Skocz do zawartości
d3f

DYSK SATA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

W zasadzie nie wiem czy pisać to tutaj czy raczej w sprzecie ale problem czesciowo dotyczy windozy... Kupiłem niedawno dysk SATA wd800jd udalo mi sie go sformatowac zainstalowac winde 2k i podzielic na dwie partycje... jednak jak podlacze moj drugi stary dysk to automatycznie on staje sie w biosie primary... w biosie tego dysku praktycznie nie widac... dysk jest podlaczony oczywiscie pod wyjscie sata na plycie glownej abit nf7-s czy da sie jakos ustawic ten dysk tak zeby w biosie bylo go widac jako primary slave master itd itp ( nie wiem w zasadzie co jest do czeego ale dziwne ze mi go nie wykrywa )... drugi problem to tryb DMA... nie wiem czy dyski SATA go maja czy nie ale u mnie we wlasciwosciach dyskow (ktorych zreszta mam bardzo malo) nie moge wlaczyc tego modu... a slyszalem ze przyspiesza on prace dysku... sa jakies dodatkowe sterowniki do tego dysku ??? (na stronie wd nie znalazlem)....windows na jakim pracuje to win2k a bios to taipan autorstwa merlina... z góry dzieki za pomoc... pozdrawiam.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy problem. Poszukaj w biosie boot devices albo cos w tym stylu i zobacz czy masz ustawienie na SATA. W mojej mobo to dopiero wyszło z nowym biosem sprawdz najpierw w swoim jak nie ma to zciagnij nowzy bios i tam sprawdz. Bo u mnie to jest w advanced chipset cos tam i tam mam nowe ustawienie dotyczace kolejnosci przeszukiwania dysków wybiera sie SATA SCSI i reszte pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...