Skocz do zawartości
DarekSlim

Kilka pytań o Semprona 2400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam nowego Semprona 2400 na płyvie głównej Mercury Kt600 ustawionego na 166 MHz. Czyli taktowany jest z częstotliwością 1667 MHZ. Moje pytanie brzmi czy mogę go jakoś delkiatnie podkrećić chociaż do 1,8 GHz bez zmian napięcia i wiatraka. Nie bardzo znam się na tym. Ale ustawione miałem kiedyś na płycie FSB200 i włączył się bez problemu. Czy nie po podciągnięciu nie spali mi zasilacza i całego kompa. Zasilacz mam 300W Mode Com. Jeżeli już go poddkreęce to jak ustawić Ram - mam DDRy 512 Mb 400 MHz. Bios mam AMI i tam moge ustawić Ram jako CPU, CPU+33, CPU+0 itp. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

semprony calkiem zacnie sie kreca, moj narazie na fsb 230 jaki masz cooler ? w kt600 wskakuje elegancko dzielnik na fsb 200 chyba ? W sumie nic nie powinno sie spalic bo na fsb 200 powinien pojsc na def core ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potem pobawimy sie dalej :>

w strazaka :D

PS: zaczynam sie interesowac tymi sempronami ale z jednego powodu: podkrecalnosc:)

ktore modele najlepiej sie kreca?

kiedys lepiej bylo np kupic celerona 1200 niz 1300, krecily sie lepiej a byly tansze, jak jest z sempronami?

 

ktory najekonomiczniej wychodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak uwazam. Bo jak sie kupi Semprona 2200+(mnoznik x9) to trzeba wiecej zainwestowac w pamieci(bo treba go podkrecac na np. 230). Osobiscie uwazam za najkorzystniejszy zakup semprona 2400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdrutowałem swojego semprona na 9x200 fsbi działa bez podnoszenia napięcia. Mam płytę na Gigabyte KT 880 i pamięci 333. Teraz puszczam go na 9x237 fsb asynchro i ładnie idzie :twisted: Tylko jak podniosłem napięcie powyżej 1,8 v to płyta mi padała od przegrzania na szczęsie wymienili mi na nową, drygi raz taki numer nie przejdzie.He He.

Nie drutowałem mnożnika bo się cykam może ktoś pomoże :( . Mam zwarte mostki L1 ale nie mogę zmienić mnoznika, czy jest sposóbaby odblokować mnożnik i może dodatkową pamięć. Mój sempron jest pomarańczowy i na mostkach to nie da się zbytnio działać bo są zabezpieczone lakierem i takie tam POMOCY CO ZROBIĆ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELP

 

A wyobraż sobie że jak puścisz proca na 200 i pamięci ustawisz w biosie na 133 to jak podkręcisz magistralę do 237 a co za tym idzie pamięci chodzą wtedy (133+37)=170 -340 :D i w izi tiunie trza ustawić aby zgrał częstotliwości to wszystko gra :D. Proc idzie na maxa i pamięcia na maxa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...