Skocz do zawartości
coca-cola

Intel i740 8MB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam maly problem, otoz stalem sie na jakis czas posiadaczem karty graficznej i740 8Mb. Jednak windows wykrywa ja jako 4MB a funkcje D3D sa niedostepne. Szukalem w necie sterownikow, jednak wszystko co udalo mi sie wygrzebac to stery pod Win 9x/Me. Czy ktos jest mi w stanie pomoc. Z gory dziekuje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz na mysli XP to znajdziesz je na WindowsXP cd. Zainstaluj prawidlowe sterowniki i sprawdz dxdiag jeszcze raz.

 

Przypuszczal bym jednak, ze przy tak starej karcie Windows automatycznie instaluje odpowiedni sterownik. Czy w Device Manager jest ona wykryta prawidlowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP instaluje domyslnie sterwoniki zaimplementowane w systemie, jednak przy tych sterownikach karta jest wykrywana jako 4MB i brak obsugi D3D. Znalazlem sterwoniki pod NT4 ktore dzialaja z obsluga D3D jednak obraz jest tragiczny. Intel zakaczyl juz wsparcie techniczne dla tego produktu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL- ta karta wspiera D3D jak i Open GL. Swego czasu bardzo dobre i jeden z pierwszych w przystępnej cenie ( karty Herculesa w 1998 chodziły po ok. 300-350 zł- Voodoo 2-800-1200 zł) i dobrej wydajności ( niewiele gorzej niż Voodoo 2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem intela740 od diamonda (jak jeszcze istnial) kiedys, bardzo dobra karta byla, w parze z celkiem 300@463 bila savage3d, rive 128zx i banshee na leb, posiada wsparcie D3D i OpenGL ale tylko pod windowsami 9x/Me , pod NTx/2000/XP istnieja jedynie systemowe sterowniki, ktore jak dzialaja widac w tym poscie, jezeli chcesz pograc to instaluj winde 98/Me

 

polecam wersje sterownikow intela Spice, pozatym podwyzszenie taktowania agp daje dobrego kopa, posiadalem abita bh6 w ktorym mozna bylo oddzielnie taktowac magistrale agp, po podniesieniu z 66 do 100MHz czestotliwosci agp katra przyspieszyla o 30-50% i smigajac z predkoscia podobna do Voodoo2, pamietaj o chlodzeniu jak krecisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...