Skocz do zawartości
fat$$dolar

amd sempron !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

ustawiłem fsb na 166mhz jak radziliście(ale przedtem usunąłem zworki z płyty fsb select jumpers,według instrukcji płyty zworkami można ustawić fsb na 4 możliwości:200mhz ,266mhz ,333mhz,400mhz łacząc piny FSB_SELO ;FSB_SEL1;FSB_SEL2 o co w tym chodzi?) i czytał mi poprawnie amd sempron 2600xp 1833mhz,tylko teraz komp mi sie wiesza pochodzi dwie minuty i zawiecha,sprawdzałemw biosie : cpu temp:47C ,m/b temp 34C

radiator i wiatrak mam od starego procka durona 800mhz może powinienem go wymienić ,ale na jaki?? czy 47-50C to dużo dla procesora? jak zmieniłem fsb na 100mhz tak jak miałem wcześniej to czyta mi amd athlon xp 1100mhz i sie nie zawiesza działa bez zarzutów.wlk. dzięki za pomoc!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musiałeś od razu zakładać nwego tematu.

Sprawdź jaka jest temperatura procesora w stresie. Możesz użyć np. programu prime. Poza tym napisz jaki masz zasilacz i podaj odczyty napięć np. z programu speedfan, najlepiej pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia kiepściutkie, a z tym +12V to chyba się pomyliłeś, albo źle pokazuje. Możesz pożyczyć od kogoś lepszy zasilacz i sprawdzić, poza tym sprawdź też, czy pomaga otworzenie obudowy (powinno to obniżyć temperatury). Ale zanim to zrobisz sprawdź jeszcze jakie masz pamięci - chodzi o prędkość pracy. Jeśli to ddr 266 (pc 2100), to nie dziw się, że nie chcą poprawnie pracować jako ddr 333 (pc 2700).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ram firmy elixir 256MB DDR-400MHZ-CL3 PC 3200U-30330 ,CHODZI O TO ŻE JAK ZMIENIAM FSB NA 166MHZ to zaraz po załadowaniu windowsa komp mi sie wiesza ,jak zmenie fsb na 133 to działa poprawnie .można dowolnie manipulować fsb np. ustwaić na 144 i próbować na której wartości bedzie działał poprawnie??przecierz mam procka który powinien działać bez zarzutu na 1833mhz .o co chodzi z ustawieniami fsb na płycie zworkami tam mozna ustawić na 200mhz 266mhz 333mhz 400mhz ???????????narazie wyciągnęłem wszystkie zworki. dzięki zap pomoc!buuuch z wami!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trzeba! Inaczej komp jest niestabilny i ciagle "moze sie wieszac"

 

jezeli napiecie stardartowe wynosi 1,65

to spóbuj podniesc do hmm 1,70...

 

Aha i zmien zasilacz bo jak ci to wszystko p****** to nie bedesz miał kompa (w najgorszym wypadku) a na nas bedziesz sie darł #$%^&*()!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...