Skocz do zawartości
pRv

rozdzielenie chello na 2 kompy, help

Rekomendowane odpowiedzi

Mam chello light chciałem je rozdzielic na 2 kompy. na jednym jest XP na drugim 98 SE. xp miałby byc jako serwer, on jest podłaczony z modemem chello przez usb a potem przez sieciówke z drugim kompem na ktorym jest 98.

u siebie wpisałem tak:

-IP 192.168.0.1

-maska podsieci 255.255.255.0

-Właczyłem net bios

 

w kompie w ktorym jest win 98 se wpisalem tak:

-IP 192.168.0.2

-maska podsieci 255.255.255.0

-brama 192.168.0.1

i gdy w drugim kompie wpisze jakikolwiek adres w IE to wyskuje mi komunikt "Internet Explorer nie mogł otworzyc strony wyszukiwania"

W czym robie bład?

 

Oczywiscie udostepnianie właczone etc.

wogole jak wpisze u siebie na kompie (XP) w wierszu polecen ping 192.168.0.2 to pisze ze upłynał limit zadania, wogole sie nie łacza mimo ze windows wykrywa mi połaczenie lokalne miedzy 2 kompami.

Połaczone sa skrosowana skretką. Męcze sie z tym dobry tydzien wiec mam nadzieje ze cos pomozecie...czy to wina windowsa 98 czy czegos innego. nie moge w tym drugim przezjsc na xp bo to stary komp i xp tam działa wolniutko.Zastanawiam sie nad przejsciem z xp na 98 moze wtedy jakby były dwa 98 byłoby łatwiej.

Z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to wyglada na jakis problem z sieciowkami albo kablem. widze ze wszystko masz dobrze skonfigurowane a czemu siec nie dziala to nieweim.

pingi nie leca w obie strony ma sie rozumiec?

najlepeij jak sprawdzisz dzialanie sieci na jakims innym kablu i kartach sieciowych. dla pewnosci skonfoguruj wszystko od nowa wedlug tego:

http://infojama.pl/sections2.php?op=viewar...ticle&artid=116

moze sterowniki do karty sieciowej na 98 sa jakies lewe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 98 karta sieciowa jest na 100% ok bo normlanie na niej net działa, u mnie nie wiem bo nigdy wczesniej nie uzywałem jej a kompa kupiłem 3 lata temu ale na wszelki wypadek mam tez druga od kolegi ktora działa i tez jest to samo. sprubuje od nowa skonfigurowac i dam znac :) dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...