Skocz do zawartości
nazih

ASRock K7S8XE R.3.0 czy ASRock K7S8X

Rekomendowane odpowiedzi

XE jest wydajniejsza o ok 3% od wersji X więc pod względem wydajności płyty prawie się nie różnią ale za to XE oficjalnie wspiera FSB200mhz a X tylko 166mhz więc imo lepiej kupić wersjie XE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ciach!o i to ciach!o nic z tego nie kupuj, wydajnosc ich jest zerowa i słob sie kreci ;] kup lepiej jakiegos wydajnego gigabyte albo juz dolóz i nfs albo epoxa na allegro bo tam tanio chodza za 180 zł fajny epox i super wydajny poszedł, mowie to daltego ze mam asrocka i strasznie mi sie nie podoba, ale to tylko moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic z tego nie kupuj, wydajnosc ich jest zerowa i słob sie kreci ;] kup lepiej jakiegos wydajnego gigabyte albo juz dolóz i nfs albo epoxa na allegro bo tam tanio chodza za 180 zł fajny epox i super wydajny poszedł, mowie to daltego ze mam asrocka i strasznie mi sie nie podoba, ale to tylko moje zdanie

zgadzam sie, mam k7s8x!

 

edit: poczatkowa fascynacja przerodzila sie w obiektywne spojrzenie i pogodzenie sie z faktami, nie ma nic za darmo!

lepiej dozbierac troche gorsza, sam mam zamiar pozbyc sie tego asrocka, to jest low end, nic dodac nic ujac! bardzo tania (teraz na allegro pewnie i za 100zl kupisz) i malo wydajna platforma, dozbieraj troche i kup cos na nforce albo kt880

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to <font color="#FF0000">[ciach!]</font> i to <font color="#FF0000">[ciach!]</font> nic z tego nie kupuj, wydajnosc ich jest zerowa i słob sie kreci ;] kup lepiej jakiegos wydajnego gigabyte albo juz dolóz i nfs albo epoxa na allegro bo tam tanio chodza za 180 zł fajny epox i super wydajny poszedł, mowie to daltego ze mam asrocka i strasznie mi sie nie podoba, ale to tylko moje zdanie

Koleś - to już druga podobna wypowiedź ... zupełnie nie związana z tematem i nic nie wnosząca do tematu w którym się wypowiadasz. Jeśli nie masz nic ciekawszego do napisania poza tym, że Asrock to Qpa - to może jeśli zwróci ci uwagę admin - weźmiesz sobie do serca, że zaśmiecanie forum takim g....em źle się kończy dla autora postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to <font color="#FF0000">[ciach!]</font> i to <font color="#FF0000">[ciach!]</font> nic z tego nie kupuj, wydajnosc ich jest zerowa i słob sie kreci ;] kup lepiej jakiegos wydajnego gigabyte albo juz dolóz i nfs albo epoxa na allegro bo tam tanio chodza za 180 zł fajny epox i super wydajny poszedł, mowie to daltego ze mam asrocka i strasznie mi sie nie podoba, ale to tylko moje zdanie

Koleś - to już druga podobna wypowiedź ... zupełnie nie związana z tematem i nic nie wnosząca do tematu w którym się wypowiadasz. Jeśli nie masz nic ciekawszego do napisania poza tym, że Asrock to Qpa - to może jeśli zwróci ci uwagę admin - weźmiesz sobie do serca, że zaśmiecanie forum takim g....em źle się kończy dla autora postu.

hmm, czy moja wypowiedz nie wnosi nic do postu z tym sie nie zgadzam. Widzę (chyba ze sie myle) ze urztkownik probuje wybrac miedzy tymi dwoma płytami, dlatgo opisuje jaka jest sytuacja, zreszto jeden z kolegów napisał ze tak samo jest i z jego k7s8x, a druga sprawa w tamtym topicku takze to napisałem bo to także była prawda, ydaje mi sie ze nie kazdy czyta wszystkie posty pokolei. Jezeli ty tak to tylko pogratulowac

 

ps. zeby sie juz kolega nie czepiał to wypowiem sie na temat wydajnosci:

1. Moj sasiad z dołu posaida identyczny sprzet tylko k7s8x ja k7x8xe zauwazyłem nieduża różnice miedzy i tak niskimi odczytem i zapisem do pamieci, na poziomie 5% dlatego polecam k7s8xe jezeli nie masz większego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak jak tego asroka k7s8x nie będziesz kręcił to ci wystarczy do 200 fsb a jak masz dobrego proca,pamięć, zasiłkę to kup se coś lepsiejszego czyli abita nf7.A róznica pomiędzy asrockami jest tylko że w xe maż sata a co do kęccenia to loteria możesz kupić k7s8x i będzie ci śmigać powyżej 200 albo kupisz xe więcj opcji w biosie itd i różnicy żadnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak jak tego asroka k7s8x nie będziesz kręcił to ci wystarczy do 200 fsb a jak masz dobrego proca,pamięć, zasiłkę to kup se coś lepsiejszego czyli abita nf7.A róznica pomiędzy asrockami jest tylko że w xe maż sata a co do kęccenia to loteria możesz kupić k7s8x i będzie ci śmigać powyżej 200 albo kupisz xe więcj opcji w biosie itd i różnicy żadnej.

zwykły XE nie ma SATA tylko XE+ i ten XE + moze zmieniac napeicia do 10% na procku, to prawda z OC to loteria moj kumpel wiecej na swoim k7s8x wyciaga niz ja na xe, nadal polecam przemyslec zmiane na cos z nforce, dam dla przykładu miałem kiedys gf 3 tit zreszta było kiedys temat ze mam bardzo słabe wyniki takie jak na ECS k7s5a mimo iz wszystko miałem ustawione poprawnie, kombbinowałem ze sterami ze wszystkim w Biosie doszedłem do ok. 7000 pkt w 3dmarku, karte sprzedałem bo mi nie wystraczały te wyniki i chciałem prograc :) sprzedałem kolesiowi noi sie pytam jak u Ciebie smiga a yten mi pisze ze bez podkrecania na jakiejs plycie MSI i na fsb 333 ma 8300 pkt to ja sie meczylem zeby dojsc do 7000, oczywiscie nie podkrecałem tamtej grafy, dlatego daje ci ten przyklad zebys nie zalował, nie jest to plyta do gier jest poprostu mało wydajna, ale za to STABILNA.

XE nie mam sata...  

moim zdaniem lepije dozbierak kase wiem ze latwioej powiedziec niz zrobic ale naprawde warto

jak najbardziej z kasa jest zawsze problem no ale jak sie da cos wyksztusic napisz ile moze ci pomozemy cos lepszego dobrac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede sie z nikim kłócił czy Asrock jest gorszy w osiagach od innych duzo drozszych plyt ale na pewno nie jest do niczego. Te plyty sa produkowane na rynek low end wiec sa ustawione do wspolpracy z komponentami z nizszej polki, glownie jesli chodzi o pamieci. Chodzi o to ze z default'owym biosem maja ustawione bardzo powolne timingi dla pamieci i stad slabe wyniki. Wystarczy jednak sciagnac odpowiedni bios i mozna zobaczyc nawet 15% wzrost wydajnosci! Wiem co mowie bo sam to sprawdzalem.

 

Moim zdaniem wyglada to tak: jak nie masz teraz kasy to asrock k7s8xe bedzie cenowo najlepszym wyborem, jak mozesz wydac dwa razy wiecej i masz pamiec ktora bedzie chodzic w dual channel to kup cos na nforce2 i bedziesz happy. Płyty Asrocka na prawde nie sa złym sprzetem, trzeba tylko umieć je odpowiednio skonfigurować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede sie z nikim kłócił czy Asrock jest gorszy w osiagach od innych duzo drozszych plyt ale na pewno nie jest do niczego. Te plyty sa produkowane na rynek low end wiec sa ustawione do wspolpracy z komponentami z nizszej polki, glownie jesli chodzi o pamieci. Chodzi o to ze z default'owym biosem maja ustawione bardzo powolne timingi dla pamieci i stad slabe wyniki. Wystarczy jednak sciagnac odpowiedni bios i mozna zobaczyc nawet 15% wzrost wydajnosci! Wiem co mowie bo sam to sprawdzalem.

 

Moim zdaniem wyglada to tak: jak nie masz teraz kasy to asrock k7s8xe bedzie cenowo najlepszym wyborem, jak mozesz wydac dwa razy wiecej i masz pamiec ktora bedzie chodzic w dual channel to kup cos na nforce2 i bedziesz happy. Płyty Asrocka na prawde nie sa złym sprzetem, trzeba tylko umieć je odpowiednio skonfigurować.

spoko ja mam biosa z timmingami ale niestety takiego wzrostu po wielu ustawieniach timmingów nie odczułem, no ale to moze wina mojej płyty,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"czy Asrock jest gorszy w osiagach od innych duzo drozszych plyt"

przede wszystkim jak chcesz porownywac plyty na sisie od innych drozszych na nf2? jakby epox zrobil mobo na sisie to myslisz ze by byla hiper rewelacja 2x wydajniejsza niz asrock?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o serie k7s8x(e)(+). Ja tam jestem zadowolony z tej firmy i nie mam zadnych zastrzezen do ich plyt. Wczesniej mialem asrocka na via kt266 i tez bylem zadowolony. Mysle ze duzo ludzi ja dyskryminuje z powodu niskich cen co jest bledem ale chodzilo mi o to ze jak ktos ma kase na porzadna plyte na nforce2 to bedzie mial lepsze wyniki. Pozdro 4 all.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o serie k7s8x(e)(+). Ja tam jestem zadowolony z tej firmy i nie mam zadnych zastrzezen do ich plyt. Wczesniej mialem asrocka na via kt266 i tez bylem zadowolony. Mysle ze duzo ludzi ja dyskryminuje z powodu niskich cen co jest bledem ale chodzilo mi o to ze jak ktos ma kase na porzadna plyte na nforce2 to bedzie mial lepsze wyniki. Pozdro 4 all.

Wiesz - jest płyta GB za niecałe 200 zł na Nforce2 - ciekawe jakie toto ma możliwości OC i czy będzie wydajniejsze od SISa ?

 

Czy da radę semprona na FSB 200 ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ktorej konkretnie plycie mowisz? Pewnie w takiej cenie w tym gigabajcie port AGP wystepuje jako opcja za doplata :D

Ano mówię o tej:

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4749...6525a5f4455414c

http://www.arest.pl/new/index.php?inc=prod...ID=1755&katid=2

 

jak widać płyta wszystko ma na swoim miejscu (AGP też jest) ... jako gratis dostajesz Norton Internet Security (pełna wersja).

 

Chyba się opłaca ?

 

(właśnie nie jestem pewien - nie jest to co prawda NF7, ma tylko 2-fazowe zasilanie ... ale te wszystkie płyty na sis też mają zasilanie 2-fazowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kombbinowałem ze sterami ze wszystkim w Biosie doszedłem do ok. 7000 pkt w 3dmarku, karte sprzedałem bo mi nie wystraczały te wyniki i chciałem prograc :) sprzedałem kolesiowi noi sie pytam jak u Ciebie smiga a yten mi pisze ze bez podkrecania na jakiejs plycie MSI i na fsb 333 ma 8300 pkt to ja sie meczylem zeby dojsc do 7000, oczywiscie nie podkrecałem tamtej grafy,  

no dobra mialem poprzednio MSI KT3 Ultra 2 (KT333 + mostek 8235), ktora niestety spalilem i wyszlo ze za niewielkie pieniadze dorwalem K7S8XE+, ale do sedna, radeon 9550 gigabyte podkrecony na 400/500 i procek na KT333 12,5x166... mialem 10500 pkt w 3dm2k1se, po zmianie na asrocka przy procku taktowanym 12,5x166 i karcie 400/500 wynik 11600 (oczywiscie bios 1.91 performance), wychodzi na to ze jednak sis748 jest sporo szybszy od KT333, pomine fakt ze bez drutowania nie moglem na KT333 poleciec z mnoznikiem powyzej 12,5 i rozniez podnoszenie powyzej 166mhz magistrali wykrzaczalo system - brak blokady pci/agp, na asrocku moge sobie zmieniac mnoznik do 24x bez problemu, ze wzgledu na pamieci magistala dojezdzam do 212mhz, aha i po vmodzie reguluje napiecie plynnie od 1.5 - 2.1V

 

w mojej opini to plyty asrocka na sis748 zdecydowanie przewyzszaja plyty w podobnej cenie na kt266/333/400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no za ta cene nie jest zla ale zauwaz ze nie ma obslugi DDR'ow 400Mhz a dzisiaj juz prawie kazdy kto moze na nich leci. Trzeba by poczytac czy da sie na niej stabilnie krecic. O co chodzi z tym 2 fazowym zasilaniem? - nie jestem w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no za ta cene nie jest zla ale zauwaz ze nie ma obslugi DDR'ow 400Mhz a dzisiaj juz prawie kazdy kto moze na nich leci.

 

Płyta obsługuje DDR 400, nie wspiera tylko fsb400 - jeśli mówimy o k7s8x, wim bo mam :lol: bez problemu działam na fsb 390 synchro bez żadnych problemów.

 

Mając programik cheepomemtweak można spod windy ustawić "sporo" parametrów pamięci i uzyskać przyrost o 20% i więcej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no za ta cene nie jest zla ale zauwaz ze nie ma obslugi DDR'ow 400Mhz a dzisiaj juz prawie kazdy kto moze na nich leci.

 

Płyta obsługuje DDR 400, nie wspiera tylko fsb400 - jeśli mówimy o k7s8x, wim bo mam :lol: bez problemu działam na fsb 390 synchro bez żadnych problemów.

 

Mając programik cheepomemtweak można spod windy ustawić "sporo" parametrów pamięci i uzyskać przyrost o 20% i więcej....

Nie nie, mowie o tamtym gigabajcie. Z tego co preczytalem on wlasnie obsluguje fsb 400 ale pamiec tylko 333Mhz... swoja droga to chyba troche dziwne rozwiazanie, na ogol jest odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, mowie o tamtym gigabajcie. Z tego co preczytalem on wlasnie obsluguje fsb 400 ale pamiec tylko 333Mhz... swoja droga to chyba troche dziwne rozwiazanie, na ogol jest odwrotnie.

obsługuje i FSB 400 i DDR 400

http://pclab.pl/art11197.html

 

 

A wracając do zasilania - to 3-fazowe (w droższych płytach) dostarcza bardziej stabilnego zasilania do procesora, przez co procesor może działać stabilniej z wyższymi częstotliwościami.

 

3-fazowe ma np Abit NF7/AN7 i inne lepsze płyty.

 

Generalnie producenci tną koszty gdzie się da - 2-fazowe zasilanie też starcza (więc po co przepłacać za 2 do 3 dodatkowych kondenstatorów i jedną cewkę więcej?... ano po to by dać lepszy i bardziej stabilny produkt), ale nie jest tak dobre jak 3 fazowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...