Skocz do zawartości
ent

Problem ze skretka - prosze o pomoc!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam dosc typowy problem. Otoz probuje polaczyc dwa kompy przy pomocy scrosowanej skretki. Jeden to Celionka 433 z win2k (ma on byc swego rodzaju bramka do netu przez radio, sieciowka Realteka), drugi to moja maszynka (sieciowa zintegrowana). Oba kompy nie widza sie nawzajem. Podejrzewam ze to wina kabla (15 m, ale nie ja go spinalem na koncach). Rzucilem okiem na schemat ze stronki http://student.wsu.kielce.pl/zssacul/media2.htm . Na moim kablu wyglada to zupelnie inaczej:

CZ CZ K

CZ K CZ

Z K Z K

N N

Z N K

N K Z

B K BK

B B

 

LEGENDA: CZ - czerwony, Z - zielony, N - niebieski, B - brazowy, K - oznacza ze przewod jest bialy, a wystepuje tylko jedna linia danego koloru.

 

Zamienione sa wiec inne przwody niz na schemacie. Chetnie bym to naprawil, najlepiej wlasnorecznie. Jak moge to zrobic bez zaciskary i czy to jest wogole mozliwe?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez zaciskarki to bedzie maly problem - no chyba ze masz drugi krotki kabel i gniazdko :P

 

Ale to raczej bez sensu - najlepiej pojdz do jakiejs firmy komputerowej i popros zeby ci zarobili na nowo koncowki - co za problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nie problem, ale:

1. Dzis sobota, a ja chce to zarobic dosc szybko.

2. Musialbym znowu przeciagac skretke przez dziury w murze.

 

Czy jestescie pewni ze to problem kabla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam podales strone na ktorej masz wyraznie rozrysowane jak to ma wygladac - nawet jak zamienisz kolory kabli to nijak nie pasuja do rysunku. recznie musisz zarobic koncowke.

Oki, tez tak myslalem - na razie walcze z srubokretem i mlotkiem ale cos nie idzie :(, musze jeszcze poprobowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oka, dorwalem zaciskare i dalej nic. tzn:

zalozylem pierwszy raz koncowe - i niby wszystko oka, widzialo polaczenie, ale dalej nic nie chcialo robic, wiec sprobowalem innego wariantu i lipa, wiec znowu przerzucilem wtyczke do stanu takiego jak byla po mojej pierwszej przerobce, ale teraz znowu nie widzi kabla :(. Pomozcie bo ja juz glupieje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak widzialo polaczenie to po co znów przerobiles ta koncowke?? zarob kabel tak jak masz podane na stronie i tak zostaw.

 

a dalej to juz kwestia ustawien w windowsie.

 

pozdro

Widzialo polaczenie ale zaden z kompow nie otrzymywal danych, wiec pomyslalem ze cos sknocilem. Po prostu myslalem ze pomyslilem pierwszy pin z 8. W windowsie to ja nie wiem co mam zmieniac juz, bawilem sie wszystkim. Mam zamienione piny 1 z 3 i 2 z 6, czyli tak jak na stronie. Moze podpowiedzcie co zmienic w windzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...