Skocz do zawartości
Kane

6800 i 1.5V

Rekomendowane odpowiedzi

Może tak: TYlko niektórym kartom pomaga podniesienie V na AGP. W żadnym wypadku nie należy podnosićwięcej niz 0.1V - to i tak bardzo dużo. Jeżeli chodzi o to podnoszenie naopiecia to sie podnosi na AGP tylko a nie na PCI ( u mnie mam tylko AGP Vcore), a nawet jeżli to przecie HDD nie jeste podpięty do PCI :) Ja tak sie bawiłęm na moim LeadtekFX 5200 TDH. Dałęm nawet sobie 1.8V i mi chodzilo 3 godziny , jednak żadnej poprawy nie zobaczyłem w 3Dmark03, wiec dałęm na "tylko" 1.6V (1.5V default) i mi poszla na następny dzień jak w windzie siedzialem... Tak wiec jeżeli daje ci 10MHz wiecej to lepiej nie dawać wiecej bo karty i tak pobieraja to 1.5V, a reszty nie używa ,wiec można sie bardzo łatwo pozegnać z kartą. Dziala to tylko na niektóych kartach, bo one maja pewne odstępstwa od tego 1.5V (np 1.52V) i moze to lekko pomóc.

Ta kszcerze to nwet nie wiem czemu na płytach wogóle udostępnili to 1.8V. Chyba po to ,zeby można bylo latwo karte spalic i nowa dostać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte point of view 6800 12/5 która sie nie moduje do 16/6 bo pojawiaja sie kropki i przekłamania obrazu.

Aktualne taktowania na jakich gram to 385/845 i w biosie który sobie zgrałem mam ustawione 1.1 , 1.2 , 1.4. W Riva Tuner NVIDIA VGA BIOS information

pisze mi coś takiego : Perf. level 0 : 325MHz/350MHz/1.20V.

Czyli jak gram to w trybie 3D jakie mam napięcie 1.2v czy 1.4 V ??????????

A jeżeli 1.2 V to po co to drugie 1.4??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak: TYlko niektórym kartom pomaga podniesienie V na AGP. W żadnym wypadku nie należy podnosićwięcej niz 0.1V - to i tak bardzo dużo. Jeżeli chodzi o to podnoszenie naopiecia to sie podnosi na AGP tylko a nie na PCI ( u mnie mam tylko AGP Vcore), a nawet jeżli to przecie HDD nie jeste podpięty do PCI :) Ja tak sie bawiłęm na moim LeadtekFX 5200 TDH. Dałęm nawet sobie 1.8V i mi chodzilo 3 godziny , jednak żadnej poprawy nie zobaczyłem w 3Dmark03, wiec dałęm na "tylko" 1.6V (1.5V default) i mi poszla na następny dzień jak w windzie siedzialem...  Tak wiec jeżeli daje ci 10MHz wiecej to lepiej nie dawać wiecej bo karty i tak pobieraja to 1.5V, a reszty nie używa ,wiec można sie bardzo łatwo pozegnać z kartą. Dziala to tylko na niektóych kartach, bo one maja pewne odstępstwa od tego 1.5V (np 1.52V) i moze to lekko pomóc.

Ta kszcerze to nwet nie wiem czemu na płytach wogóle udostępnili to 1.8V. Chyba po to ,zeby można bylo latwo karte spalic i nowa dostać :D

1415869[/snapback]

Ja od pół roku mam 1,65V na AGP i wszysto jest oki :) Karta to 6800GT. Oprócz tego mam ustawione AGP/PCI na 80/40Mhz daje mi do 15pkt w 3Dmark :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte point of view 6800 12/5 która sie nie moduje do 16/6 bo pojawiaja sie kropki i przekłamania obrazu.

Aktualne taktowania na jakich gram to 385/845 i w biosie który sobie zgrałem mam ustawione 1.1 , 1.2 , 1.4. W Riva Tuner NVIDIA VGA BIOS information

pisze mi coś takiego : Perf. level 0  : 325MHz/350MHz/1.20V.

Czyli jak gram to w trybie 3D jakie mam napięcie 1.2v  czy  1.4 V ??????????

A jeżeli 1.2 V to po co to drugie 1.4??

1430704[/snapback]

1.1 to napiecie 2d

1.2 to thrtl czy jako to sie zwie :D

1.4 - napiecie 3d

ps. najlepszy osiagi sa przy np. 3 x 1.4V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki, czyli mam 1.4 V a co mi da podniesienie wszystkich wartości do 1.4V albo 1.5 V bo mam NVSilencera 5 więc temperaturka w stresie to ok 50 st no może 55 jak jest czasem upał jak diabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie napięcia są trzy. Które można spokojnie podnieść i do jakiej wysokości - żeby mieć w miarę wydajne podkręcanie i coby się karta nie spaliła?

Wszytskie trzy na 1,4 dać ? (z 1,3 na 1,4 to niewiele ale już z 1,1 na 1,4 to ciut wieceje) Po co tam są wogóle te różne napięcia? Nie mogli standardowo wrzucić dla wszystkich trzech 1,3v ? (przecież GF 6800 GT ma takie same taktowania w 2D i 3D to dlaczego przy różnych napięciach?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zabieram sie za modyfikacje biosu w mojej 6800GT I zastanawiam sie czy da rade zrobic osobne wartosci dla pamieci przy 2D i 3D ,bo z tego co widze to w kazdym programie do podkrecania ,albo w sterach nie da sie ustawic osobo tych wartosci ,tak samo w oryginalnym biosie z 6800ULTRA ,ma rózne czestotliwosci dla GPU ale te same dla pamieci w 2DI 3D , nie chce niczego spiepszyc wiec sie pytac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do mojej karty (Gainward 6800 le) mogę wgrać bios od pełnego 6800, a jeśli tak to gdzie mogę go znależć. Jeśli to nie możliwe to czy mogę w swoim biosie przestawić za pomocą nibitora aby wykrywało kartę jako 6800. Mam taki kaprys i nie wiem czy to jest bezpieczne :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od pół roku mam 1,65V na AGP i wszysto jest oki :) Karta to 6800GT. Oprócz tego mam ustawione AGP/PCI na 80/40Mhz daje mi do 15pkt w 3Dmark  :-P

1430741[/snapback]

Luks nie kumam jednej sprawy.

Wszedzie jest napisane ze w wypadku artow przy odblokowywaniu potokow na 6800/le nalezy podniesc napiecie i czasami to pomaga.

Normalnie 6800 ma 1.4 a wiekszosc pelnych gt ma 1.3.

Wiec nalezy raczej podniesc czy obnizyc ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.1 to napiecie 2d

1.2 to thrtl czy jako to sie zwie :D

1.4 - napiecie 3d

ps. najlepszy osiagi sa przy np. 3 x 1.4V

1431854[/snapback]

Witam

 

Jesteś pewien ? U mnie rivatuner też pokazuje pef. level 0 325/350/1.20V tak jak NiBitor w zakładce napięć w 3d 1.20V. dodatkowe potoki działają sprawnie ale 6 Vertex po odblokowaniu generuje arty na cały ekran. Więc czy nie mogło być np tak że skoro do poprawnego działania 12 podstawowych ptoków wystarczyłoby 1.2V a Leadtek nie ma w ofercie karty 16/5 to poprostu obniżyli napięcie. Może 6 vertex do działałania wymaga napięcia 1.4V ale już chyba wykracza poza specyfikacje układu. Tłumaczyłoby to dlaczego karta słabo się kręci (pow. 360Mhz na rdzeniu mam freezy) Kartę mam o niedawna więc jeszcze nie zmieniałem biosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wwojtek26

Witam

Mam winfast a400tdh, sprzedawca mówił że nie da się w nim odblokować potoków i rzeczywiście. Po odblokowaniu 16/6 w 3dmark2005 szachownica. Pytanie brzmi:

czy podniesienie napięcia może coś dać?

No i wreszcie czy warto wogóle to robić?

Jeszcze jedno

Po wyedytowaniu biosu NIBITOR'em w zakładce VOLTAGES mam dwie zakładki

Exact Mode:

pokazuje mi tu tylko

3d - 1,2V

mogę to zmienic na 1,4 albo 1,1

Po zaznaczeniu extend w drugiej zakładce (VID MODE) wyskakuje mi dodatkowo 1,5V, a normalnie jest tylko :

V3:1,4V

V2:1,2V

V1:1,1V

 

Nie ukrywam że nie mam zielonego pojęcia jak to poustawiać tak żeby było dobrze.

Edytowane przez wwojtek26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam winfast a400tdh, sprzedawca mówił że nie da się w nim odblokować potoków i rzeczywiście. Po odblokowaniu 16/6 w 3dmark2005 szachownica. Pytanie brzmi:

czy podniesienie napięcia może coś dać?

No i wreszcie czy warto wogóle to robić?

Jeszcze jedno

Po wyedytowaniu biosu NIBITOR'em w zakładce VOLTAGES mam dwie zakładki

Exact Mode:

pokazuje mi tu tylko

3d - 1,2V

mogę to zmienic na 1,4 albo 1,1

Po zaznaczeniu extend w drugiej zakładce (VID MODE) wyskakuje mi dodatkowo 1,5V, a normalnie jest tylko :

V3:1,4V

V2:1,2V

V1:1,1V

 

Nie ukrywam że nie mam zielonego pojęcia jak to poustawiać tak żeby było dobrze.

1673282[/snapback]

 

Według mnie lepiej jest edytowac bios OmniExtremeEditfxv 15 lub nowszym.

czy podniesienie napięcia może coś dać?

Może ale bardzo rzadko sie zdarza takie coś.

Ja u siebie dałem

V3:1,5V

V2:1,5V

V1:1,1V

I nic się nie stało choć dalbym więcej na V1 gdzieś do 1.3V-1,4V ale się boję że sfajczę kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

Ja mam karte WinFast PX6800tdh na nv42....

 

macie moze jakis biosik z rozlunionymi timingami dla pamiéci ??

 

i moze wiecie czy sie da podniesc dzieki biosowi napiecie na GPU i pamiéci ??

 

gdzies kiedys znalazem cos na ten temat ale juz niemoge znalezc znowu ;)

 

prosze o pomoc ;)

Edytowane przez Alexo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...