Skocz do zawartości
s0lid

Czy to jest dobre dla hdd?

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36728616

 

Czy powie mi ktoś czy powyższy przedmiot jest dobry dla hdd? Niby projektant i producent jednocześnie zachwala, ale czy to, że dysk wisi w powietrzu nie ma dla niego zadnego wpływu? Co mnie gryzie. Otuż jeśli dysk wisi to talerze obracając mogą jakoś bujać tym dyskiem, wprawiać go w jakieś koliste ruchy czy cuś nie wiem. Ale moze to ma jakiś wpływ na wnetrze i mechanizmy hd'ka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36728616

 

Czy powie mi ktoś czy powyższy przedmiot jest dobry dla hdd? Niby projektant i producent jednocześnie zachwala, ale czy to, że dysk wisi w powietrzu nie ma dla niego zadnego wpływu? Co mnie gryzie. Otuż jeśli dysk wisi to talerze obracając mogą jakoś bujać tym dyskiem, wprawiać go w jakieś koliste ruchy czy cuś nie wiem. Ale moze to ma jakiś wpływ na wnetrze i mechanizmy hd'ka?

Wiesz... nowe dyski twarde oddają dużą część ciepła do obudowy - poprzez styk z nią. Takie coś może wyciszyć HDD, jakkolwiek obniży jego żywotność. Seagate twierdzi, że wzrost temp dysku o 5 stopni C, powoduje zmniejszenie "żywotności o połowę" ...

 

dysk pochodzi ... może rok... może dwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze nie zaszkodzi. Dysk jest w normalnym polozeniu i nie widze zadnych powodow, aby takie zamontowanie wplynelo na jego zywotnosc. Dla dysku najgorsze jest ustawienie "do gory nogami". Kolejnym argumentem ZA jest dobra cyrkulacja powietrza wokol dysku i zaloze sie ze na prawde dysk pracuje ciszej dlatego ze nie przenosi swoich drgan na obudowe.

 

Chyba sam sie skusze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie rozwiazanie jest extra jezeli chodzi o wyciszenie, sam kiedyś robiłem podobnie ze sznurówkami i naprawde efekt był bardzo dobry :] Ael w lecie temp dysku sięgały znacznie ponad 40 stopni raz nawed miałem 50 stopni i wiecha dysku.POlecam taki erozwiazanie pod jednynm warunkiem.albo obłożyć dysk jakimiś radiatorami albo pyścić na niego wiatraka na 5V (też bedzie cicho) bo w poze letniej mozna skopcic dysk tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o Seagatte'a to akurat tutaj bym się nie martwił, bo 45*C to dla Bardasi standard, ona akurat się grzeją bardzo, mam podobne rozwiązanie w sowim komputerze (dysk leży na bąbelkowej folii) co daje dobre wyciszenie, a jeśli chodzi o temp. to zauważyłem, że mimo braku ruchu powietrza w mojej budzie (założone WC), to jego temperatura spadła o 2-3*C

więc chyba takie rozwiązanie nie jest takie zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...