Skocz do zawartości
alkohol77

Bios wykrywa 512/400 DDR jako 256/133 ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam nowa plyte Abita NF7 v2.0. Kupilem 512DDR/400 ktore wykrywane sa jako 256DDR/133. Aktualizowalem biosa do wersji _26 i ... efektow brak. Kosci sa dobre bo sprawdzalem z innymi plytami. Plyta tez sprawna bo chodzi z innymi DDR. PROSZE O POMOC bo mi sie pomysly koncza :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ram kupilem na allegro i teraz zeby je wymienic musialbym odeslac je (6zl w plecy :( ) przez jakis czas brak kompa :( (co da sie jeszcze przezyc) ale najgorze ze facet mi powiedzial ze nie daje gwarancji ze nastepna jak mi wysle to ze bedzie mi dzialac poprawnie i ze moze byc ta sama historia :( :cry: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 400 chodzących na 266 ...

 

kumpel narzekał że mu d3 skacze - postanowił podkręcić kompa z moją pomocą. okazało sie że ponad rok czasu jego pamięci 400 biegały na 266 i nawet nie zdawał sobie z tego sprawy ...

czy ty wiesz jak ustawić by było na 400 ;] ?

 

co do 256 zamiast 512 ...

 

na kościach powinny być oznaczenia - jakies naklejki

może poprostu koles z allegro zrobił cie w konia ?

to samo może być z MHz ...

napisałeś że kości chodzą z innymi płytami - chodza jako 512 (400) ?

 

najlepiej weż tą pamięc do kogoś kto zna się na sprzęcie (nie ujmując tobie jeżeli wiesz co robisz ;) ) i niech ci ja przetestuje ...

jeżeli sprzedano ci 256 a nie 512 to nie żałuj tych 6pln za odsyłke towaru.

 

sprawdż u siebie też jakimś softem np. cpu-z (zakładka memory)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiec byla testowana na innym kompie. A co ciekawe jak na epoxie 8RDA3+ z bartonem puszczalem ja z Kingmaxami to ja wykrywalo ze jest jako 512. Jak ja wlaczalem na singlu to pokazywal 256/133. Na kolejnym zas kompie z plyta ECS 845PE-A800 (tez z bartonem) pokazuje na singlu 512 i w we wspolpracy z druga koscia (czyli wszystko gra). A co do softu to sprawdzalem u siebie programem Aida32 no i oczywiscie u mnie pokazal ze to 256, nie sprawdzalem na innych kompach programowo. A i trzymajac sie wersji sprzedajacego pamiec byla testowana na "jakims Asusie" MemTestem przez 1h. No a z ta wymiano to tak jak pisalem - moge ja odeslac ale nie mam pewnosci ze jak mi przysle druga to bedzie dzialac wiec narazie probuje cos zrobic zanim wysle... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...