Skocz do zawartości
MisticGohan

najlepsze plytki DVD ?, (-R/RW,+R/RW,-R-DL

Rekomendowane odpowiedzi

jakoz e kupilem nagryware, a jestem zielony w temacie (jesli chodzi o praktyke) bo nigdy DVD nie nagrywalem to

 

1. co wg. was lepsze? + czy - ? (dla R i RW)

2. jakie marki plyt DVD sa najlepsze (pewnosc zapisu danych/odczytu)

 

bonus 3. gdzie w Krakowie najtaniej kupowac plytki? (oprocz gieldy?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ci powiem ze opinie na temat plusów czy minusów są rożne. Ja osobiscie nagrywam głownie na + ale - tez mi sie przewinely przez rece. Roznica zadna.

Nagrywam jak narazie tylko na tdkach. Kupuje je po 2.30 zł bez pudelek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre są oczywicie Verbatimy i inne - te na nosniku Ricoha :).

Miedzy innymi TDK-i (choc zdarzyly mi sie na nosniku Philipsa - slabsze).

A ostatnio kupilem na gieldzie Platinum 8x +R - i tez są na nosniku Ricoha 8O :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam NEC 3500AG. I bende uzywać + bo zazwyczaj sa szybsze, jak chcesz sie czegoś dowiedzieć o + i - to zapraszam do lektury Chip 12/2004 tam jest opisane dokłądnie. Najprawdo podobniej za jakiś czas to włąśnie - wylecą z rynku.

 

Co do marki, zajżyj na strone internetową producenta twojej nagrywarki tam powinna być lista producentów nośnikow zalecanych. np. dla mojej na pierwszym niejscu jest Verbatim na drugim jest TDK potem chyba Philips

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja filmy wypalam na PLATINUM + x8 (po 1,90zl bez pudelka) (na necu mozna je wypalac x12, ale po co taki speed? skoro i tak dla bezpieczenstwa nagrywam je x4)

gry na esperanzach + x4 (albo x8 )

polecam tez TDK i Verbatimy +, maxymalny ZLOM ;) to Media-Store i Hawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDK DVD+R x8 - palą się na NEC-u 3500A z prędkością x16 (testowałem z ciekawości i płyta się nagrała i odczytała w stacjonarce).

Generalnie pale z prędkościami zelecanymi przez producenta nośnika.

 

Kompletną klapą okazał się Verbatim Printable DVD+R x4 (MCC) - po wypaleniu na 3szt. plików mp3, większość z nich (ok. 70%) nie dała się odczytać, ba - nawet skopiować się nie dało. Na wspomniancych wyżej TDK-ach wszystko poszło gładko...

 

Dlatego z ciekawości spytam posiadaczy NEC-a 3500A - czy ktoś z was palił na tych Verbach i czy miał z nimi problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...