Skocz do zawartości
coach

Trojan, virus... "you are in danger" jak usunac ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio jakas plaga sie zrobila mam juz 3 znajomych ktorych to spotkalo jak lazili nie tam gdzie trzeba po necie i zlapali jakies swinstwo. Objawia sie to tym, ze zamiast pulpitu wyswietla im sie czarne tlo z napisem "You are indanger" jak klikniesz gdzies na pulpicie, to przenosi cie na strone jakiegos producenta oprogramowania antyspamowego czy antywirusowego nie wiem, bo nie chcialo mi sie tego czytac. W kazdym razie spyboot i ad-aware wywalaja sie podczas przeszukiwania. Norton nic nie wykryl, tak samo Panda i PcClean. Wywalilem w msconfigu wszystko co sie uruchamialo z systemem i dalej nic. Chba zostanie mi instalacja na nowo, a chcial bym tego uniknac. Jakies dobre sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalem odpowiedz na innym forum :

 

tryb awaryjny, skasuj:

(mogą być gdzie indziej, poszukaj findem i skasuj)

c:program files180solutions

C:windowssystem32taskmgn.exe

C:Documents and SettingsAll UsersApplication Datalinkcopyamokskip

C:DOCUMENTS AND SETTINGSOwnerAPPLICATION DATACREATI...

C:DOCUME~1OwnerAPPLIC~1MEDIAP~1TimeComp.exe

(i w userach innych, jak masz i są)

 

następnie wejdź w opcje internetowe, ustaw strone startową na pustą, usuń cache i cookie.

następnie wejdź w ustawienia pulpitu i skasuj 'strone web na pulpicie' oraz wyłącz OBRAZEK

który jest na pulpicie (daj pusty).

 

następnie przerzuć pare mega z partycji na partycje (chodzi aby się zapisał cache dysku)

i reboot z palca (nie 'zamknij' czy 'uruchom ponownie)...

 

mam nadzieje, ze wam pomoze jesli odpukac zlapiecie to swinstwo bo naprawde trudno toto wywalic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banalna kwestia:

1. Odpalić AD-Aware, zrobić dwa skany pod rząd.

2. TWARDY RESET

3. Wywalić wszystkie ikonki od Internet Explodera, jest taka opcja w dodaj/usuń programy gdzieś.

4. Zanstalować Firefoxa i nigdy więcej nie klikać w to pieprzone niebieskie "e".

Rozwiązanie 100% skuteczne i załatwia sprawę definitywnie jak również drastycznie zmniejsza szanse podobnych problemów w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio jakas plaga sie zrobila mam juz 3 znajomych ktorych to spotkalo jak lazili nie tam gdzie trzeba po necie i zlapali jakies swinstwo. Objawia sie to tym, ze zamiast pulpitu  wyswietla im sie czarne tlo z napisem  "You are indanger" jak klikniesz gdzies na pulpicie,  to przenosi cie na strone jakiegos producenta oprogramowania antyspamowego czy antywirusowego nie wiem, bo nie chcialo mi sie tego czytac. W kazdym razie spyboot i ad-aware wywalaja sie podczas przeszukiwania.  Norton nic nie wykryl, tak samo Panda i PcClean.  Wywalilem w msconfigu wszystko co sie uruchamialo z systemem i dalej nic. Chba zostanie mi instalacja na nowo, a chcial bym tego uniknac. Jakies dobre sugestie ?

1161516[/snapback]

Wiecie co jest najlepsze na en Denger Desktop ?? Trzeba wlączyć panel sterowania/Ekran/Pulpit/Dostosuj pulpit/Sieć web/i tam usunąć seciurity czy jakoś tak.dziala gwarantuje że wróci wam tlo pulpitu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...