Skocz do zawartości
XKRZYCHO

WD1600JD SATA czy 1600PD SATA

Rekomendowane odpowiedzi

Czym się różnią te dyski bo nie wiem który kupić. Proszę o uzasadnione odpowiedzi

 

PS. Wyczytałem że niby różnia sie łożyskami WD1600PD ma Fluid Dynamic Bearing (FDB) dzieki niemu jest cichszy, mniej sie te lozyska zuzywaja, i jest lepsze pozycjonowanie głowic. No i fajnie by było gdyby....

Na stronie producenta WDC nie ma żadnych PD jest tylko JD i tam pisze ze JD posiada wlasnie takie łozysko Fluid Dynamic Bearing (FDB) takie jak PD no i teraz kropka, w hurtowni i-action PD jest o 10zł droższy niz JD na innych stronach JD jest drozszy niż PD i mam paranoje, moze ktos mi wyjasnic czy sie one roznia konkretnie i ktory jest lepszy? Chodzi oczywiscie o 160GB Sata JD czy PD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Też ostatnio zastanawiam się nad podobnym problemem i znalazłem ciekawy test dysków 160GB: http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=102. W skrócie powiem, iż wynika z niego, że WD 1600JD bije na głowę wersję "PD". Dodam, że wersja "JD" była wyprodukowana w Tajlandii, a "PD" w Malezji, jednak nie do końca wiadomo czy to jest przyczyna znacznej różnicy w wydajności. O różnicach w budowie dysku niestety nic nie piszą:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ... Mam tego PD ;/ i co moge o nim powiedziec ... po pierwsze nie wiem czy cos ja mam zle czy co ale czas dostepu u mnie wynosi 20 ms ... <lol> gdize niby powinno byc cos kolo 13 odczyt w sumie ujdzie 54-56mb/s przez pierwszy dzien grzał sie jak prawdzwy piec - w porownaniu do mojego starego JB 80giga to szok teraz temperatura sie jakos ustabilizowala i jest ok , dysk jest cichy mi nie przeszkadza jego glosnosc , nie slychac stukotu pracujacych glowic wiec jest looz, jesli dysk ten zrobi sie goracy to wiadomo slychac glowice wiec proponuje dac jakis nawiew na niego no i po kilkunastu godzinach ostrego mielenia jednak wymaga restartu bo muli sie jak swinia to tyle z mojej strony ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...