Skocz do zawartości
Quam

Schłodzić PROCEK czy wnętrze BUDY ??

Rekomendowane odpowiedzi

(To ostatni taki post, że isze go 3ci raz w innym dziale... ale nie moge inaczej... ten wybór i kombinacje nie dają mi spać...)

 

Ehhhh... od lipca tego rku uzbierałem 1640zł...

 

Wszystkie "zestawy" są wyliczone co do grosza... w przypadku NIE zmieniania obudowy mam 1640zł w przypadku ZMIENIENIA mam 1710zł ...

No i chce to teraz UDAĆ !!... ale po prostu nie wiem CO kupić chciałbym "wszystko" haha... ale na wszystko nie ma kasy...

 

Priorytet karta graficzna (bo ta moja gf2mx - haha :) )...

Drugi, porządnie schłodzić... Procka... lub Bude...

 

Co mi sie u siebie nie podoba... głośne! BOXowe chłodzenie, daremna obudowa tracera (DaVinci)... ze straszną cyrkulacją powietrza... ,grafa...

 

Złożylem sobie 3 Możliwości... pomóżcie wybrać albo doradzić :(

 

Bramka nr 1.

Asus V9999 LE ------------------------------- 1114z

(Na 17' LCD chyba styknie :D ?)

ThermalRight SP-94 Intel 3x Heatpipe ----- 189zł

(Chłodzenie na procek... BOX JEST GŁOŚNY... :( )

Chieftec LBX-01-B-B-B ---------------------- 294zł

(Bez zasilacza !! Bo mam :) )

Thunderblade LED 90mm -------------------- 69zł

(chłodzenie na radiator na procek, 21dBA, 2000 rpm)

Revoltec Northbridge Freezer --------------- 26zł

(Lepszy niż ten na mojej płycie ?? )

 

Bramka nr 2.

Asus V9999 LE -------------------------------- 1114zł

(...)

Aerocool AeroEngine SR Silver -------------- 549zł

(cudowna obudowa Aerocool Senior !! w zestawie wnetylatory 1x120mm z przodu 2x92mm z tyłu, 1x92mm z boku... )

Revoltec IDE 48zm UV ------------------------ 29zł

(Kabelek, ażeby nie zajmował tyle miejsca :) )

 

Bramka nr 3.

Leadtek GF 6800 ------------------------------- 1276zł

(Lepsza grafa kosztem obudowy... )

ThermalTake Combo PIPE 101 --------------- 187.58zł

(radiator na procek)

Akasa 80mm Ultra Quiet 21dBA 2000rpm --- 142.92

(Cztery sztuki po 35.73zł do starej obudowy, 2 na przód, 1 na tył 1 na radiator do procka)

AKASA okrągły kabel HDD -------------------- 25.80

 

Który zestaw najlepiej wybrać ?? No czas na podjęcie decyzji mam do... końca tego tygodnia... a nie chce żałować... że źle wybrałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh,,, więc tak, nie chcę komentować twoich decyzji dotyczących obudowy.... oraz wentylatorów. ALE: Ja bym wybrał bramkę nr. 3, tyko że:

-WENTYLE: wg mnie nie ma co inwestować w jakieś specjalne wentylki po 35 PLN za sztukę (patrz: AKASA) po to tylko, żeby się potem lepiej czuć... na allegro mozna kuopić AC 8cm TC za 12 PLN za sztukę, za 4 wyjdzie (z przesyłką) 50 PLN. To... 90 PLN mniej niż tobie wyszło.

- COOLER NA PROCEK: Zaoszczedzoną kasę na wentylkach wydałbym na prawdziwego Thermalrighta, ALE nie SP-94 tylko SP-100 albo (jesli ci się zmieści) SP-120. I do tego oczywiście wentylator, na ten przykład jakis PAPST (z tym że trochę drogie) albo inny, równie dobry co skuteczny.

RESZTA: wydaje mi się ok. Grafa jest dobra, jak dobrze trafisz: masz Proawie GT po odblokowaniu potoczków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh,,, więc tak, nie chcę komentować twoich decyzji dotyczących obudowy.... oraz wentylatorów. ALE: Ja bym wybrał bramkę nr. 3, tyko że:

- COOLER NA PROCEK: Zaoszczedzoną kasę na wentylkach wydałbym na prawdziwego Thermalrighta, ALE nie SP-94 tylko SP-100 albo (jesli ci się zmieści) SP-120. I do tego oczywiście wentylator, na ten przykład jakis PAPST (z tym że trochę drogie) albo inny, równie dobry co skuteczny.  

RESZTA: wydaje mi się ok. Grafa jest dobra, jak dobrze trafisz: masz Proawie GT po odblokowaniu potoczków.

Thermalright w wersji SP-97 znalazłem tylko na AMD ... innego nie znalazłem ...

Thermalright SP-100 ?? pierwsze słysze...

SP-120... do obecnej budy sie nie zmieści... to raz a 2 ... droooooogi :(

 

Papst ma 90mm ma 1900rpm i 23dBA ... A te Akasy 21dBA ...

 

PS. Dlaczego nie chcesz komentować moich decyzji ?? po to jest forum !! :)

A chciałbym się tez dowiedzieć jak patrzą na to inni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie dasz dodatkowych wentylatorow wyciagajacych gorace powietrze z obudowy to nawet najlepszy cooler na procesor niewiele da bo zrobisz sobie piekarnik z obudowy :-(

U mnie wystarczyl jeden AC za 12zl ktory jest przy okazji cichy. drugi mam ktory wpycha chlodne powietrze do budy ale jego zalozenie niewiele zmienilo chyba tylko spadla temp. HDD.

okragle kable to zbedny bajer ja gdybym chcial zaoszczedzic to bym sobie je darowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym sobie darował te kabelki. O wiele lepiej zrobić je samemu. Taśmę IDE rozdzielasz paznokciami na tasiemki po 4, układasz jedna na drugiej i owijasz starannie taśmą izolacyjną. Wychodzą 2 razy chudsze niż te ze sklepu i jakieś 12 razy tańsze (taśma około 2 pln, a taśmy IDE to na pewno masz). Nowa buda to już Twój wybór ale jak zostaniesz przy starej to zawsze możesz ją wytłumić gumą, pianką itp

 

Nie sądzę aby były potrzebne aż 4 wentyle. jeśli dobrze wszystko rozplanujesz to 1 do 2 powinno w zupełności wystarczyć. Zawsze możesz się wspomóc radiatorami - wtedy nie mysi aż tak mocno wiać jak na powierzchnię bez radiatorów. Jeśli uda Ci się znaleźć wentyl 80x80x35 to bierz bo rewelacja. Są dużo lepsze niż 80x80x25 (oczywiście porównywalnej jakości, nie szajsomatic z bazaru i noiseblocker)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...