Skocz do zawartości
DummyBoy

Temperatura na Leadtek A400 TDH GT (GeForce 6800 GT)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Sprawilem sobie tematowego GeForca i zastanawiam sie czy temperatura jaka widze w WinFox'ie czy tez sterownikach jest akceptowalna (poprawna), mianowicie po rozkoszowaniu sie piekne np. FarCry'a rdzen karty nagrzewa sie do ok 72-74 C(lcjuszow). By uzupelnic informacje dodam, ze karta chodzi na 400/1100 Mhz choc chyba bede musial pokombinowac nieco z pamieciami bo w wlasnie w FarCry'aiu widac czasem migotanie teksturek (wlasciwie to takie malutkie prostokaciki, ktorych zasieg nigdy nie siega poza dana teksture - stad przypuszczenia o pamieciach). Mysle o "przeflashowaniu" karty bios'em od wersji ULTRA (tu tez pytanko, czy ktos juz cos takiego robil, jak tak to niech sie pochwali!), stad moje zmartwienia o temperature (bo jak wiadomo bios ultry daje wieksze napiecie na rdzeniu). Moze jakies porady? Poprawienie chlodzonka na karcie? Przesmarowanie rdzenia wlasnym (np srebrnym) silikonem?

Bede wdzieczny za kazda odpowiedz ;]

 

Serdecznie pozdrawiam i zycze szczesliwych i zagranych swiat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leadtek A400 GT (6800GT) normalna praca w windowsie 45-47C , w grach 57-58C ( karta nie kręcona ).

Zauwaz ze próg dla tej karty jest ustawiony na 120C więć myśle ze temperatury ponizej 100C zą jak najbardziej ok i niepowinny wpływać negatywnie na karte.

 

Co do tych migających prostokącików to tez jestem troszke zmartwiony, jednak występują tylko w 3d marku 2003 test nature na skorupie zółwia. Karta niekręcona ( bo po co ) 350/500 (DDR1000). DummyBoy jakbyś mógł sprawdzić ten test w 3dmarku to byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm u mnie nic nie ma w 3D marku.. naogladalem sie go dziesiatki razy.. moze to sprawa strerownikow? a moze jednak zle chlodzenie przylega na pamieciach... moze napisze do Leadteka zapytanko zobaczymy co odpowiedza..

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to sprawa strerownikow?

Sterowniki zmieniałem na rózne wersje i to samo, nawet zmniejszyłem taktowanie karty na 300/450 (DDR900) i dalej w 3dmarku w tescie nature na skorupie żółwia mam takie białe prostokonciki, które pojawiają się i znikają bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze sprobuj odtaktowac jeszcze nizej zarowno pamieci jaki rdzen, choc przy temperaturze jaka podajesz rdzen sie raczej nie grzeje, zawsze mozesz sprobowac z pamieciami - puscie na 300Mhz i zobacz jaki bedzie efekt. Dziwna sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...