Skocz do zawartości
Poul

Rozne temperatury procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam Celka T 1200@1500, plyte glowna ASUS TUSL2-C. Po wystartowaniu komputera i wejsciu do BIOSu mam temperature procka rzedu 40 stopni. Kiedy wystartuje windowsa i wlaczam program temperatura procka wynosi czasem nawet niecale 30 stopni !! Potem stopniowo rosnie do 32 i sie stabilizuje (tak to wyglada w windowsie). Mierzylem ta temperature roznymi programami i zawsze jest taka sama.

Gdy zresetuje komputer (po jakims intensywnym graniu) i wejde do BIOSu to wskazuje mi temperature ok 45 stopni, chociaz zaraz przed restartem w windowsie mam jakies gora 35 !! Czemu tak sie dzieje i ktorej temperaturze moge wierzyc ??

Pozdrawiam Poul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mierzyłeś temp programikiem CPUCOOL?

jeżli tak, to jest to prawdopodobne, że w windzie masz niższą temp - ten programik to tzw: cooler softwarowy, jeżeli proc nie jest zbytnio obciążony, to cpucool wyłancza niepotrzebne procesy i temp na procu spada.

BTW fajny sofcik - polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W windowsie mierzylem ta temperature 3 programami:

Sandra 2002 pro, Speedfanem i wlasnie CPU Cool.

 

W tej chwili ledwo wlaczylem kompa :) Przed wlaczeniem oczywiscie wszedlem od razu do BIOSu, a tam temperatura 40 stopni. W tej chwili (jakies 10 sekund pozniej - bo tyle mi sie windows XP ze stanu hibernacji wgrywa) mam 26 stopni !! Od razu mowie, ze nie uzywam zadnych programow do softwarowego chlodzenia proca (CPU Cool mam zawsze wylaczonego). Jak dla mnie niemozliwe jest, zeby w te 10, no moze 15 sekund temperatura spadla o 14 stopni !! Czy te programy na pewno korzystaja z tego samego czujnika co BIOS ?? Ja tego po prostu nie moge pojac i sam nie wiem ktorej temperaturze wierzyc. Jak w windowsie widze 30 stopni to wydaje mi sie, ze w BIOSie bedzie ponad 40 (na mojej starej plycie ABITa wszystkie temperatury byly podobne - i te w BIOSie i w windowsie). Ile mniej wiecej powinien miec procek Celek T 1200@1500 na bardzo duzym miedzianym radiatorku + wiatraku 5500 obrotow ?? Kolo 30 (tak jak mi windows pokazuje) czy raczej kolo 45 (BIOS) stopni ?? Jak dla mnie 30 stopni to jest bardzo malo i watpie, zebym mial az tak mala temperature (w koncu mam tego celka troche podkreconego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to powinien mieć około 40st.

Nie zawshe można ufać temu co jest w biosie oraz temu co pokazują różne programiki. Wshystko może być mylne.

Możliwe, że w biosie ktoś bawił się regulacją albo fabrycznie jush była nieprawidłowa wartość temperatury. Chodzi mi oto, że do temperatury np. 35stopni można dać +1, +2, +3 albo w drugą strone (takie coś jest również w CPUCool).

 

Osobiście bym się czymś takim nie przejmował bo czy jest różnica między 30, a 40st. gdy ja mam u siebie 55 ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej płyty asus dołącza programik monitorujacy Pcprobe. Używam go i zawsze pokazuje temperaturę taką jak w biosie, więc chyba prawidłową. Najnowsza wersja do ściągnięcia z np. ftp.asuscom.de

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...