie rozni sie tak od morgana tymbardziej jak go puszcze na 1000 mhz

 

gdyby ktoś miał możliwość sprawdzenia tej płyty z ze starym duronem to bede wdzięczny

 

pozdrawiam szuwaros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam te sama plyte i jest git po za ogolnym tematem, zas co do twojego problemu to najlepiej kupic lepszego procka, mi chodzila ona z athlonem 1,4GHz, co do mniejszych to nie wiem dokladnie, ale jak ustawisz mniznik na 7,5 z FSB133 to powinien byc tysiaczek, zalezy od niominalnego fsb procesora, a mnoznik jezeli masz juz odblokowany to sobie sam ustalasz i liczysz herce, ale tak jak juz mowilem najlepiej jest kupic jakis procek nowy, pozbierac i kupic, zas co do plyty to mnie chodzi zajefajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie dzieki za podpowiedzi

 

podsumowując jak puszcze durona 10X100 albo 7.5X133 to bedzie 1000 czyli w sumie jak obsługiwany na tej płycie duron morgan albo athlon thunderbird

ogolnie powinna chodzić tyle że pokaże mi unknow cpu :?: :?:

no a odnośnie mostków L12 to w czym to pomoże??

 

pozdrawiam

ps:niestety ten duronik jeszcze bedzie chyba troche chodził ze wzgledu na moj brak kasy fajnie by było żeby zadna niespodzinaka z połaczenia spitfie i asus nie wynikneła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym zeby ci wykryl procesor na samym poczatku bo jak chcesz w nim cos ustawiac jak bedziesz mial czarny ekran;)

pozatym ja zakladalem ze problemem nie bedzie taktowanie tylko szyna.

jesli jakikolwiek problem w ogole bedzie.

w serwisie powinni byc na tyle "wspanialomyslni" zebys mogl zobaczyc czy plyta postuje z twoim procesorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

jeszcze przed zakupem chciałbym dla pewnośći poprosić kogoś z forumowiczow posiadajacych a7v880 o mozliwość puszczenia procka na jakims niskim mnożniku i najniższym FSB

z moim pechem to jak bede chciał wstawić tego mojego durona 950 to sie okaże że coś wybuchnie :)

bardzo bym był wdzieczny za taki eksperyment

 

jeszce jedno pytanie- czy da sie jakoś połaczyć mostki w starym duronie spitfire żeby domyślnie startował na 1000mhz(bo tak napisali w manualu do płyty asusa??)

pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co o ile dobrze pamietam to przy tym moim starym athlonie 1,4GHz mialez raz fsb 100 i system sie odpalil bez problemu, ale tak jak mowi johnyboy w sklepie powinni wiedziec i ci sprawdzic, zawsze mozesz powiedziec im ze jak dadza sprawdzic to w przyszlosci kupisz u nich proca;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sprawdzilem w google i proc ma mnoznik 9,5x, minimalne fsb na plycie jest 100 sprawdzilem w ksiazeczce, a zatem powinien pojsc, i mozesz tez ustawic fsb do 110mhz =1045mhz ale zwiekszajac fsb pamietaj ze musisz zwiekszyc vcore i miec do tego dobre chlodzenie, teoretycznie jest mozliwosc ustawienia na 133mhz ale przy bduzym vcorze i dobrym chlodzeniu, powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

dzieki ogolnie za porady.

co do sklepów to zdziercy są tacy że owszem mogą mi to sprawdzić ale odpłatnie :lol: tak średnio z 20 zeta chcą za to :lol:

 

co do płyty to tez sprawdzałem i teoretycznie, czyli przez kombinacje mnozników to powinno być spoko tyle że zmarwił mnie mnie tekst w manualu do a7v880 "do not use procesors with core speeds of less than 1Ghz of this motherboard"

 

dlatego ciągle pytam i szukam i wszystcy mi mowia ze na 99% bedzie ok

tyle że z moim szcześciem to wpasuje w ten 1% :D

 

aha ponowie pytanie czy można jakoś nozki połaczyć w duronie spitfire żeby na "sztywno" wstawał np na 10*100 albo lepiej 7.5*133

to by rozwiązało problem

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh jak bys wziol kalkulator do reki to mozesz obliczyc ze juz przy 9,5x106MHz masz 1007MHz, i wydaje mi sie ze bezpiecznie na standardowym coolerze mozesz podniesc fsb do 110mhz, polecam otworzyc obudowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...